Nieustanny pośpiech, stresujący tryb życia to dzisiaj codzienność większości z Nas. 

Z tego powodu coraz więcej osób dotyka problem z depresją oraz nerwicą, jak również z częstymi przewlekłymi bólami głowy. Dyskomfort bólowy, ciągłe napięcie ograniczają normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. W jaki sposób rozładować napięcie, wyciszyć umysł oraz zlikwidować ból głowy?  Warto zapoznać się z naturalnymi sposobami, takimi jak np. masaż. Farmakoterapia to nie jedyne skuteczne rozwiązanie! Poznaj techniki masaży, które działają zbawiennie na nasze ciało i umysł już od tysiącleci. Odzyskaj harmonie i równowagę- zdecyduj się na naturalną terapie masażami! 

BÓLE GŁOWY ORAZ MIĘŚNI POZNAJ TECHNIKI MASAŻU I ICH WPŁYW NA CIAŁO

Masaż jako naturalna terapia 

Masaż jest jedną z najstarszych terapii leczniczych, tego rodzaju masaż  wywodzi się z Chin oraz Indii. Początkowo był praktykowany jako jeden z wielu elementów rytuałów religijnych.

Z biegiem czasu odkryto również właściwości lecznice masażu, a następnie relaksacyjne działanie

Obecnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, korzystnie wpływa na ciało, jak  również na duszę. Istnieją różnorakie  techniki masażu, można nimi redukować szereg dolegliwości. Masaż doskonale sprawdza się w ramach profilaktyki przeciwbólowej, mięśni, stawów czy jak również  napięcia całego ciała. Właściwy  rodzaj masażu wpływa również  zbawiennie na zwalczenie bólu głowy, stanów depresyjnych, złego samopoczucia, przewlekłego stresu bądź apatii. 

Pierwsze efekty masażu zauważamy już po  jednym zabiegu. Jednak by całkowicie zredukować  daną dolegliwość, zaleca się  wykonać całą serię. Gabinet masażu jest miejscem, w których na takie zabiegi należy się ówcześnie zapisywać. W takim miejscu pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy odpowiednią technikę masażu dobierają indywidualnie. Mając na uwadze  schorzenia, które należy zwalczyć, jak również ogólny stan zdrowia czy też partię ciała. Należy wziąć pod uwagę, że chociaż w najpopularniejszej formie wykonuje się masaż pleców, to aby wyzbyć się stresu oraz napięć masaż powinien zostać wykonany na całe ciało. Terapii masażu mogą podlegać różne partie ciała, w tym dłonie, stopy, głowa, bądź kończyny dolne. 

Techniki masażu relaksacyjnego 

Z dobroczynnego wpływu masażu relaksacyjnego możemy korzystać choćby  codziennie. Technika masażu, ma przede wszystkim działanie lecznicze na ciało i duszę, niewiarygodnie rozluźnia i odpręża. 

Do wykonania masażu wykorzystuje się delikatny dotyk, ale również ugniatanie skóry, głaskanie, nacieranie i wałkowanie. Ruchy wykonywane są spokojnie i powolne. Ten rodzaj masażu z całą pewnością nie sprawia dyskomfortu czy bólu- wręcz odwrotnie.  Gabinet masażu jest doskonałą strefą odpoczynku,  ukojenia,  psychicznego jak również fizycznego.  

Chociaż masaż relaksacyjny to niezwykle delikatny zabieg, istotne jest aby przeprowadzał go specjalista. Nawet tak łagodny zabieg nie umiejętnie wykonany może przyczynić się do powstania kontuzji lub urazu. 

BÓLE GŁOWY ORAZ MIĘŚNI POZNAJ TECHNIKI MASAŻU I ICH WPŁYW NA CIAŁO

Techniki masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych

Jeśli masaż będzie przeprowadzony z zastosowaniem olejków eterycznych, to zabieg jeszcze dogłębniej będzie wpływać na rozluźnienie i relaks. Właściwy wybór olejków oddziałuje na nasz nastrój i odprężenie, ale też niweluje różnego typu dolegliwości. 

Rodzaje olejków wykorzystywanych w masażach

Olejek geraniowy- skutecznie zwalcza stany depresyjne, przewlekłe zmęczenie, stres oraz  napięcia. Pobudza do działania, daje energii. Wykorzystany do  masażu pobudza również organizm do znacznie  szybszego procesu spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Idealnie się sprawdza w ramach masażu modelującego sylwetkę

Olejek lawendowy- łagodzi stres i liczne panięcia. Posiada doskonałe właściwości wygładzające skórę.  Wpływa pozytywnie  na jej jędrność i napięcie.

Olejek eukaliptusowy – uspokaja bóle stawów i mięśni. Działa również regenerująco na skórę ma również właściwości  przeciwzapalnie. Orzeźwiający zapach dostarcza  energii i zniweluje senność. 

 

Umów się na masaż dzięki wygodnemu formularzowi internetowemu. Umówienie wizyty zajmuje parę minut 😉