Wiele kobiet po boryka się z trądzikiem w okresie dorosłości, mimo że kojarzy on się z czasem młodzieńczego pokwitania. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość biorąc pod uwagę, iż twarz to nasza wizytówka i często w ważnych życiowych sytuacjach stanowi ona sferę pierwszego wrażenia. Te krostkowe zmiany nie tylko wpływają niekorzystnie na aparycję, ale również bywają bolesne. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż czujemy się zawstydzone, zaś nasz komfort psychiczny zostaje zaburzony. Często zdarza się, że kobiety pragnąc zlikwidować ten problem, same sięgają po różne środki. Na przyklad stosują różne kremy, wykonują sobie pewne zabiegi w zaciszu domowym, czy zażywają tzw. cudowne suplementy. Gdy te samodzielne działania nie przynoszą efektów, wydają kolejne pieniądze na coraz to nowe produkty, tym samym doprowadzając swoją cerę do coraz gorszego stanu. Poznaj skuteczny zabieg na rozszerzone pory, krostki, wypryski!

Zatem jak pozbyć się trądziku?

Odpowiedź jest prosta – należy udać się do specjalisty kosmetologa. W gabinecie oceniany jest stan skóry, począwszy od jej typu, poprzez głębokość, rodzaj i wielkość zmian. Konsultacja kończy się na dopasowaniu adekwatnej terapii wraz z wydaniem odpowiednich zaleceń odnośnie pielęgnacji cery oraz trybu życia. Skutecznymi metodami na zmniejszenie zmian kostkowych są zabiegi z użyciem peelingów chemicznych. Nasza klinika rekomenduje peelingi firmy Mediderma oraz Dermaquest. Firmy te charakteryzują się wysoką renomą w środowisku kosmetycznym. Słyną z innowacyjności i pionierstwa w zakresie wprowadzania produktów przeznaczonych tylko do profesjonalnego użytku.

Rodzaje peelingów chemicznych zwalczających zmiany krostkowe. Poznaj skuteczny zabieg na rozszerzone pory

Peeling salicylowy firmy Mediderma o nazwie salipeelic to idealny zabieg na rozszerzone pory. Jak sama nazwa wskazuje, jego skład zawiera głównie kwas salicylowy (15%). Jego źródłem jest kora wierzby. Zalety tego kwasu obejmują jego keratolityczne działanie na martwy naskórek (rozpuszcza go), bakteriobójczość oraz właściwości antyseptyczne. Drugim składnikiem co do wielkości stężenia tego peelingu jest kwas cytrynowy charakteryzujący się podobnym działaniem, jednak ma on za zadanie spowolnienie rozwoju ognisk bakteryjnych w skórze.

Pozostałe elementy omawianej kuracji chemicznej to: etyl linoleate oraz cytrynian etylowy (działanie przecizapalne), silanole (działanie antyoksydacyjne), laktoferyna (działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne, antyseptyczne oraz ochronne), cynk (obniża ilość hormonu DHT powodującego trądzik i jest antybakteryjny), ceramidy (regenerują naskórek, wzmacniają barierę ochronną). Gdy zatem decydujemy się na ten zabieg, mamy pewność, iż nasza twarz zostanie dokładnie oczyszczona i zregenerowana. Peeling salicylowy jest również nie tylko pomocny przy problemach z trądzikiem, ale może być wykorzystany do walki z innymi schorzeniami, np. łuszczycą, czy łojotokiem. Zaleca się jego wykonywanie w porze jesiennej lub zimowej.

zabieg na rozszerzone pory

Peeling ferulowy firmy Mediderma obejmuje dwa rodzaje zabiegów, a mianowicie Ferulac Peel Classic (stosowany przez cały rok) oraz Ferulac Peel Plus (zawierający dodatkowe kwasy owocowe, nie stosowany w okresie letnim). Oba te preparaty tworzą w połączeniu terapię o nazwie Ferulac Peels Booster System. Głównym składnikiem jest tu kwas ferulowy (12%), który ma działanie przeciwutleniające, przeciwsłoneczne, prowitaminowe, hamujące syntezę melaniny, poprawiająca koloryt skóry. System został wzbogacony o florentynę, która jest katalizatorem dla substancji peelingu, chroni elastynę w skórze, a także jest przeciutleniaczem. Kwasy owocowe (jabłkowy, mlekowy, cytrynowy) przyspieszają absorbcję dobroczynnych substancji przez skórę. Peeling ten działa zatem regenerująco, ochronnie, wygładzająco i odżywczo na cerę oraz powoduje, że zyskuje ona promienny wygląd.

Peeling pirogronowy firmy Mediderma to kuracja na bazie kwasu pirogronowego i dociera on w bardzo głębokie warstwy skóry. Ma działanie keratolityczne, złuszczające, regenerujące (pobudza produkcję kolagenu, elastyny oraz glikoprotein. Dodatkowo nawilżające – tworzy naturalną barierę ochronną przekształcając się w kwas mlekowy poprzez kontakt z cząsteczkami wody w skórze. Złuszczone partie twarzy jednak nie są tu wysuszone, dzięki właściwościom nawilżającym zabiegu.

Peeling dyniowy Dermaquest

W swoim składzie zawiera wyciąg z dyni (zawiera witaminy z grupy B, C, PP i K oraz beta-karoten, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny), retinol 4% (działanie przeciwłojotokowe oraz przecizapalne), kwasy glikolowy, mlekowy i salicylowy. Ponadto, preparat ten posiada jeszcze kwas azelainowy oraz kojowy w celu zmniejszenia lojotoku skóry. Warto dodać, iż dzięki wyciągowi z dyni, formuła bogata jest w probiotyki, co jest składnikiem przeciwbakteryjnym i ochronnym.

Peeling azelainowy w swoim składzie zawiera kwas azelainowy, który pozyskiwany jest z ziaren zbóż. Kwas ten – podobnie jak omawiane wcześniej – posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, przeciwłojotokowe, odżywcze i regenerujące. Jedak mimo tego, iż używa się go w peelingu chemicznym, to po tym zabiegu skóra pozostaje niewrażliwa na szkodliwe czynniki zewnętrzne (np. światło słoneczne).

zabieg na rozszerzone pory

Inne zabiegi peelingowe wspomagające zwalczanie zmian krostkowych

Oczyszczanie wodorowe w połączeniu z kuracją LED. Zabieg ten polega na wprowadzaniu cząsteczek wodoru pod skórę w strumieniu wody przy pomocy specjalnego urządzenia działającego na podciśnienie. Zadaniem wodoru jest tu wnikanie w głąb naskórka i neutralizacja wolnych rodników (działanie antyoksydacyjne i oczyszczające). Zabieg ten pełni również funkcję wygładzającą, dzięki przeprowadzaniu peelingu kawitacyjnego. Działanie światłem LED zaś, przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.

Mikrodermabrazja korundowa lub diamentowa. Jest to peeling mechaniczny, polegający na użyciu odpowiedniego urządzenia, wyposażonego w głowicę diamentową albo kondurową. Głowica w tym przypadku ma właściwości ścierające naskórek, usuwa się więc również niedoskonałości skórne. Dzięki temu twarz jest bardziej odmłodzona, promienna i wygładzona.

Efekty po zabiegach peelingu

Celem zabiegów jest zmniejszenie rogowacenia okołomieszkowego, zabicie bakterii beztlenowych, zmniejszenie lojotoku skórnego, rozjaśnienie skóry, zwężenie ujścia mieszka włosowego potocznie nazywanego „Porami”.

Zabieg na rozszerzone pory. Jak wygląda pełny cykl zabiegów?

Przeciętne serie zabiegowe to 4 zabiegi co 7-21 dni, w zależności jakiego peelingu użyje kosmetolog podczas wizyty. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej. Zazwyczaj polecamy kosmetyki marki peelingów, ponieważ utrzymujemy uzyskane efekty zabiegowe. Po zabiegu najistotniejsza jest fotoprotekcja i stosowanie kremów z SPF 50. Wszystkie wymienione wyżej zabiegi można wykonać w naszym salonie w Warszawie.

Dokonaj rezerwacji na zabiegi w naszym salonie w Warszawie