Depilacja okolic bikini staje się ostatnio coraz bardziej powszechna. Nie ma się temu co dziwić, gdyż zabieg ten wielu kobietom pozwala czuć się pewniej i atrakcyjniej. Nie ulega wątpliwości, że istnieją bardzo różne metody depilacji bikini. Najpopularniejszymi są zdecydowanie: depilacja francuska, brazylijska oraz hollywoodzka. Warto wiedzieć na czym właściwie polegają różnice między nimi.

Poznaj różnice między najpopularniejszymi rodzajami depilacji bikini.

Jak już wspomniano na wstępie, do najbardziej znanych metod depilacji bikini zaliczyć należy:

  • depilacja francuska
  • brazylijska
  • hollywoodzka

Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka

Depilacja francuska

Depilację francuską należy uznać za jedną z najbardziej prostych metod depilacji. Podczas tej depilacji nie usuwa się całego owłosienia w okolicach intymnych. Włosy usuwa się przede wszystkim z pachwin oraz okolic wzgórka łonowego. Trzeba natomiast zaznaczyć, że włoski nadal znajdują się na wargach sromowych oraz w okolicy pośladków. Warto zaznaczyć, iż włosy znajdujące się na wzgórku łonowym formowane są przeważnie na kształt przypominający trójkąt. Metoda ta cieszy się dość sporą popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej. Jej zdecydowanie największą zaletą jest możliwość szybkiego i sprawnego jej przeprowadzenia. Kolejne dwie metody depilacji bikini to brazylijska oraz hollywoodzka. Pierwsza z nich polega na usuwaniu owłosienia znajdującego się w okolicach pachwin oraz warg sromowych.

Podczas depilacji brazylijskiej usuwane jest także owłosienie znajdujące się w okolicy pośladków. Nad łechtaczką pozostawiany jest natomiast wąski pasek włosków. Zostają one jednak starannie przystrzyżone. Warto zaznaczyć, iż na ten rodzaj depilacji decyduje się największa ilość kobiet. Jeżeli chodzi zaś o depilację hollywoodzką, jest ona najbardziej zaawansowana. Owłosienie usuwane jest nie tylko z warg sromowych, pachwin oraz wzgórka łonowego, ale również z okolic pośladków. Metoda ta pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą w okolicy bikini. Dzięki temu przedstawicielki płci pięknej mogą czuć się nieskrępowane w każdych okolicznościach, zwłaszcza na plaży. Żadne włoski uznawane przez kobietę za niepożądane nie będą bowiem widoczne.

Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Jak wynika z powyższych rozważań, metody depilacji bikini są różne. Najpopularniejsze są trzy z opisanych metod. Oczywiście kobieta może przeprowadzić depilację w domu. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak depilacja laserowa. Decydując się na nią kobieta będzie oczywiście mogła dokonać samodzielnego wyboru metody depilacji bikini. W celu poddania się zabiegowi depilacji laserowej warto odwiedzić wybrany przez siebie gabinet kosmetyczny. Największy wybór profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej znajdziemy w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest bez wątpienia salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Jakie są zaś zalety samej depilacji laserowej? Przede wszystkim wysoka skuteczność oraz trwałość. To właśnie z powodu trwałości panie najczęściej decydują się na tę formę depilacji. Oczywiście dla pełnej skuteczności należy przeprowadzić cały cykl zabiegów. Następnie raz do roku wystarczy udać się na tak zwany zabieg przypominający.

Decydując się na depilację laserową będziemy również oszczędzać swój czas. Włosy łonowe mają bowiem to do siebie, że bardzo szybko odrastają, jeżeli zgolimy je maszynką. Na szczęście poddając się depilacji laserowej nie będzie trzeba się o to martwić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że depilacja laserowa jest dość kosztownym zabiegiem. Zanim zdecydujemy się więc na wykupienie pakietu zabiegów, przejrzyjmy kilka lub kilkanaście różnych ofert. Wówczas szanse na to, że uda nam się znaleźć ofertę korzystną pod względem finansowym są naprawdę spore. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy może skorzystać z depilacji. Istnieje bowiem pewna grupa przeciwwskazań do ich wykonania. Na szczęście każda depilacja jest poprzedzona konsultacją z profesjonalistą wykonującym zabieg. Polecamy zapisywać się na zabiegi przez formularz online!