Trądzik jest jedną z najczęściej dotykających nas chorób skóry. Występuje głównie na twarzy, jednak czasem atakuje również plecy, ramiona i dekolt. Zazwyczaj pojawia się w okolicach nastoletniego wieku i ustępuje po kilku latach. Niestety, nierzadko niesie za sobą trwałe skutki w postaci nieestetycznych przebarwień i blizn (zwłaszcza na twarzy), z którymi bardzo trudno jest poradzić sobie samemu. Na szczęście, naprzeciw wychodzi współczesna kosmetologia. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na blizny potrądzikowe jest usuwanie blizn na twarzy laserem (które każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny ma w ofercie).

Blizny potrądzikowe – Pixel – laser, który działa

Laser frakcyjny Pixel to urządzenie, dzięki któremu blizny i przebarwienia potrądzikowe mogą odejść w zapomnienie. Kilkadziesiąt wiązek lasera precyzyjnie, a zarazem głęboko penetruje komórki skóry właściwej, jak i tkanki podskórnej. W rezultacie, w miejscach poddawanych zabiegowi powstają mikrourazy termalne. Warto podkreślić, że laser nie uszkadza zdrowych komórek, co bezpośrednio przekłada się na szybką regenerację i zadowalające efekty.

Blizny potrądzikowe - jak usunąć

Przebieg zabiegu i skutki uboczne

Jedno usuwanie blizn na twarzy laserem frakcyjnym Pixel, w zależności od stopnia zaawansowania zmian oraz ich obszerności, trwa od 10 do 60 minut. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać charakterystyczne ciepło, a nawet pieczenie i swędzenie, które można łatwo złagodzić za pomocą specjalnego systemu chłodzącego skórę. Uczucie dyskomfortu może utrzymywać się do godziny po zabiegu, a po nim następuje odczucie silnego nawilżenia skóry, mimo utrzymującej się delikatnej tkliwości. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny.

Usuwanie blizn na twarzy laserem nie wymaga rekonwalescencji, co jest niewątpliwą zaletą zabiegu, jednak przez pierwszy miesiąc niezbędna jest ochrona obszaru poddawanego terapii przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, np. za pomocą kremu z filtrem SPF 50.

Efekty

Pierwsze efekty zabiegu laserem frakcyjnym Pixel u większości pacjentów są zauważalne już po kilku dniach. Skóra staje się wygładzona, przebarwienia jaśniejsze, a blizny/rozstępy płytsze. Jednak aby uzyskać naprawdę zadowalające rezultaty, dobrze jest wykonać kilka zabiegów. Najczęściej wykonuje się od 3 do 5 serii w ciągu 2 do 4 tygodni. Możliwy jest także inny wymiar odstępów między zabiegami. Można ustalić to w porozumieniu z profesjonalistą (w zależności od rozległości i umiejscowienia zmian).

Finalny, optymalny efekt zabiegów widoczny jest po około 1-3 miesięcy. Aby wzmocnić działanie zabiegu laserowego, można zastosować tzw. łączenie zabiegów, np. laser frakcyjny Pixel z mezoterapią mikroigłową z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Dla kogo?

Zabieg Pixel nie jest przeznaczony tylko dla osób, których celem jest usuwanie blizn na twarzy laserem. Rekomenduje się go także osobom, które chcą odświeżyć skórę lub pozbyć się niedoskonałości takich jak rozstępy, niewielkie blizny, zmarszczki i przebarwienia i oczekują szybkich efektów. Ponad to, laser frakcyjny Pixel doskonale złuszcza naskórek, poprawia kondycję skóry. Oraz nie ma sobie równych jeśli chodzi o obkurczenie rozszerzonych porów.

Blizny potrądzikowe - jak usunąć

Przeciwwskazania

Mimo dobroczynnych właściwości zabiegu laserem frakcyjnym Pixel oraz bezinwazyjności, nie jest to metoda dla każdego. Osoby z przeciwwskazaniami powinny wstrzymać się z jego wykonaniem.

Przeciwwskazania:

  • przyjmowanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy leków na depresję, immunosupresyjnych, retinoidów i antybiotyków,
  • choroby nowotworowe,
  • ciężkie/niewyrównane choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, niewydolność nerek,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych, tzw. przerostów,
  • aktywne infekcje skórne poddawane leczeniu (w tym aktywna opryszczka),
  • świeża opalenizna.

Usuwanie blizn na twarzy laserem to coraz bardziej popularna, bezpieczna i niezwykle skuteczna metoda zwalczania nieestetycznych zmian trądzikowych. Dzięki technologii Pixel, pacjenci mogą w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się uciążliwego problemu. Bez długiej rekonwalescencji oraz inwazyjności, czym charakteryzuje się wiele innych metod usuwania zmian.

Profesjonalny zabieg laserem frakcyjnym Pixel można wykonać w J’adore Instytut – naszym salonie kosmetycznym w Warszawie. Na zabiegi możesz umówić się online!