Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Trapi Cię pytanie czy jest to zabieg skuteczny i bezpieczny? Czemu tak ważne są odstępy między depilacją laserową? Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego o depilacji laserowej! Jesteśmy przekonani, że po jego przeczytaniu w podskokach popędzisz do naszego salonu J’adore Instytut w Warszawie! Depilacja laserowa to wszystko czego potrzebujesz!

Depilacja laserowa to jeden z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, który cieszy się coraz to większą popularnością. Jest wybierany z powodu swojej trwałości. Depilacja pastą cukrową czy woskiem wystarczy nam na kilka tygodni. Natomiast, gdy chcemy wybrać depilację, której efekty będą utrzymywać się na lata, warto rozważyć depilację laserową. Co ciekawe, zabieg wybiera coraz większa grupa kobiet, ale i mężczyzn! Wykorzystuje się go w celu usunięcia zbędnego, niechcianego owłosienia z każdej części ciała! Warto jednak pamiętać, że kluczem do skuteczności są odstępy między depilacją laserową.

Depilacja laserowa jest w szczególności polecana osobom, które borykają się z problemem wrastających włosków, ciągłych stanów zapalnych w obrębie włosa. Dzięki ich trwałemu usunięciu, problem po prostu zniknie!

Na czym polega depilacja laserowa?

Dzięki melaninie, czyli barwnikowi zawartemu we włosku, wiązki światła, które są emitowane przez specjalną głowicę przenikają w głąb mieszka włosowego. Prowadzi to do całkowitego usunięcia całego włosa, cebulki wraz z korzeniami. Co ważne, światło lasera działa niszcząco jedynie na włos, pozostałe części naszego ciała się nie nagrzewają, a więc są bezpieczne i nie musimy się o nic martwić.

Jak wygląda zabieg?

Jak przed każdym zabiegiem, kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad. Musi on sprawdzić, czy nasze zdrowie pozwala na wykonanie depilacji laserowej. Kiedy wszystko zostanie omówione, a dokumentacja będzie wypełniona można przystąpić do zabiegu. Trwa od bardzo różnie, od kilku do kilkudziesięciu minut. Zależy to oczywiście od partii ciała, wielkości jego obszaru. Po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie na skórze. Jest to jednak naturalny stan rzeczy, który powinien utrzymywać się maksymalnie 2-3 dni. Kilka dni po zabiegu warto także odpowiednio zadbać o skórę. Należy pielęgnować ją delikatnymi kosmetykami, najlepiej takimi z naturalnym składem. Należy unikać oczywiście kosmetyków na bazie alkoholu. Nie wolno się także opalać, korzystać z usług solariów. Warto także zrezygnować z korzystania z basenów czy saun przez kilka dni.

Odstępy między depilacją laserową

Depilację laserową powtarzamy, aż do uzyskania pożądanych efektów. Następuje to zazwyczaj po średnio 8 zabiegach. Ważne jest także zachowanie odstępów między depilacją laserową. Zabiegi powtarza się co około 4-8 tygodni. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włosa oraz tempa wypadania włosów.

Warto tutaj wspomnieć o cyklach wzrostu włosa i jak to wpływa na skuteczność naszej depilacji. Fazy rozwoju dzielą się na fazę wzrostu, fazę przejściową i fazę spoczynku. Najbardziej pożądaną fazą z punktu widzenia depilacji, jest faza wzrostu, gdyż wtedy właśnie wiązki światła mogą dotrzeć bezpośrednio do brodawki włosa i go zniszczyć. Jest to ważne, ponieważ włos zostanie zniszczony na stałe, gdy zniszczymy jego mieszek włosowy i właśnie brodawkę. Włosy na ludzkim ciele niestety nie rosną w takim samym tempie. Jednego dnia nasze włosy są na różnych etapach wzrostu. Dlatego należy przestrzegać odstępów między zabiegami i je powtarzać. Mamy wtedy pewność, że z każdym zabiegiem niszczymy określoną partię włosów.

Depilacja laserowa a karnacja i kolor włosów

W przypadku tego zabiegu bardzo ważna jest karnacja i kolor włosów. Bardzo mocno wpływają one na skuteczność depilacji. Osoby posiadające ciemne włosy i jednocześnie jasną karnację mają najłatwiej. Światło będzie idealnie działało na zawartą w ich włosach dużą ilość melaniny. Nie zmienia to jednak czasu trwania zabiegu i konieczności zachowania odpowiednich odstępów między depilacją laserową.

Depilacja laserowa - dlaczego tak ważne są odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg jest on jednak ograniczony dla pewnej grupy osób. Depilacji laserowej nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby chorujące na choroby skóry, np. łuszczycę czy bielactwo, przyjmujące retinoidy, ze świeżą opalenizną, posiadające rozrusznik serca, posiadając tatuaż w miejscu zabiegu oraz po chorobie nowotworowej.

Czy ten artykuł zachęcił Was do przyjścia do naszego gabinetu kosmetycznego? Czy teraz już wiecie czemu odstępy między depilacją laserową są tak ważne?

Zapraszamy do J’adroe Instytut! Umów wizytę jeszcze dziś! Mamy możliwość rezerwacji zabiegów online!