Gęste i zadbane włosy to atrybut każdej kobiety. Utrzymanie ich jednak w dobrej kondycji stanowi nie lada wyzwanie. Wiele osób skarży się, że ich włosy są cienkie i rzadkie oraz pozbawione naturalnego blasku. Są one bardzo delikatne i zazwyczaj trudno im nadać więcej objętości. Często towarzyszy im problem rozdwojonych końcówek, czy też nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Jak sobie radzić z zauważalnym defektem kosmetycznym? Przede wszystkim zadbać, aby problem nie przybrał większej skali. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów w diecie, stres. Warto również zadbać o prawidłową pielęgnację skóry. Z pomocą osłabionym, przerzedzonym kosmykom przychodzi medycyna estetyczna. J’adore Instytut poleca najwyższej jakości zabiegi, do których należy mezoterapia igłowa głowy Warszawa.

Cienkie i rzadkie włosy - poznaj przyczynę i sposób radzenia sobie z nimi

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry głowy?

Cienkie, osłabione kosmyki potrzebują staranniejszej pielęgnacji, niżeli te zachowane w dobrej kondycji. Warto wybierać preparaty kosmetyczne przeznaczone do cienkich włosów. Nie zawierają one silikonów, które dodatkowo obciążają kosmyki. Mają one za zadanie wzmocnić i odżywić włosy oraz nadać im objętości. Wybierając kosmyki powinniśmy zwrócić uwagę, aby zawierały takie składniki jak żeń-szeń, witaminy z grupy B, wyciąg z rzepy, ekstrakty roślinne i polimery. Podczas mycia skóry głowy warto wykonać jej masaż. Taki proces poprawi jej ukrwienie, co wpłynie na odżywienie i stymulację cebulek. Po dokładnym umyciu włosów należy nałożyć odżywkę lub maskę, najlepiej taką do spłukiwania, aby dodatkowo ich nie obciążyć. Aby poprawić ich kondycję warto stosować także serum regeneracyjne.

Cienkie i rzadkie włosy – Mezoterapia skóry głowy Warszawa

Niestety są pewne uwarunkowania głównie genetyczne, przez które niektórzy zmagają się z problemem cienkich, przerzedzonych włosów i nawet odpowiednia pielęgnacja i pełni wartościowa dieta nie jest w stanie przynieść oczekiwanych efektów. Salon kosmetyczny w Warszawie poleca zabiegi mezoterapii igłowej dr Cyj. Preparat zawiera 7 opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hiauronowym. Stymulują one mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe. Terapia  – mezoterapia skóry głowy Warszawa stosowana u kobiet i mężczyzn z cienkimi, przerzedzonymi włosami oraz osoby ze skłonnością do łysienia. Najlepszy efekt otrzymamy, gdy zastosujemy cykl 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie. Pierwsze efekty zauważalne już po 15 dniach. J’adore Instytut to miejsce, gdzie seria zabiegów wykonana zostanie przez wykwalifikowanych kosmetologów, a kuracja przyniesie spektakularne efekty. Co ważne- podczas całego procesu jest bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, aby cała kuracja przyniosła zamierzone efekty.

Cienkie i rzadkie włosy - poznaj przyczynę i sposób radzenia sobie z nimi

Cienkie i rzadkie włosy – Karboksyterapia na wzmocnienie włosów

Salon urody w Warszawie wykonuje różne zabiegi medycyny estetycznej poprawiające kondycję mieszków włosowych. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa głowy Warszawa. Drugim polecanym zabiegiem jest karboksyterapia. Proces polega na podaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Zaleca się użycie głowy w dniu zabiegu, dla lepszych rezultatów. Wprowadzona substancja stymuluje tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie, poprawia elastyczność skóry. Następuje proces pobudzenia pustych mieszków włosowych do produkcji nowych. W efekcie zahamowany zostaje proces wypadania włosów oraz wzrostem nowych włosów. Jest to w pełni bezpieczna, bezbolesna oraz mało inwazyjna metoda. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Do przeciwwskazań należą: ciąża, laktacja oraz przebyta choroba nowotworowa. Możemy wykonywać zabieg jako samodzielny. Jeśli jednak marzymy o spektakularnym efekcie poleca się stosowanie go w połączeniu z procesem, jakim jest mezoterapia igłowa głowy Warszawa. W taki sposób potęguje się działanie hamujące wypadanie włosów oraz wzrost nowych. Oba zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie w Salonie urody w Warszawie. Zapisz się na zabieg online już dziś!