Depilacja ciała – dlaczego warto przeprowadzić zabieg u specjalisty

Depilacja zarówno laserem jak i woskiem wymaga doświadczenia, osoby która będzie przeprowadzała zabieg. Właściwe użycie materiałów i narzędzi wykorzystywanych do tych zabiegów to gwarancja satysfakcjonujących i długotrwałych efektów. Zarówno wosk jak i laser w rękach niedoświadczonej osoby, bez odpowiednich szkoleń i wiedzy grozi nie tylko niepowodzeniem zabiegu, ale przede wszystkim niesie ryzyko poważnych powikłań zdrowotnych.

Gwarancją udanego zabiegu depilacji jest wizyta w gabinecie kosmetycznym w Warszawie J’adore Instytut. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się kiedy rozpocząć serię depilacji.

Depilacja - jak się do niej przygotować

Depilacja woskiem

Wosk jest znanym od lat sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia na różnych częściach ciała – poczynając od wrażliwych miejsc na twarzy, poprzez przedramiona, okolice brzucha i pleców, bikini, na nogach kończąc. To uniwersalny sposób na półtrwałą depilację. Przy pomocy rozgrzanego wosku usuwane są nawet najmniejsze i najsłabsze włoski. Efekt depilacji utrzymuje się w zależności od tempa wzrostu włosów od 3 do 6 tygodni.

Kiedy rozpocząć serię depilacji woskiem? Depilację tą metodą można wykonywać przez cały rok. Podrażnienia jakie towarzyszą tej metodzie depilacji są krótkotrwałe, a dla osób które regularnie wykonują depilację woskową są właściwie niezauważalne. Lekkie zaczerwienienie i delikatna opuchlizna wokół mieszków włosowych, zazwyczaj znika w przeciągu kilkunastu minut. U nowicjuszy tej metody, podrażnienie skóry może utrzymywać się kilka godzin.

Aby przyspieszyć proces regeneracji i zmniejszyć ryzyko znacznych śladów i dolegliwości bólowych, w żadnym wypadku nie należy wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego. Zarówno kilka dni przed jak i po depilacji woskiem nie powinno się korzystać z opalania w solarium, należy także zrezygnować z sauny i ciepłych źródeł termalnych.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to doskonała metoda dla wszystkich którzy pragną pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Seria zabiegów przy użyciu lasera, gwarantuje całkowite usunięcie włosów z obszaru działania światła lasera. Laser jest na tyle bezpiecznym i czułym sposobem usuwania owłosienia, że można go stosować na każdej części ciała – również na twarzy. Najlepsze efekty widoczne są u osób, które borykają się z grubym i ciemnym owłosieniem.

kiedy rozpocząć serię depilacji laserowej? Depilację laserową można wykonywać przez cały rok. Jednakże zaleca się aby zabiegi te przeprowadzać w porze jesiennej i wczesną wiosną. Wtedy promieniowanie słoneczne oraz temperatury powietrza są najniższe. To sprzyja właściwej pielęgnacji i zapobiega powstawaniu podrażnień.

Podobnie, jak przy stosowaniu innych metod depilacji – podczas zastosowania laseru, nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i innych źródeł ciepła.

Depilacja - jak się do niej przygotować

Jak się przygotować?

Późna jesień to najlepsza pora roku kiedy rozpocząć serię depilacji. Zabiegi depilacji laserowej najlepiej rozpocząć późną jesienią. Słońce operuje wtedy słabiej, zmniejszają się także temperatury powietrza. Nasza skóra nie jest narażona na przegrzanie. Nie powinniśmy czekać do zimy, kiedy to temperatury spadają poniżej 0 stopni. Mrozy i uciążliwy wiatr nie sprzyjają właściwej kondycji skóry.

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym

Po podjęciu decyzji o depilacji laserowej, należy udać się do wybranego profesjonalnego salonu kosmetycznego. Specjalista doradzi klientowi, jaki rodzaj lasera zastosować. Opowie o przebiegu zabiegu oraz co najważniejsze przeprowadzi wywiad w kierunku istnienia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Z pewnością laser jest wykluczony w przypadku ciąży i karmienia piersią, Choroby skóry, takie jak grzybica czy łuszczyca również przesądzą o niemożności przeprowadzenia tego rodzaju depilacji.

Czynności przed wykonaniem depilacji laserowej

Około 6 tygodni przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu należy odstąpić od usuwania włosów przy użyciu wosku lub depilatora z obszaru, na którym wykonywany będzie zabieg. Dopiero na 2 – 3 dni przed zabiegiem – należy zgolić włosy. Należy zadbać o obszar skóry – regularnie stosować  nawilżać skórę – stosując balsamy i mleczka do ciała, których stosowania należy zaprzestać dzień przed zabiegiem.

Na zabiegi depilacji laserowej i woskiem zapraszamy do salonu kosmetycznego w Warszawie J’adore Instytut. Na zabieg umów się online już dziś!