Blizny dla wielu osób mogą być przyczyną kompleksów, złego samopoczucia i dyskomfortu czy wręcz problemów z samoakceptacją. Szczególnie, gdy znajdują się w miejscach eksponowanych np. na twarzy – zwłaszcza w przypadku blizn rozległych lub licznych. Czym są blizny zanikowe?

Blizny mogą przytrafić się każdemu – powstają w wyniku zabiegów operacyjnych, urazów mechanicznych czy przebytych schorzeń jak np. ospa czy trądzik.

Rozróżniamy kilka rodzajów blizn:

  • przerostowe (hipertroficzne) to pozostałości po urazach, operacjach czy cesarskim cięciu
  • bliznowce (keloidy) to nadmiernie rozrośnięta tkanka łączna włóknista – powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się rany
  • zanikowe (atroficzne) to pozostałości po trądziku, ospie lub nieprawidłowym leczeniu sterydami

Blizny atroficzne i sposoby ich leczenia

Blizny zanikowe to niewielkie wgłębienia w powierzchni skóry – powstają z powodu zakłóconego procesu gojenia oraz rozpadu włókien kolagenowych w głębszych warstwach skóry. Najczęściej są okrągłe lub półokrągłe. Blizny zanikowe nie są duże jednak najczęściej bywają liczne na stosunkowo małej powierzchni – głównie twarzy i plecach – co może stanowić poważny problem estetyczny.

Na szczęście kliniki medycyny estetycznej czy dobre gabinety kosmetyczne w dzisiejszych czasach oferują coraz skuteczniejsze możliwości i sposoby usuwania blizny.

Dodajmy, że kiedy blizny zanikowe są świeże do ich leczenia możemy stosować różnego rodzaju maści i kremy z heparyną i alantoiną – aplikować zgodnie z zaleceniami przez dłuższy okres czasu – nawet kilkumiesięczny. Warto wypróbować również masę perłową zawierającą duże ilości aminokwasów i minerałów. Metody te mogą jednak poprawić wygląd tylko młodych blizn.

Blizny zanikowe - charakterystyka i sposoby leczenia

Do znacznie skuteczniejszych metod leczenia blizn zanikowych – należą do nich m.in.:

Laserowe usuwanie i minimalizowanie blizn zanikowych

Leczenie i usuwanie blizn jest jednym z trudniejszych problemów w kosmetyce. Specjalistyczne zabiegi w tym kierunku wykonuje J’adore Instytut salon kosmetyczny w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenia oraz profesjonalną kadrę. Przy poważnym problemie warto oddać się w wyszkolone ręce specjalistów.

Zdecydowanie najlepszym zabiegiem przy leczeniu blizn jest ich laserowe zmniejszanie lub usuwanie – zwłaszcza w przypadku głębokich blizn zanikowych. Leczenie blizn atroficznych jest obecnie bardzo skuteczne – osiągnąć można naprawdę zadowalające i trwałe efekty.

Jednym ze stosowanych sposobów laserowego usuwania blizn jest wykorzystanie technologii iPixel. Gabinet kosmetyczny J’adore Instytut wykonuje skuteczne zabiegi dla osób borykających się z nieestetycznymi bliznami zanikowymi z użyciem lasera frakcjonującego iPixel ERB.

Blizny zanikowe - charakterystyka i sposoby leczenia

Wykorzystanie lasera iPixel – sposoby usuwania blizny 

Laser frakcyjny iPixel to laser ablacyjny, który pozwala trwale pozbyć się niedoskonałości skóry pozostałych po trądziku lub ospie wietrznej. Poprzez mikrouszkodzenia skóry znacząco spłyca blizny, zmniejsza ich widoczność, stymuluje produkcję kolagenu i doskonale regeneruje i odbudowuje skórę.

Światło lasera wnikając w skórę pochłania zawartą w nich wodę i błyskawicznie ją podgrzewa. Przez co zostaje odparowana, jednocześnie niszcząc komórki i dając efekt głębokiego złuszczenia, co skutkuje natychmiastowym odświeżeniem i odmłodzeniem skóry. Ponadto, zabieg powoduje inicjację procesów regeneracyjnych w głębi skóry.

Blizny zanikowe – Zalety zabiegu laserowego iPixel

  • bezpieczeństwo i minimalne ryzyko powikłań – działa bezpośrednio źródło problemu, tkanka wokół pozostaje nienaruszona
  • doskonałe rezultaty już po kilku sesjach
  • krótki okres rekonwalescencji umożliwiający szybki powrót do codziennych czynności
  • usunięcie lub radykalne spłycenie nawet wyjątkowo głębokich blizn zanikowych
  • wszechstronność zastosowania – oprócz leczenia blizn stosowany również w wielu innych problemach estetycznych jak np.: usuwanie zmarszczek, redukcja porów, likwidacja rozstępów.

Sposoby usuwania blizny są oferowane przez wiele gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut oferuje wiele skutecznych zabiegów, w tym również laserowych, do rozwiązania tego problemu. Zabieg możesz zarezerwować online. Najnowocześniejsze wyposażenie, zaawansowany technicznie sprzęt, współpraca z najlepszymi w kraju specjalistami – lekarzami medycyny estetycznej czy dermatologii oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji kadry zapewnia całkowite bezpieczeństwo i pełen profesjonalizm działania. Wybierając salon kosmetyczny czy medycyny estetycznej do zabiegu usuwania blizn warto być świadomym, że tylko w naprawdę doświadczonych rękach laser jest narzędziem spektakularnie skutecznym i bezpiecznym.