Uważasz, że medycyna estetyczna jest przeznaczona tylko dla starszych kobiet? A może sądzisz, że korzystając z niej można trwale oszpecić twarz? Przez lata wokół medycyny estetycznej narosło wiele mitów. Postanowiliśmy raz na zawsze rozprawić się z nimi, przekazując rzetelne fakty na jej temat. Cała prawda o medycynie estetycznej! Sprawdź nasze zestawienie najpopularniejszych mitów.

Mit nr 1 – zabiegi medycyny estetycznej są tylko dla kobiet

Fakt: Medycyna estetyczna jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Jest to po prostu dziedzina medycyny przeznaczona dla każdego, kto chce poprawić swój wygląd, wyglądać młodo i atrakcyjnie oraz pozbyć się kompleksów. Co prawda, do niedawna gabinet kosmetyczny był miejscem, gdzie trudno można było spotkać mężczyznę. Całe szczęście, Panowie również coraz częściej chcą wyglądać i czuć się dobrze. W końcu nasz wygląd w dużej mierze ma znaczenie dla naszego samopoczucia oraz pewności siebie. Zadbany mężczyzna, to nowoczesny mężczyzna, który nie boi się żadnych wyzwań. Z pomocą medycyny estetycznej Panowie mogą poczuć się lepiej we własnej skórze, dlatego warto skorzystać z takiej możliwości, tym bardziej że medycyna estetyczna w Warszawie znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. Cała prawda o medycynie estetycznej - rozprawiamy się z najczęstszymi mitami

Cała prawda o medycynie estetycznej – Mit nr 2 – z medycyny estetycznej powinny korzystać tylko osoby starsze

Fakt: Medycyna estetyczna jest skierowana do wszystkich osób, które chcą odmienić swój wygląd, także stosunkowo młodych, u których pojawiły się dopiero pierwsze oznaki starzenia. Przy pomocy profesjonalnych zabiegów zrewitalizujesz skórę, pozbędziesz się pierwszych zmarszczek i bruzd, poprawisz owal twarzy, a także usuniesz przebarwienia i niedoskonałości. Jest to również sposób na skorygowanie rysów twarzy bez udziału chirurga plastycznego. Medycyna estetyczna, to obecnie prężnie rozwijająca się dziedzina. Warto więc znaleźć salon kosmetyczny w Warszawie, który posiada bogatą ofertę najnowocześniejszych zabiegów.

Mit nr 3 – przy pomocy medycyny estetycznej tylko usuniesz zmarszczki

Fakt: Nie tylko, ale znacznie więcej. Oczywiście medycyna estetyczna, to najlepszy sposób na pozbycie się zmarszczek bez użycia skalpela. Jednak to nie wszystko co ma do zaoferowania. Z jej pomocą poprawisz ogólny wygląd skóry i sprawisz, że stanie się młodzieńczo gładka, promienna i rozświetlona. Zapomnisz również o workach i cieniach pod oczami (tak, to możliwe!), wyleczysz nadpotliwość, pozbędziesz się nadmiernej tkanki tłuszczowej, powiększysz usta… To oczywiście nie wszystko! Nie sposób wymienić korzyści, jakie ze sobą niesie, ponieważ jest ich naprawdę znacznie więcej. Medycyna estetyczna w Warszawie, to najbardziej zaawansowane technologicznie zabiegi. Które mogą całkowicie odmienić Twój wygląd oraz podnieść poziom samoakceptacji o 100 procent! Wystarczy wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny, taki jak J’adore Instytut.

Cała prawda o medycynie estetycznej – Mit nr 4 – zabiegi medycyny estetycznej są bolesne

Fakt: Nie zawsze i nie każdy, jak są też nieporównywalnie mniej bolesne od operacji plastycznych. Każdy posiada swój indywidualny próg bólu, dlatego trudno jest dokładnie określić stopień bolesności danego zabiegu. Pewne jest z kolei to, że każdorazowo specjalista przeprowadzający zabieg dba o komfort pacjenta oraz indywidualnie dobiera środki na uśmierzenie bólu. Możliwe opcje, to choćby znieczulenie w formie maści oraz znieczulenie iniekcyjne. Najlepszy sposób jest zawsze konsultowany z pacjentem. O kwestii bolesności zabiegu dowiesz już podczas konsultacji, a medycyna estetyczna w Warszawie oferuje wszelkie dostępne metody znieczuleń. Cała prawda o medycynie estetycznej - rozprawiamy się z najczęstszymi mitami

Mit nr 5 – możesz przez nie trwale oszpecić twarz

Fakt: Zabiegi medycyny estetycznej nie oszpecają, ale poprawiają wygląd twarzy. Jej celem jest odmłodzenie skóry oraz zlikwidowanie wszelkich problemów i niedoskonałości występujących w jej obszarze. Możesz przy jej pomocy odmienić swój wygląd, lecz ingerencja ta nie ma nic wspólnego z chirurgią plastyczną. Poza tym, doświadczony specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej dba o to, żebyś po takim zabiegu pacjent wyglądał znacznie lepiej i pozbył się kompleksów. Nie zmienisz jednak przy jej pomocy rysów twarzy (możesz je ewentualnie skorygować). Jest z pewnością pod tym względem bezpieczniejsza od zabiegów z wykorzystaniem skalpela.

Mit nr 6 – powiększanie ust przynosi efekt tzw. kaczego dziubka

Fakt: Powiększanie ust sprawi, że wargi staną się pełniejsze i zmysłowe. Stosowany w tym celu kwas hialuronowy nie tylko modeluje i powiększa usta. Również poprawia ich nawilżenie oraz intensyfikuje kolor czerwieni wargowej. Kaczy dziubek nie ma nic wspólnego z naturalnym wyglądem ust, który można osiągnąć właśnie przy pomocy kwasu hialuronowego. Dobry specjalista dobierze gęstość i rodzaj preparatu, żeby osiągnięty efekt był zgodny z oczekiwaniami pacjenta i oczywiście – pasował do całości twarzy. I ponownie – kluczowy jest wybór odpowiedniego miejsca. A medycyna estetyczna w Warszawie na najwyższym poziomie, to właśnie J’adore Instytut. Zarezerwuj wizytę online już dziś!