Zmiany na skórze, które pojawią się u osób cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) są nie tylko mało estetyczne, ale przede wszystkim bolesne i niezwykle uciążliwe. Jest to przewlekłe schorzenie, którego leczenie jest skomplikowane i trwa bardzo długo. Tym, co może pomóc w złagodzeniu objawów, a tym samym podnieść komfort życia, są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Sprawdź, co będzie dla Twojej skóry prawdziwym ukojeniem.

Najcięższa postać AZS – właśnie u dorosłych

Atopowe Zapalenie Skóry to przewlekła choroba zapalna, która ma podłoże alergiczne. Schorzenie to objawia się intensywną reakcją alergiczną na skórze, która przy osłabionym układzie immunologicznym nie jest w stanie prawidłowo zareagować w kontakcie z alergenem. Przede wszystkim, osoby cierpiące na AZS posiadają bardzo delikatną i słabą barierę naskórkową, ponieważ białko z którego jest zbudowana nie funkcjonuje tak jak powinno. Z kolei w wyniku niewłaściwej budowy naskórka, przepuszcza on wszelkie toksyny i substancje uczulające. Nie jest w stanie przy tym utrzymać w skórze odpowiedniego poziomu wody, dlatego staję się ona przesuszona i podatna na uszkodzenia.

Atopowe Zapalenie Skóry najczęściej ma podłoże genetyczne, jednak do jego powstania może też przyczynić się m.in. zanieczyszczone środowisko. Co ważne, częściej można się z nim spotkać u dzieci do 5 roku życia. Dorośli, mimo że chorują na AZS rzadziej, to najczęściej cierpią na najtrudniejszą postać choroby – bardziej uciążliwą i trudniejszą do wyleczenia.

Skuteczna pielęgnacja skóry z AZS (atopowe zapalenie skóry)

Objawy, których nie wolno lekceważyć

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy Atopowego Zapalenia Skóry, zazwyczaj mylnie utożsamia się je ze zwykłą alergią skórną. Są to bowiem drobne zmiany, które jednak z upływem czasu zaczynają się nasilać. Charakterystyczny dla AZS jest uporczywy świąd, który utrudnia normalne funkcjonowanie i nie daje spać w nocy. Skóra staje się niezwykle sucha, łuszczy się oraz pojawiają się skórne, liszajowate wykwity, mające zazwyczaj postać skupisk umiejscowionych w charakterystycznych miejscach na ciele.

W przypadku osób dorosłych, najczęściej przyjmują one postać bąbli, grudek i ran, które pojawiają się na grzbietach rąk oraz w zgięciach kolan i łokci. W efekcie skóra jest bardziej podatna na jakiekolwiek zakażenia, jak również odczuwalny jest prawdziwy ból, potęgowany przez silne swędzenie. Życie osób z AZS staje się niezwykle trudne i nastawione na walkę z objawami choroby, często bywa też wstydliwym problemem, który przyczynia się do zmniejszenia jakości życia. Jeśli cierpisz na AZS, na pewno marzysz o tym żeby nareszcie poczuć ulgę. Całe szczęście jest to możliwe.

AZS – Farmakoterapia to nie wszystko

Podejrzewając u siebie Atopowe Zapalenie Skóry, należy niezwłocznie udać się do dermatologa, który zleci niezbędne badania dla potwierdzenia diagnozy. Potrzebne będzie z pewnością wykonanie testów skórnych oraz badania krwi. Zostanie wtedy oznaczony poziom immunoglobuliny E-IgE, czyli przeciwciał alternatywnych do testów alergicznych. W przypadku potwierdzenia się diagnozy, należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Niestety, AZS jest chorobą przewlekłą, podczas której lekarze koncentrują się tylko na leczeniu objawów. Pewne jest za to, że nawet jeśli one ustąpią, za jakiś czas pojawią się ponownie.

W przebiegu tej choroby występują bowiem okresy nasilania się i remisji. W walce z AZS należy działać kompleksowo, nie tylko skupiać się na przyjmowaniu leków. Poza farmakoterapią (zazwyczaj stosuje się środki przecwihistaminowe, glikokortykosteroidy oraz leki immunopresyjne), warto zastosować dietę eliminacyjną. Rezygnuje się w niej stopniowo ze spożywania określonych pokarmów do momentu, kiedy odkryje się, który nas uczula. Poza tym niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry atopowej, która przyniesie prawdziwe ukojenie i sprawi, że cera ponownie będzie wyglądała pięknie.

Skuteczna pielęgnacja skóry z AZS (atopowe zapalenie skóry)

Ultradźwięki mogą zdziałać cuda

Prawdziwym przełomem w pielęgnacji skóry z AZS, a także innymi zmianami zapalnymi jest zabieg estGen, Można go przeprowadzić w najlepszych gabinetach kosmetologicznych. Jest to innowacyjny zabieg, który łączy w sobie łagodzenie zmian zapalnym z właściwościami przeciwstarzeniowymi. Przeprowadzony przy pomocy ultradźwięków może się okazać prawdziwym wybawieniem dla Twojej skóry. Na czym polega jego wyjątkowość?

EstGen to specjalistyczny preparat – w 100 proc. naturalny – o unikalnym składzie, który stymuluje DNA do kompletnej odnowy skóry. To, co wyróżnia ten bioaktywny żel, to jego inteligentne działanie. Podczas przenikania do skóry przy pomocy ultradźwięków, rozpoznaje jej potrzeby i naprawia powstałe uszkodzenia. Łagodząc stany zapalne i dogłębnie regenerując miejsca poddane zabiegowi. W efekcie następuje intensywny wzrost nowych komórek skóry, wygładzają się zmarszczki, redukują przebarwienia, znikają blizny i stany zapalne.

Zalecane jest wykonanie całej serii 10 zabiegów, z czego od 1 do 3 należy je powtarzać w odstępie 7-14 dni, zaś od 4 do 10 zabiegu trzeba zachować odstęp od 21 do 28 dni. Uzupełnieniem zabiegów będzie intensywna kuracja domowa z zastosowaniem specjalistycznych produktach EstGen. Oparte na innowacyjnych recepturach preparaty stymulują skórę na poziomie komórkowym, dzięki temu że zawarte w nich aminokwasy aktywują procesy tkankowe, przez co stany zapalne wygaszają się, a skóra zyskuje piękny, młody wygląd. Kosmetyki te podtrzymają efekty zabiegu EstGen i sprawią, że nareszcie poczujesz ulgę.

Zabieg EstGen można wykonać w J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Cierpisz na AZS? Zapisz się na konsultację do gabinetu i przywróć swojej skórze zdrowie i urodę.