Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd skóry twarzy znacząco zwiększa pewność siebie oraz poczucie własnej atrakcyjności. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że wygląd cery szpecić mogą blizny, stany zapalne czy zmarszczki. Na szczęście o stan swojej skóry można dbać stosując odpowiednio dobrane kosmetyki. Niestety, pielęgnacja domowa nie zawsze będzie w pełni wystarczająca. Wówczas warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i zastanowić się nad skorzystaniem ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej. Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg mezoterapii igłowej? Jednym z nich może być mezoterapia igłowa. Warto jednak znać nie tylko wskazania, ale i przeciwwskazania do mezoterapii igłowej.

Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg mezoterapii igłowej

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej, dlatego przedstawicielki płci pięknej bardzo chętnie się na ten zabieg decydują. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym podawaniu jej starannie dobranego koktajlu składników odżywczych. Skóra jest również stymulowana do intensywnej odnowy poprzez mikronakłucia. Jeżeli zastanawiamy się nad wykonaniem zabiegu, nie tylko wskazania muszą być nam znane. Koniecznie należy poznać również przeciwwskazania do mezoterapii igłowej. Niestety, lista przeciwwskazań jest dość długa. Na szczęście część z nich ma charakter przemijający, dlatego po ich ustąpieniu możliwe będzie wykonanie tego dobroczynnego zabiegu medycyny estetycznej. O jakich przeciwwskazaniach jednak mowa? Otóż zabiegu mezoterapii igłowej nie będzie można wykonać u osób, które walczą z nowotworami.

Przeciwwskazaniami będą również: ciąża oraz okres karmienia piersią, skłonności do blizn i włókniaków, a także zażywanie leków przeciwkrzepliwych. Zabiegowi temu nie będą mogły poddawać się również osoby, które walczą z nieunormowaną cukrzycą, a także osoby, które cierpią na aktywne schorzenia bakteryjne czy grzybicze. Przeciwwskazaniem będą także stany zapalne skóry, na przykład aktywny trądzik. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej bez trudu wychwyci osoba prowadząca salon kosmetyczny podczas wywiadu poprzedzającego zabieg. Nie warto więc zatajać przed nią ważnych faktów. Przykładem gabinetu, w którym uzyskamy fachową pomoc jest salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Zabieg możesz zarezerwować online.

Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg mezoterapii igłowej

Na jakie efekty można liczyć poddając się zabiegowi mezoterapii igłowej?

Powyżej wymienione zostały przeciwwskazania do mezoterapii igłowej. Warto jednak zdawać sobie sprawę nie tylko z przeszkód uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu, ale także z jego zalet. Jeśli przeminą przeciwwskazania do mezoterapii igłowej, będzie można wykonać zabieg. Efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim, dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej możliwe staje się dogłębne nawilżenie skóry. Można więc zyskać cerę miękką oraz niezwykle przyjemną w dotyku. Dzięki temu dobroczynnemu zabiegowi medycyny estetycznej można będzie cieszyć się także cerą pełną blasku. Przebarwienia, zarówno te potrądzikowe jak i posłoneczne będą miały szansę zostać znacząco zredukowane. Nie ulega wątpliwości, że to wspaniała wiadomość dla osób, które z różnych względów cierpią na niejednolity koloryt skóry.

Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg mezoterapii igłowej

Rezultatem tego zabiegu będzie także odmłodzenie skóry. Ma ona szansę stać się zdecydowanie bardziej gładka. Całkiem drobne oraz nieutrwalone jeszcze zmarszczki mogą nawet całkowicie zniknąć. Jeżeli chodzi zaś o te już utrwalone, możemy liczyć na ich spłycenie. Jak zaś powszechnie wiadomo, im bardziej wygładzona faktura skóry, tym młodszy jest nasz wygląd zewnętrzny. Warto jednak wybrać zaufany salon kosmetyczny. Największy wybór profesjonalnych salonów kosmetycznych będziemy mieć rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Osoby zamieszkujące stolicę mogą odwiedzić na przykład salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości powiązane z zabiegiem, nie bójmy się zadawać pytań. Doświadczony kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej wykonujący zabieg z całą pewnością odpowie na każde z nurtujących nas pytań. Być może osoba wykonująca zabieg zaleci również przeprowadzenie zabiegów dodatkowych. Zawsze warto wsłuchiwać się w zalecenia kosmetologa lub też lekarza medycyny estetycznej.