Ach, te zmarszczki!

Każda kobieta chce cieszyć się młodą, jędrną skórą twarzy jak najdłużej. Od setek lat próbowano wszelakich, czasem bolesnych sposób, na pozbycie się zmarszczek. Dzisiaj wiemy, że podstawą jest pielęgnacja skóry. Stosowanie odpowiednich kremów jest niezwykle ważne, często jednak nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dzieje się tak, ponieważ nasz styl życia naraża nas na czynniki przyspieszające proces starzenia się skóry. Długotrwały stres, nadmierna opalenizna, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu a także nieodpowiednia dieta to niektóre z nich.

Niestety u pań kłopoty ze zmarszczkami występują znacznie częściej niż u panów. Przeprowadzono badania chcąc wyjaśnić to zagadnienie. Okazało się, że u kobiet występuje zdecydowanie mniejsze zagęszczenie gruczołów potowych i łojowych odpowiedzialnych za nawilżenie skóry. Wpływ na tworzenie się zmarszczek u kobiet ma też odmienna budowa połączeń pomiędzy głębszymi warstwami skóry i mięśniami.

Z tymi czynnikami trudno jest walczyć samodzielnie. Dzisiaj mamy możliwość korzystania z nowej broni: medycyny estetycznej i szerokiej gamy zabiegów poprawiającym napięcie skóry. Najlepszym z nich jest Endermolift.

endermolift

Endermolift – sposób na zmarszczki i obrzęki

Endermolift to bardzo delikatna metoda stymulacji skóry wrażliwej okolic twarzy, szyi, dekoltu, biustu oraz usta i dłonie.

Mechaniczny masaż techniką Mécano-Stimulation, działa na główne przyczyny tracenia gęstości i starzenia się skóry. Poprzez wielowymiarową stymulację komórkową w tkankach, zwiększa syntezę kwasu hialuronowego, pobudza produkcję elastyny oraz spowalnia rozpad włókien kolagenowych.

Zabieg jest polecany dla osób zmagających się ze zmarszczkami naokoło oczu, ust, opadającymi powiekami, wiotkością i obrzękami twarzy. Zabieg wpływa również na znaczną redukcję opadających policzków, cieni pod oczami, nadaje twarzy utracony blask i elastyczność. Doskonale pomaga również na rozbijanie tłuszczu, jest zatem świetnym zabiegiem dla osób chcących się pozbyć podwójnego podbródka oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Badania prowadzone w Besancon we Francji wykazały wzrost syntezy kwasu hialuronowego o 80%, a o ponad 40% naturalnej elastyny, przy równoczesnym spowolnieniu rozpadu włókien kolagenowych aż o 20%!

Endermolift pobudza produkcję oraz odbudowę składników skóry, które przyczyniają się do przywrócenia jej młodzieńczego wyglądu.

Kolagen poprawia jędrność, elastyn nadaje sprężystość a kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie i wypełnienia zmarszczek.

Technologia zabiegu Endermolift LPG gwarantuje wysoką jakość oraz całkowite bezpieczeństwo, a wykorzystanie specjalistycznych głowic pozwala na wyjątkowo szybkie osiągnięcie zamierzonych efektów. Głowica za pomocą mikro-impulsów wytwarza fale, generujące różne natężenia stymulacji, zależnie od rodzaju zabiegu. Technologia LPG dzięki pobudzeniu mikrokrążenia umożliwia pracę na różnym poziomie tkanki: naskórku, skórze właściwej, a nawet tkance podskórnej.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta terapia Endermolift może być przeprowadzona jako zabieg pojedynczy lub seria zabiegów. Czasem może być elementem masażu przy stosowaniu wielu zabiegów, szczególnie polecany jest przed rozpoczęciem karboksyterapii.

Może się zdarzyć, że po zabiegu na skórze pojawią się przebarwienia, zasinienia lub opuchlizna, które jednak ustępują po kilku godzinach.

endermolift

Masaż twarzy Kobido

Masaż twarzy Kobido to niechirurgiczny lifting twarzy pochodzący z Japonii. Znany tam już od XIV wieku, długo był przeznaczony wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Od paru lat ludzie na całym świecie mogą poczuć się jak królowie stosując ten masaż!

Opiera się on na tradycyjnej japońskiej medycynie i łączy masaż głęboko położonych tkanek, relaksację, drenaż limfatyczny oraz akupresurę (metoda leczenia poprzez uciskanie tzw. punktów energetycznych).

Podczas zabiegu terapeuta działa na mięśnie głębokie obszaru dekoltu, szyi, grzbietu, głowy i twarzy oraz ramion. Intensywne ruchy pobudzają produkcję kolagenu oraz mikrokrążenie, natomiast te słabsze i wolniejsze ruchy rewelacyjnie relaksują. Z tego też powody masaż Kobido poleca się raczej na późne popołudnie lub wieczór.
Masaż Kobido ma bardzo silne działanie liftingujące. Znacznie poprawia owal twarzy, niweluje problem opadając policzków i powiek. Ujędrnia również skórę, czym przyczynia się do redukcji zmarszczek czołowych i mimicznych.
Po zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i odżywiona. Poleca się powtarzanie masażu co 4-6 tygodni, dla podtrzymania efektów.

Opisane zabiegi można wykonać w naszym gabinecie J’adore Insytut w Krakowie lub Warszawie. Gwarantujemy kompleksowe podejście do Twojego ciała i potrzeb!