Marzysz o gładkiej skórze pozbawionej denerwujących włosków? Masz dość bolesnych metod, których skutki utrzymują się przez krótki czas? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię informacja o tym, że istnieje sposób na to, by raz na zawsze pozbyć się owłosienia z Twojego ciała.

Niemal każdy choć raz słyszał o laserowym usuwaniu owłosienia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego na czym polega ten zabieg. Wśród osób, które są zainteresowane depilacji laserową często krąży informacja tym, że jasne włoski nie nadają się na tego typu zabiegi. Jednak czy osoby o jasnym zabarwieniu włosa naprawdę nie mogą poddać się temu zabiegowi?

Co to jest laser aleksandrytowy?

Laser aleksandrytowy to jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej dokładnych laserów stosowanych do usuwania owłosienia. Laser aleksandrytowy ze względu na swoje właściwości często nazywamy złotym standardem. W skrócie oznacza to, że zarówno specjaliści wykonujący depilację jak i klienci są niezwykle zadowoleni z jego działania. Dodatkowo należy podkreślić, że Soprano Ice (czyli laser aleksandrytowy) jest to pierwszy laser, który podczas swojej pracy emituje aż trzy długości wiązek światła! Wbrew przekonaniom wielu osób, depilacja laserowa jest to zabieg w pełni bezpieczny. Laser używany do przeprowadzenia depilacji wytwarza wiązkę światła, która przenika przez skórę. By dotrzeć do mieszka włosowego, wiązka ta jest jednak na tyle delikatna, że nie uszkadza komórek skóry, jednocześnie osłabiając lub całkowicie usuwając mieszki włosowe.

Co ciekawe należy jasno dodać, że zabieg laserowego usuwania owłosienia jest praktycznie bezbolesny. Jak to możliwe? Przede wszystkim wiązka światła wysyłana przez laser jest naprawdę bardzo delikatna. Nie ma zatem mowy o poparzeniach oraz wszelkiego rodzaju uszkodzeniach mechanicznych skóry. Delikatny ból, który może być odczuwalny w trakcie zabiegu jest od razu znieczulany za pomocą specjalnego systemu chłodzącemu. Dzięki natychmiastowemu działaniu systemu chłodzącego, skóra nie jest obolała ani napuchnięta. Choć depilację laserową przeważnie poleca się osobom o ciemnych i grubych włosach (wtedy widać najlepsze efekty), to warto wiedzieć, że tak zwany złoty standard jest niezwykle dokładny oraz precyzyjny. Oznacza to, że jest on w stanie zadziałać nawet na osobach o jasnych i delikatnych włosach.

Depilacja laserowa dla jasnych włosów- czy to możliwe

Fazy wzrostu włosa i ich wpływ na depilację

Zanim podejmie się decyzję o depilacji laserowej, należy dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy na temat włosa. Przede wszystkim zabieg depilacji laserowej trzeba powtórzyć przynajmniej kilka razy. Dlaczego? Otóż włosy na ciele nigdy nie rosną w tym samym czasie. Choć ta zależność jest trudna do zauważenia gołym okiem, to włosy rosną na przemian, a dokładnie partiami. Dlatego podczas jednego zabiegu usunięte zostaną tylko te włoski, które akurat są w fazie wzrostu. Jeśli więc oczkuje się pełnego efektu zabieg należy powtórzyć jeszcze kilka razy (ilość zabiegów przeważnie ustala gabinet kosmetyczny).

Ostatni etap przed wykonaniem zabiegu czyli konsultacja z kosmetologiem w celu określenia czy włosy nadają się do zabiegu.

Jest to ostatni i zarazem najważniejszy etap w podejmowaniu decyzji o zabiegu depilacji laserowej. Każdy gabinet kosmetyczny, który oferuje tego typu usługi powinien rekomendować wcześniejszą rozmowę lub też konsultację. Podczas której kosmetolog mógłby oceniać stan włosa oraz ustalić ilość zabiegów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bez oględzin specjalisty może okazać się, że włosek nie jest podatny na działanie lasera i zabieg nie przyniesie efektów.

Depilacja laserowa dla jasnych włosów- czy to możliwe

Depilacja jasnych włosów Warszawa

Jeżeli mieszkasz w stolicy dobrym miejscem na wykonanie tego zabiegu będzie salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. J’adore Instytut to gabinet kosmetyczny o najwyższych standardach. Wszystkie zabiegi, które są tam przeprowadzane z największą troską o szczegóły, a także o komfort klienta.

Depilacja jasnych włosów Warszawa- cena

Ceny tego typu zabiegu bardzo często różnią się od siebie, dlatego ciężko jest jednoznacznie określić ile będzie wynosiła pełna kuracja. Tego typu kwestie warto ustalić podczas wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem.

Depilacja laserowa jasnych włosów Warszawa – konsultacje

Przed zabiegiem zawsze należy udać się na rozmowę wstępną. Kkosmetolog określi rodzaj włosa oraz najlepszą metodę na jego usunięcie. Podczas takiej rozmowy często też zostają ustalone kolejne wizyty.

Depilacja jasnych włosów Warszawa – dlaczego właśnie salon kosmetyczny J’adore Instytut?

Jeśli obawiasz się zabiegu depilacji laserowej i zależy Ci na tym, by był on wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy to J’adore Instytut jest idealnym miejscem dla Ciebie! Zabiegi możesz rezerwować online! Zabieg możesz zarezerwować online! Podczas zabiegu w tym miejscu możesz się całkowicie odprężyć i sprawić, by ten moment był dla Ciebie chwilą relaksu. Dodatkowo należy nadmienić, że to właśnie Warszawa jest najlepszym miejscem na tego typu zabiegi. Dlaczego? To właśnie w stolicy możesz znaleźć najlepszych specjalistów oraz światowej sławy zabiegi.