Czym jest depilacja laserowa Alma Soprano Ice?

SOPRANO ICE jest urządzeniem służącym do bezbolesnej i skutecznej depilacji, zapewniającym trwały efekt usunięcia zbędnych partii włosów. Zabieg wykonany Alma Soprano Ice w gabinecie kosmetycznym J’adore Instytut Warszawa jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od rodzaju i koloru włosa. Zabiegi można rezerwować online! Ponadto mogą z niego skorzystać osoby o każdej karnacji. Swoją uniwersalność urządzenie zawdzięcza połączeniu wielu długości fal laserowych. Skutecznie niszczą mieszki włosowe poprzez ogrzewanie ich energią cieplną, która powstaje w głowicy lasera diodowego. Ilość energii emitowanej przez laser jest skuteczna w usuwaniu włosków, pozostając jednak bezpieczna dla sąsiadujących z mieszkami włosowymi tkanek.

Depilacja laserowa Alma Soprano Ice

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej Alma Soprano Ice Warszawa?

Działanie lasera ALMA SOPRANO ICE polega na zamianie energii świetlnej, laserowej na energię cieplną, która dokonuje się w głowicy urządzenia. Po skierowaniu strumienia lasera, ciepło zostaje odebrane przez mieszki włosowe, które ulegają zniszczeniu. Taki sposób depilacji nie tylko hamuje ponowny wzrost włosków, ale także jest bardzo bezpieczną metodą ich usuwania. Gdyż nie uszkadza tkanek skórnych.
Wykorzystywana przez urządzenie przebadana klinicznie technologia SHR™ (Super Hair Removal) gwarantuje bezbolesność i nieinwazyjność zabiegu. Dzięki krótkim częstym impulsom, przenikającym w głąb skóry.
Ponadto wpływ na złagodzenie bólu podczas korzystania z urządzenia Soprano Ice wpływa schładzająca skórę końcówka zabiegowa, stworzona według technologii ICE™ (chłodzenie kontaktowe).

Przeprowadzenie zabiegu w salonie kosmetycznym J’adore Instytut za pomocą lasera Alma Soprano Ice Warszawa skutkuje usunięciem zbędnego owłosienia nawet do 30% już podczas pierwszego zastosowania.

Depilacja laserowa Alma Soprano Ice – dla kogo?

Depilacji laserowej z pewnością nie powinny się poddawać osoby, które cierpią na: stany zapalne skóry, opryszczkę, nadwrażliwość na światło, chorobę nowotworową, bliznowca w okolicy leczenia, bielactwo, łuszczycę, epilepsję, cukrzycę. Ponadto nie wykonuje się zabiegów kobietom w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazanie stanowią także świeża opalenizna bądź stosowanie solarium, depilacja woskiem oraz pęsetą w ciągu czterech tygodni przed zabiegiem. Podczas stosowania leków z grupy retinoidów, antybiotyków, antydepresantów, fotouczulających. A także izotretynoiny, tretinoiny czy sterydów oraz leków przeciwbólowych, w tym aspiryny, przeprowadzenie zabiegu także jest niezalecane.

Poza osobami cierpiącymi na wyżej wymienione schorzenia oraz przyjmującymi określone leki, każdy może poddać się depilacji laserowej Alma Soprano Ice Warszawa. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn począwszy od mlecznobiałej, przez jasną, oliwkową, śniadą aż po ciemną. Znaczenia nie ma także rodzaj ani grubość włosków.

Depilacja laserowa Alma Soprano Ice

Rodzaj lasera a efekty

Aby osiągnąć pożądany efekt, należy zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj lasera, którego użyjemy. Na rynku jest wiele laserów, które nie są wystarczająco skuteczne. Ich stosowanie przynosi słabe efekty oraz może prowadzić do uszkodzenia tkanek skóry w miejscu zabiegu. Wiele laserów w przeciwieństwie do Alma Soprano Ice wysyła w głąb skóry długie, pojedyncze wiązki lasera. Powodują one ból i dyskomfort w trakcie zabiegu, mogą podrażniać skórę oraz wymagać okresu rekonwalescencji. Chcąc uniknąć przykrych powikłań czy zmarnowanych pieniędzy, warto skorzystać z usług dobrego i sprawdzonego salonu kosmetycznego. Będzie on korzystał z najnowszych, najbardziej skutecznych i najmniej inwazyjnych metod laserowego usuwania owłosienia. Salony J’adore Instytut w Krakowie oraz w Warszawie oferują wysoką jakość usług depilacji.

Warto również zwrócić uwagę na technologię IPL. Technologia IPL (Intense Pulsed Light – ang. Intensywnie Pulsujące Światło) polega na intensywnym naświetlaniu obszaru zabiegowego za pomocą lampy ksenonowej, umieszczonej w głowicy urządzenia z technologią IPL. W odróżnieniu od delikatnej depilacji za pomocą lasera diodowego, urządzenia IPL prowadzą do nagrzewania się nie tylko mieszków włosowych, ale także tkanek znajdujących się w ich pobliżu, przez co zabieg jest bardziej odczuwalny oraz dłuższy.