Dla kobiet ciąża, to czas, gdy muszą uważać na siebie i mieć na uwadze dobro swoje oraz dziecka. Wiele Pań  całkowicie rezygnuje z  jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych, jednak nie wszystkie są zakazane. Oczywiście, nie każdy zabieg będzie wskazany podczas ciąży, jednak wciąż pozostaje mnóstwo do wyboru. W stanie błogosławionym wcale nie jest koniecznością rezygnowania z czegoś, co nam sprawia przyjemność. Dobre samopoczucie kobiety ciężarnej również jest bardzo ważne. Salony kosmetologiczne są otwarte dla wszystkich osób, zabiegi zawsze powinno dobierać się indywidualnie. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych zabiegów, jakie można wykonać, będąc w ciąży.

Zabiegi nawilżające skórę.

Wiele zabiegów, które mają za zadanie nawilżyć nasza skórę, są dostępne dla osób ciężarnych. Warto wybierać opcje antyalergiczne. Przykładowo część zabiegów DermaQuest można wykonywać już od II trymestru ciąży i w trakcie laktacji, np. Rewitalizujący Zabieg Anti-Age. Dzięki enzymom proteolitycznym oraz witaminie C ma działanie przeciwstarzeniowe. Po kilkuetapowym oczyszczaniu twarzy skóra dostaje zastrzyk nawilżenia w postaci, między innymi, kwasu hialuronowego, komórek macierzystych z bluszczu pospolitego i ślazu dzikiego, a także witaminy E. Na koniec otrzymujemy ochronę, czyli filtr UV, który powinien być stosowany przez cały okres ciąży. Delikatne zabiegi nawilżające z kwasem hialuronowym oferuje również Skeyndor. Power Hyaluronic, to zabieg, który ma na celu wniknięcie mało- i wielkocząteczkowego kwasu hialuronowego głęboko w skórę, aby mocno ją odżywić oraz nawilżyć. Tego typu opcje będą idealne dla ciężarnych, ponieważ nie ma do nich żadnych przeciwskazań – kwas hialuronowy znajduje się naturalnie w naszej skórze, więc nie ma ryzyka wystąpienia alergii kontaktowej.

Endermologia twarzy i ciała.

Endermologia może brzmieć tajemniczo, ale jest to nic innego, jak masaż podciśnieniowy. Na czym dokładnie polega? Wykonuje się masaż, używają dużej siły nacisku, aby aktywować głębokie warstwy podskórne. Zabieg jest stosowany, jako środek antycellulitowy, odchudzający i modelujący sylwetkę. Podczas masowania skóra jest na tyle mocno stymulowana, że zaczyna wytwarzać nowe włókna kolagenowe, a także składania do metabolizmu tkanki tłuszczowe. Oprócz walorów estetycznych wykonywania endermologii stosuje się ją bólach mięśniowych i kręgosłupa, więc szczególnie kobiety w stanie błogosławionym mogą na niej skorzystać. Zależnie od formy zabiegu, może być zalecany od konkretnego trymestru ciąży.

Opalanie natryskowe.

Zabiegi opalanie natryskowe

Kolejnym zabiegiem upiększającym bezpiecznym dla kobiet w ciąży jest opalanie natryskowe. Wygrzewanie się w Słońcu jest niewskazane, ponieważ łatwiej można nabawić się przebarwień. Jednak nie trzeba rezygnować ze zjawiskowej opalenizny. Większość samoopalaczy również nie zaleca się ciężarnym, ponieważ mogą zawierać składniki szkodliwe dla dziecka. Dlatego należy wybierać produkty rozważnie. Podczas opalania natryskowego SunFx oferuje preparaty, które są całkowicie naturalne i wegańskie, więc nadają się dla kobiet w ciąży. Nie są także testowane na zwierzętach.

Zabiegi podstawowe.

Opalanie natryskowe, zabiegi nawilżające i endermologia, to za mało? Ciężarna może do woli wybierać spośród podstawowych zabiegów, które oferuje większość gabinetów kosmetycznych. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla dziecka. Jednak warto pamiętać o możliwości wystąpienia reakcji alergicznej przy używaniu różnych preparatów. Burza hormonów może także spowodować gorsze utrzymywanie się efektów, np. farbowania henną. Jakie opcje ma kobieta w ciąży? Wszelkie zabiegi dotyczące rzęs, takie jak przedłużanie czy lifting, a także stylizacja brwi. Standardowe farbowanie włosów również wchodzi w grę, ale farba nie może mieć amoniaku w składzie. Zabiegi na stopy i dłonie również nie są problemem. Odradzane są jedynie żelowe paznokcie, a hybrydy trzeba ściągnąć parę tygodni przed terminem porodu. Manicure oraz pedicure można także wykonać klasyczny oraz japoński.

Klasyczny masaż, przeznaczony dla kobiet w ciąży, z pewnością przyniesie ulgę i rozluźnienie. Warto sprawić sobie, lub ciężarnej koleżance, taki prezent. W salonie kosmetycznym powinny być użyte produkty antyalergiczne, aby mieć pewność, że nie wystąpią żadne komplikacje. W razie reakcji alergicznej kobieta nie będzie mogła użyć leków łagodzących – dlatego w gabinecie szczególną uwagę zwraca się na produkty dla osób w ciąży.

Zabiegi dla kobiet w ciąży

Jak widać, kobieta w stanie błogosławionym, ma ogromny wybór zabiegów. Rezygnacja z przyjemności, jaką dają gabinety piękności, może tylko powiększyć stres związany z nowa sytuacją życiową. Dlatego nie warto całkowicie odcinać się od tego, co daje nam radość. Wszystkie zabiegi dla ciężarnych bez problemu wykonuje salon kosmetyczny J’adore Instytut zlokalizowany w Warszawie i Krakowie. Obsługa zapewnia kobiecie komfort oraz relaks, którego potrzebuje w tych szczególnych dniach. Wszystkie proponowane zabiegi są całkowicie bezpieczne dla dziecka, ponieważ nie przenikają do krwiobiegu kobiety.

Nie wiesz jaki zabieg byłby dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Zachęcamy do rezerwacji wizyty konsultacyjnej z naszymi kosmetologami, które pomogą dobrać odpowiedni zabieg dla Twoich potrzeb skórnych. Dokonaj rezerwacji w Salonie w Warszawie .