Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż daje ona trwałe oraz satysfakcjonujące rezultaty. Decydując się na depilację laserową trzeba być jednak świadomym nie tylko jej przebiegu, ale również tego, czego nie robić po depilacji. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest bowiem niezwykle istotne, o czym bez wątpienia zostaniemy poinformowani odwiedzając salon kosmetyczny. Zatem czego nie można robić bezpośrednio po wykonanej depilacji laserowej?

Czego nie można robić bezpośrednio po wykonanej depilacji laserowej

Czego nie można robić bezpośrednio po wykonanej depilacji laserowej?

Każdy, kto zastanawia się nad tym, czego nie robić po depilacji laserowej powinien odbyć rozmowę ze specjalistą jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Na szczęście, zabieg depilacji laserowej każdorazowo poprzedzany jest zebraniem dokładnego wywiadu. W ten sposób kosmetolog sprawdza, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Informuje nas również o tym, czego nie robić po depilacji. Zaleca także odpowiednie postępowanie. Po tym zabiegu nie należy przede wszystkim się opalać. To zdecydowanie najważniejsze ze wszystkich zaleceń, którego bezwzględnie należy przestrzegać. Skórę należy ochraniać przed promieniowaniem słonecznym przez co najmniej 14 dni.

Zalecenia obejmują również postępowanie przez pierwsze dni po zabiegu. Przede wszystkim nie wolno stosować mydła, a także kosmetyków na bazie alkoholu. Niewskazana jest również depilacja przy użyciu depilatora czy wosku. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie natomiast użycie maszynki jednorazowej do golenia skóry. Przez pierwsze dwa dni po poddaniu się zabiegowi depilacji laserowej należałoby zaś unikać niektórych czynników drażniących. Mowa tu przede wszystkim o basenie, saunie oraz o bardzo gorących kąpielach. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kąpiele w wodzie o umiarkowanej temperaturze. Można także zdecydować się na wzięcie prysznica, który dodatkowo ujędrni skórę. Doskonale byłoby także zatroszczyć się o stosowanie starannie dobranego kremu, który przyśpieszy regenerację skóry. Jeżeli nie wiemy jaki krem mógłby nam pomóc, poprośmy kosmetologa o pomoc przy jego wyborze. Profesjonaliści prowadzący salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut z całą pewnością będą służyć pomocą.

Czego nie można robić bezpośrednio po wykonanej depilacji laserowej

Poznaj zalety oraz efekty depilacji laserowej Soprano Ice. 

Powyżej wskazano, czego nie robić po depilacji laserowej. Zanim odwiedzimy gabinet kosmetyczny, dobrze byłoby również mieć świadomość tego, jakie są największe zalety depilacji laserowej Soprano Ice. Przede wszystkim depilacja ta wykonywana jest przy pomocy najnowocześniejszego lasera. Zabiegi przy wykorzystaniu tego urządzenia są niezwykle skuteczne. Ich zaletą jest także bezpieczeństwo. Zabieg ten trwa nie dłużej niż godzinę, choć przeważnie czas jego trwania jest jeszcze krótszy. Nie musimy więc poświęcać całego dnia na to, by mu się poddać. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż jednorazowe wykonanie zabiegu na niewiele się zda. Zdecydowanie lepiej byłoby zdecydować się na zabieg w seriach.

Zazwyczaj zalecane jest poddanie się sześciu lub nawet ośmiu seriom zabiegów. Zabiegowi depilacji laserowej Soprano Ice można poddać rozmaite partie ciała. Trzeba przyznać, że to także jest niezaprzeczalnym atutem tego rodzaju zabiegu medycyny estetycznej.  Nie sposób zaprzeczyć także temu, że zabiegi przy wykorzystaniu Soprano Ice są całkowicie bezbolesne. To doskonała wiadomość dla osób, które obawiają się bardzo inwazyjnych i nieprzyjemnych zabiegów medycyny estetycznej. Po zabiegu nie trzeba liczyć się z żadnymi skutkami ubocznymi, o ile rzecz jasna nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Trzeba także mieć na uwadze to, czego nie robić po depilacji. Nieprzestrzeganie zaleceń może bowiem narazić nas na skutki uboczne. Po wykonaniu zabiegu bez większych trudności można będzie więc powrócić do swoich codziennych zajęć, a także do aktywności zawodowej. Bardzo istotne jest także to, aby odwiedzić profesjonalny salon. Największy wybór takich salonów będziemy mieć w dużych miastach. Osoby mieszkające w stolicy powinny odwiedzić salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Zapisz się na zabieg online! Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z zabiegiem, warto rozwiać je poprzez rozmowę z osobą, która wykonuje depilację laserową.