Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety, kiedy musi wyjątkowo uważać na siebie, swoje zdrowie i samopoczucie. Wszak zdrowie dzidziusia w dużej mierze zależy od kobiety! Utarło się przekonanie, że ciężarna nie powinna korzystać z większości zabiegów kosmetycznych w tym newralgicznym okresie, by nie narażać swojego dziecka na działanie szkodliwych substancji zawartych w niektórych kosmetykach. Okazuje się jednak, że nie warto być aż tak nadgorliwym – ciężarne kobiety również powinny o siebie dbać, i mają cały wachlarz delikatnych zabiegów kosmetycznych do wyboru! Z czego można korzystać w sposób bezpieczny i nieinwazyjny? Przeczytaj wszystkie informacje o bezpiecznych zabiegach kosmetycznych dla przyszłych mam!

Ciąża a zabiegi kosmetyczne– czy jest czego się bać?

Niektóre zabiegi kosmetyczne czy pielęgnacyjne są niewskazane dla kobiet ciężarnych z prostego powodu – do ich przeprowadzenia używa się różnych kosmetyków które mogą wchłaniać się przez skórę do krwioobiegu kobiety, tym samym szkodząc dziecku. Dodatkowo często skóra kobiety w ciąży jest dużo delikatniejsza i wrażliwsza na czynniki zewnętrzne. Mogą wystąpić różne reakcje skórne w odpowiedzi na dane zabiegi czy kosmetyki. Niemniej jednak współczesny rynek kosmetyczny oferuje całe mnóstwo zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych. Polecane zabiegi są całkowicie bezpieczne dla przyszłej mamy, i można je bez obaw wykonywać na każdym etapie ciąży. W czasie tego wyjątkowego okresu ciąży warto zadbać o to, by czuć się zadbaną i piękną. W końcu samopoczucie matki wpływa na dziecko!

Ciąża to nie choroba, czyli o bezpiecznych zabiegach kosmetycznych dla przyszłych mam!

Nie bój się o siebie zadbać będąc w ciąży!

Jednym z pierwszych zabiegów jakie warto wziąć pod uwagę by mieć piękną, czystą i zdrową skórę jest seria lecznicza Dermaquest. Opiera się ona w swoich założeniach na pełnym bezpieczeństwie procesu pielęgnacji skóry. Zawiera kilka etapów, każdy bazujący na bezpiecznych i naturalnych produktach. W zależności od tego jakich efektów oczekujemy, możemy oczyścić, ujędrnić naszą skórę czy też wyrównać jej koloryt. Są to obecnie jedne z najskuteczniejszych i najlepszych tego typu zabiegów na świecie, których przebieg opracowali amerykańscy naukowcy.

Dermaquest opiera się w dużej mierze o enzymy występujące naturalnie w owocach i warzywach, np. papai czy dyni. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla kobiet ciężarnych, ponieważ nie ma ryzyka, że jakiekolwiek użyte substancje mogą zaszkodzić zarówno kobiecie jak i dziecku! W okresie ciąży dobrym pomysłem jest również skorzystanie z delikatnych zabiegów nawilżających i antyalergicznych, np. Skeyndor, które bazują na wiązaniach wody i kwasie hialuronowym. Delikatne oczyszczanie wraz z dogłębnym nawilżeniem jest bardzo korzystne dla skóry zmęczonej i odwodnionej. Dlatego idealnie nada się dla kobiet ciężarnych, które chcą wyglądać świeżo i promiennie!

Mało inwazyjne zabiegi są bezpieczne dla ciężarnych!

Kobieta w ciąży w gabinecie kosmetycznym nie ma się czego bać, kiedy otoczona jest specjalistami. Również endermologia skóry twarzy i ciała, która często wzbudza kontrowersje wśród społeczeństwa jest jak najbardziej bezpieczna, jeżeli przeprowadza się w ją sposób dopasowany do ciężarnej kobiety. Zabieg ten to bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji głęboko położonych komórek skóry, która jest dodatkowo całkowicie naturalna i niezwykle skuteczna. Powoduje naturalne wspomaganie regeneracji komórek skóry. A także wygładza zmarszczki i redukuje tkankę tłuszczową zarówno na twarzy, jak i na ciele. W przypadku kobiet w ciąży zalecane jest wykonywanie takich zabiegów wyłącznie na nogi. Jeżeli borykasz się z problemem cellulitu wodnego, nadmiaru tkanki tłuszczowej, to ten zabieg nadaje się idealnie!

Ciąża to nie choroba, czyli o bezpiecznych zabiegach kosmetycznych dla przyszłych mam!

Twoje samopoczucie naszym priorytetem!

Prócz szeregu zabiegów pielęgnacyjno-nawilżających dostępnych na rynku również dla kobiet ciężarnych, warto również zainteresować się dbaniem o takie istotne aspekty wyglądu jak włosy, brwi czy paznokcie. I mimo istnienia poglądu, ze włosów nie powinno się farbować będąc w ciąży, to obecnie fryzjerki mają dostęp do specjalnych delikatnych farb. Dają one ten sam efekt jak w przypadku tradycyjnych produktów, ale są one bezpieczne dla kobiety i dziecka.

Kobieta w ciąży w gabinecie może liczyć na pełne bezpieczeństwo i usługę na najwyższym poziomie ze względu na swój wyjątkowy stan. Wykonanie pedicure, manicure, regulacja brwi czy pielęgnacja rzęs należy do czynności które zwykle powtarzamy co miesiąc lub częściej. Stan ciąży nie powinien powodować, że przez to rezygnujemy z tych przyjemności! Zadbana mama to również szczęśliwa i zadowolona kobieta – dzidziuś na pewno odczuje te pozytywne emocje! W salonie J’adore zarówno w Krakowie jak i Warszawie dbamy o każdą klientkę, a już w szczególności te w stanie błogosławionym! W naszej ofercie znajdziesz wymienione tu zabiegi, które są całkowicie bezpieczne dla ciężarnych!

O bezpiecznych zabiegach kosmetycznych dla przyszłych mam – Masaże rozluźniające

Niejedna kobieta w ciąży w gabinecie kosmetycznym skarży się na uciążliwe bóle pleców, karku, czy drętwienie nóg. Odpowiedzią na to może być wykonanie masażu, jednak warto pamiętać, że taka usługa nie powinna być wykonywana w pierwszym trymestrze ciąży, jak również miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Istnieją również pewne przeciwskazania do wykonywania masażów, np. cukrzyca, ciąża w stanie zagrożenia, czy inne patologie ciąży. Jeżeli jednak wszystko jest w porządku, bez problemu można poddać się takiemu relaksowi! Wymasowane obolałe stopy, kark czy plecy w sposób profesjonalny pomogą się rozluźnić i sprawią, że dyskomfort zniknie.