Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Innowacyjna metoda, która usuwa owłosienie występujące na ciele skradła serca wielu kobiet, aczkolwiek coraz częściej korzystają z niej także mężczyźni. Jednym z miejsc, w które warto się udać na zabieg jest klinika urody J’adore Instytut w Warszawie. Specjaliści w swojej dziedzinie wykonują swoją pracę na najwyższym możliwym poziomie, zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Co ważne, cały proces depilacji należy powtórzyć kilkakrotnie, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. Jakie powinny być odstępy między depilacją laserową, aby osiągnąć zadowalający rezultat? Jaki wpływ na cały proces ma faza wzrostu włosa?

Efekty laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa jest bezpiecznym  i nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej. Po serii zabiegów możemy cieszyć się gładką skórą, pozbawioną niechcianych włosków na długo. Doceniamy ją szczególnie latem, gdy często eksponujemy nasze ciało ze względu na wysokie temperatury. Możemy cieszyć się słońcem i nie myśleć o codziennej depilacji, tym samym oszczędzając swój czas. Warto jednak zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia już w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ bezpośrednio po procesie nie jest zalecane opalanie się oraz jakakolwiek ekspozycja na promienie słoneczne. Mogą one powodować niechciane podrażnienia, a efekt końcowy może w takim wypadku różnić się od naszych oczekiwań. Ponadto należy zastosować wskazane odstępy między depilacją laserową.

Dlaczego należy wykonać regularne odstępy między depilacją laserową?

Skuteczność depilacji laserowej jest ściśle powiązana z etapem rozwoju włosa u każdego człowieka. Cykl wzrostu włosa dzieli się na fazę wzrostu, przejściową i spoczynku. Pierwsza z nich, zwana fachowo anagen- to faza aktywnego wzrostu włosa. Jej czas trwania jej uzależniony od partii ciała, na jakiej występuje. Włosy na głowie rosną od dwóch do sześciu lat. Na ciele etap ten trwa krócej 6-12 tygodni. Anagen to najlepsza faza, jeśli chodzi o depilację laserową, ponieważ taki włos potraktowany światłem lasera nigdy już nie odrośnie. Faza przejściowa to katagen. Na tym etapie włos uwalniany jest z cebulki. Melanina nie jest już wytwarzana, wobec czego nie ma bezpośredniego przewodnika wiązki światła lasera. Dotrze tam jedynie niewielka ilość tej energii. A co za tym idzie, włos oczywiście wypadnie, ale wewnętrzna struktura włosa nie ulega zniszczeniu. Po jakimś czasie faza rozwoju włosa zacznie się na nowo. Ostatni etap to telogenem.

W fazie spoczynku włos obumiera (usunięty ze skóry). Na tym etapie laserowe usuwanie owłosienia nie przynosi żadnych rezultatów. Mieszek włosowy wraz z macierzą jest w fazie uśpienia i czeka na sygnał, aby ponownie znaleźć się w fazie wzrostu.  Fizjologii organizmu nie przeskoczyć nawet najlepsze technologie, dlatego wskazane, aby zabieg depilacji laserowej powtórzyć co najmniej 3 razy. Odstępy między depilacją laserową powinny wynosić 8-12 tygodni. Konieczne jest, aby kolejne zabiegi wykonywać w regularnych odstępach czasu. W taki sposób wiązka światła laseru zniszczy za każdym razem pozostałe włosy w fazie wzrostu. Salon urody w Warszawie poleca indywidualne konsultacje z kosmetologiem, w celu ustalenia, ile cykli należy wykonać, aby cieszyć się piękną, gładką skórą. Uzależnione jest to głównie od typu skóry, koloru włosków oraz wcześniejszych sposobów depilacji.

Depilacja laserowa - dlaczego tak ważne są odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami

Depilacja laserowa – Wskazania

Zabieg przeznaczony jest dla osób, u których występują podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Do laserowego usuwania owłosienia należy się odpowiednio przygotować, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Na miesiąc przed powinniśmy zrezygnować z zażywania preparatów z zawartością retinolów oraz zaprzestać tradycyjnych metod depilacji. Dwa tygodnie przed zabiegiem powinniśmy odstawić zioła takie jak dziurawiec oraz nagietek. Oraz na co najmniej dwa tygodnie przed zaprzestać opalania się, także na solarium oraz używania samoopalaczy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie chciałaby tracić czasu na tradycyjną depilację, którą w zależności od partii ciała wykonuje się codziennie, bądź w odstępach kilkudniowych. Pamiętaj, że na zabiegi możesz zapisywać się online!