Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Należy jednak pamiętać, że skuteczność zabiegu jest ściśle związana z cyklem wzrostu włosa. Nie można oczekiwać, że niechciane owłosienie zniknie już po jednej sesji. Jaka jest więc najkorzystniejsza faza cyklu wzrostu włosa na wykonanie depilacji owłosienia?

Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji laserowej

W celu pełnego zrozumienia zasady działania zabiegu depilacji laserowej, należy pamiętać, jak zbudowany jest włos. Składa się z dwóch bardzo ważnych elementów: łodygi oraz cebulki włosa, ukrytej głęboko w skórze i otoczonej torebką, znaną jako mieszek włosowy. Na dnie mieszka znajdują się elementy macierzy, które stanowią żywą część włosa. Komórki, wchodzące w skład macierzy, wytwarzają melaninę, czyli barwnik włosa.

Cykl wzrostu włosa można podzielić na kilka faz. Należą do nich wzrost (anagen), przejście (katagen) oraz spoczynek (telogen). Zabiegi depilacji laserowej powinno wykonywać się w fazie wzrostu. Melanina, zawarta we włosie, przetransportowuje wtedy energię lasera, dzięki czemu mieszek włosowy zostaje zniszczony, wraz z cebulką i macierzą. Anagen trwa od 6 do 12 tygodni. Im więcej włosów znajduje się w tej fazie podczas depilacji, tym bardziej jest skuteczna. Włos zaczyna się wtedy kruszyć, a następnie na zawsze wypada. Jeden zabieg zazwyczaj niszczy 20-30% włosów, ponieważ taka ich część znajdowała się w odpowiedniej fazie cyklu.

Mieszki włosów w fazie przejścia zostają podgrzane, co powoduje wypadanie włosów, jednak nie jest ono trwałe, ponieważ wiązka lasera nie dociera do macierzy. Gdy włos znajduje się w fazie telogenu, depilacja laserowa jest całkowicie nieskuteczna. Aby więc osiągnąć trwały efekt, należy wykonać od 6 do 8 sesji na daną część ciała. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ dzięki nowoczesnym technologiom, zabiegi nie są nieprzyjemne. Popularna depilacja Alma Soprano Ice jest bezbolesna i komfortowa. Przed wyborem gabinetu urody należy więc upewnić się, że nie stosuje przestarzałych metod. W dużych miastach można znaleźć wielu specjalistów, ale nie każdy salon kosmetyczny w Warszawie posiada najnowszy sprzęt.

Jak wykonywana jest depilacja Alma Soprano Ice?

J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie, gdzie wizyty można rezerwować online stosuje urządzenie marki Alma, laser Soprano Ice. Posiada wymienne głowice, dzięki czemu można dostosować laser do wszystkich kolorów włosów i fototypów skóry. Urządzenie łączy w sobie laser diodowy i pulsujące światło. Podczas zabiegu, nie odrywa się go od skóry, jednak chłodząca końcówka chroni przed oparzeniem oraz redukuje ból niemal do zera. Depilacja Alma Soprano Ice jest niezwykle skuteczna, ponieważ jednocześnie emituje się trzy długości fal, które docierają na różne głębokości tkanek, niszcząc mieszki włosowe. Taka technologia po raz pierwszy została zastosowana w urządzeniu do depilacji laserowej przez firmę Alma.

Czy wpływ cyklu wzrostu włosa wpływa na skuteczność zabiegów depilacji laserowej

Depilacja Alma Soprano Ice jest rekomendowana kobietom i mężczyznom do usuwania niechcianego owłosienia ze wszystkich części ciała. Urządzenie stosuje się do depilacji nóg, pach, miejsc intymnych, rąk, ramion, twarzy, pleców i brzucha. W zależności od okolicy, dobiera się technikę. Metoda stemplowa służy do usuwania owłosienia z mniejszych obszarów, gdzie kieruje się więcej energii. Duże obszary depiluje się z użyciem techniki In-Motion, gdzie stosuje się mniejszą energię, kilkukrotnie wracając w to samo miejsce.

Laser można dostosować do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Specjalista dobiera parametry, zgodnie z kolorem, grubością i gęstością włosów oraz fototypem skóry. Podczas pierwszej wizyty warto więc zostawić włosy na skórze, aby umożliwić ich ocenę. Przed kolejnymi zabiegami należy się ogolić. Depilacja Alma Soprano Ice jest jednak niemożliwa, jeśli włosy zostały wyrwane, np. pęsetą lub woskiem. Zabieg jest szybki i komfortowy, a po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Nie należy więc obawiać się depilacji. W razie wątpliwości, warto wykonać próbę laserową, która pozwoli sprawdzić, jak skóra reaguje na konkretne parametry urządzenia. W przypadku braku przeciwwskazań, Pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, a po kilku tygodniach może cieszyć się gładką skórą bez uciążliwego owłosienia. Na zabiegi możesz umawiać się online!