Depilacja laserowa w ostatnim czasie zdobywa coraz większe grono zwolenniczek i zwolenników. Trudno się bowiem dziwić. Depilacja laserem to skuteczna metoda pozbycia się niechcianych włosków, która zapewnia gładkie  ciało na długo. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Gładka skóra jest marzeniem wielu kobiet, ale również mężczyzn. Wiele osób chce cieszyć się gładkością przez dłuższy czas, a gładka skóra to symbol estetyki i dbania o siebie. Osoby, które nie chcą stale sprawdzać co chwila czy włoski znowu odrosły, powinny postawić na depilację laserową.  Wokół zabiegu narosło wiele pytań, a wśród nich jest pytanie o bezpieczeństwo zabiegu.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg, w którym używa się specjalnego laseru, który niszczy melaninę w mieszku włosowym. Co za tym idzie laser atakuje cebulkę włoska, osłabiając ją i zapobiegając odrastaniu włosów.

Depilacja laserowa pozwala usunąć niechciane owłosienie z niemal każdej partii ciała – z pleców, ud, pach, z rąk. Zabieg jest skuteczny w przypadku usuwania wąsika czy usuwania włosków z okolic bikini. Jedynym miejscem, na którym depilacja laserowa nie może być stosowana są męskie genitalia.

Salon J’adore specjalista w depilacji laserowej, zaleca przed pierwszym zabiegiem konsultację, która pomoże ustalić moc lasera i częstotliwość wizyt. Kosmetolog oceni stan skóry, a także włosów. Jeśli specjalista stwierdzi, że klientka/klient nie mają świeżej opalenizny, skóra nie jest podrażniona i sucha, a także nie występują podrażnienia skórne spowodowane urazem, będzie można przystąpić do zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa to jeden z najbezpieczniejszych sposobów usuwania owłosienia. W przeciwieństwie do depilacji za pomocą wosku czy maszynki, po usunięciu owłosienia laserem nie występują podrażnienia.

By zabieg depilacji laserowej był bezpieczny ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Przede wszystkim miesiąc przed zabiegiem nie powinniśmy się opalać. Wykluczone jest stosowanie kosmetyków brązujących czy samoopalaczy. Nie wolno również depilować skóry i wyrywać włosków.

Na tydzień przed zabiegiem, jeśli to możliwe, odstawmy preparaty, które zwiększają wrażliwość skóry na słońce. Warto też nawilżyć skórę, aby nie była zbytnio wysuszona.

Dzień przed zabiegiem lub w dniu jego wykonania dokładnie golimy partię skóry, która ma być mu poddana zabiegowi.

By depilacja laserowa była bezpieczna, należy również zadbać o skórę po zabiegu. Przede wszystkim bezpośrednio po wyjściu  z salonu kosmetycznego nie stosujmy kosmetyków na bazie alkoholu, by nie podrażniać skóry, która po zabiegu może być wrażliwa na działania preparatów. Salon J’adore specjalista w depilacji laserowej, przestrzega, aby przez dwa tygodnie po zabiegu nie wystawiać skóry na silne działanie promieni słonecznych. Zabieg powinno powtarzać co 4 do 8 tygodni.

Wiele osób zastanawia się czy depilacja laserowa jest bezpieczna i bezbolesna. Wszyscy specjaliści podkreślają, że jest to zabieg w pełni bezpieczny. Jednak kwestia bólowa, zależy od indywidualnego odczucia klienta. Dla wielu osób ten rodzaj usuwania owłosienia, może być całkowicie bezbolesny, jednak niektórzy mogą odczuwać dyskomfort, na przykład w postaci szczypania skóry.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Salon J’adore specjalista w depilacji laserowej w Warszawie podkreśla, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów estetycznych, istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Są nimi:

  • ciąża,
  • świeża opalenizna słoneczna lub solarium,
  • podrażnienia skórne,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • skłonność do przebarwień,
  • bielactwo, łuszczyca, bliznowiec, pęcherzowe zapalenie skóry,
  • cukrzyca,
  • podrażnienia skóry wynikające z usuwania włosków woskiem, pęsetą lub depilatorem,
  • rozrusznik serca,
  • niedawne zabiegi chirurgiczne

Depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezinwazyjnych. Jednak to czy depilacja laserowa jest bezpieczna, zależy od nas i naszego zastosowania się do zaleceń kosmetologa. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera przynosi długotrwałe i zadowalające efekty i pozwala cieszyć się przez długi czas gładką i miękką skórą. Na zabiegi możesz zapisywać się także online!