Rozstępy są zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nieestetyczne białe linie pojawią się na partiach ciała, które ciężko zakryć- brzuch, pośladki, uda. Powstają w wyniku przerwania włókien kolagenowych, na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Problem dotyczy osób w wieku dojrzewania, nadmiernie przybierającym lub tracącym na wadze, czy też kobiet w ciąży. Jak pozbyć się niechcianych zmian skórnych? J’adore Instytut wychodzi z propozycją zabiegu, jakim jest karboksyterapia na rozstępy Warszawa. Rezerwacji możesz dokonywać online na nasze zabiegi. Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem usuwającym rozstępy?

Na czym polega karboksyterapia?

Zabieg znany jest również jako terapia medycznym dwutlenkiem węgla. Karboksyterapia to wszechstronny zabieg zwalczający różne niedoskonałości na ciele, należą do nich przede wszystkim cellulit, rozstępy, widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Nic zatem dziwnego, że określany jest jako przełom w medycynie estetycznej, od czasów wynalezienia botoksu. Karboksyterapia na rozstępy polega na wstrzyknięciu pod skórę w określonej partii ciała dwutlenku węgla. Tuż po iniekcji gaz rozchodzi się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne. W taki sposób komórki zostają odżywione i odpowiednio dotlenione. Dwutlenek węgla wywołuje także delikatny stan zapalny w skórze, dzięki czemu uruchamiany jest proces produkcji elastyny i kolagenu. Efekt? Skóra niemal natychmiast staje się gładsza,  elastyczniejsza i bardziej sprężysta.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak dokładnie przebiega ten zabieg. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły umieszczonej w aparacie. Reguluje on temperaturę, ilość oraz siłę przepływu substancji. Podczas całego procesu możemy odczuć delikatne ukłucie, a następnie uczucie „rozpychania się”. Czas wykonywanego zabiegu uzależniamy od partii ciała oraz ilości zużywanego na nią dwutlenku węgla. Aby pozbyć się linii występujących przykładowo na udach musimy poświęcić około 30 minut. Innymi, wcześniej nie wspomnianymi wskazaniami do karboksyterapii są zmarszczki, łuszczyca, łysienie i wypadanie włosów, blizny, opadanie powiek, zwiotczała skóra po porodzie oraz rozszerzone naczynka.

Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem usuwającym rozstępy – Jakich efektów możemy się spodziewać?

Salon kosmetyczny w Warszawie oferuje swoje usługi na najwyższym poziomie, dlatego mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany perfekcyjnie, zgodnie z reżimem sanitarnym. Karboksyterapia na rozstępy Warszawa usprawnia proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki poprawie ukrwienia tkanek poprawia się pigmentacja, w czego wyniku białe lub różowawe linie zbliżają się do właściwego koloru skóry. Badania kliniczne udowadniają, iż skuteczność zabiegu to ponad 90% wyrównanego kolorytu i zmian w strukturze zmian skórnych, jakimi są rozstępy. Co ważne- karboksyterapia na rozstępy Warszawa jest obecnie jedyną, tak innowacyjną metodą do walki z zarówno świeżo powstałymi rozstępami, jak i tymi w fazie zanikowej. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, czym więcej sesji tym lepszy i trwalszy efekt uzyskamy. Najlepszym wyborem będą zabiegi przeprowadzone w równych odstępach czasu. Zazwyczaj jest to 8-10 sesji w odstępach dwutygodniowych.

Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem usuwającym rozstępy

Przeciwwskazania do wykonywanego zabiegu

Karboksyterapia posiada olbrzymią liczbę wskazań i pokazuje imponujące efekty. Gaz, który używamy do tego procesu jest bezpieczny, mimo to jest obszerna lista przeciwwskazań do stosowanego zabiegu. Przedstawiamy poniżej:

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby serca
 • niewydolność nerek i płuc
 • niedawno przebyty zawał serca lub dławica piersiowa
 • niedawno odbyty udar mózgu
 • zakażenie bakteryjne
 • hemofilia
 • nowotwór, chemioterapia
 • niekontrolowane ciśnienie krwi
 • cukrzyca
 • trądzik różowawy
 • wirusowa infekcja skóry.

Przed zabiegiem wykonywanym w gabinecie urody należy poinformować kosmetologa wykonującego zabieg o wszystkich przeciwwskazaniach. Co istotne – w trakcie trwania serii zabiegów nie należy korzystać z opalania się i solarium,  przynajmniej 7 dni po odbytym zabiegu, a także z sauny, jacuzzi, gorących kąpieli i basenu. W przeciągu doby po odbytej karboksyterapii należy ograniczyć wysiłek fizyczny, nawet jeśli wykonujemy go regularnie.