Owłosione łydki nie są z pewnością pożądanym elementem kobiecego wyglądu. Efekt jedwabiście gładkich nóg, bez śladu owłosienia jest wbrew pozorom dość trudny do osiągnięcia. Dlatego ogromną popularnością cieszy się profesjonalna depilacja laserowa łydek, która pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Na czym polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Tradycyjne metody wymagają regularności

Gładkie łydki są niezwykle kobiece i zmysłowe, są więc często eksponowaną częścią ciała. I to nie tylko latem, kiedy na co dzień Panie ubierają nieco krótsze spódniczki lub szorty. Podczas pozostałych pór roku, kobiety także nie rezygnują z noszenia sukienek i spódniczek. Widoczne włoski będą się prezentowały mało estetycznie, dlatego zadbane kobiety dokładają starań, żeby ich nogi zawsze były gładkie i piękne. Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak zwykłe golenie ich maszynką, są przede wszystkim tymczasowe.

Wszystko oczywiście zależy od rodzaju posiadanego owłosienia oraz tego, w jakim tempie ono odrasta. Często okazuje się jednak, że niezbędne jest golenie nóg co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, warto więc znaleźć miejsce gdzie depilacja laserowa łydek w Warszawie jest możliwa do przeprowadzenia szybko, bezpiecznie i skutecznie. Gabinet kosmetyczny, które oferuje takie zabiegi przy wykorzystaniu najlepszych sprzętów to J’adore Instytut – zabiegi możesz rezerwować online!

Depilacja laserowa łydek - sposób na skuteczne pozbycie się owłosienia

Depilacja laserowa łydek – Najnowocześniejsze urządzenie na rynku

Decydując się na depilację laserową łydek, należy zwrócić uwagę na to, jakiego typu urządzeniem dysponuje dany salon kosmetyczny w Warszawie. Możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami sprzętów: IPL oraz laserem diodowym. Pierwszy z nich tak naprawdę nie jest laserem, jednak ze względu na to że sposób jego działania jest bardzo podobny do lasera, określenie laser IPL weszło do potocznego słownictwa.

Metoda ta jest znacznie mniej efektywna, jak też wymaga co najmniej kilkunastu sesji zabiegowych. Laser diodowy, to zaś najskuteczniejsza i trwała metoda pozbywania się owłosienia. Na czym to polega? Wiązka lasera dociera do cebulki, gdzie następnie ją niszczy, skóra więc pozostaje aksamitnie gładka, a włoski przestają odrastają. Osiągnięcie trwałego efektu, czyli całkowita degradacja cebulek, jest możliwa po wykonaniu serii zabiegów – jest ich jednak zdecydowanie mniej niż w przypadku urządzeń IPL (o tym niżej). Depilacja laserowa łydek w Warszawie przy zastosowaniu najnowocześniejszego urządzenia i w dodatku bez bólu? Jeśli marzysz o naprawdę szybkich i trwałych efektach, musisz sprawdzić laser Soprano Ice.

Zalety depilacji laserowej łydek

Dlaczego Soprano Ice jest tak wyjątkowym urządzeniem? Zasługa w tym nowoczesnych technologii, dzięki którym wiązka lasera precyzyjnie dociera w głąb cebulek, nie narażając przy tym w żaden sposób sąsiadujących tkanek. Osoby wrażliwe na ból, które obawiają się że depilacja laserowa łydek w Warszawie może wiązać się ze sporym dyskomfortem, ucieszy pewnie fakt że zabieg z zastosowaniem urządzenia Soprano Ice jest bezbolesny. Specjalna, chłodząca głowica skutecznie eliminuje wszelkie dolegliwości, przez co możesz zrelaksować się i odprężyć. Oczywiście, przed zabiegiem niezbędna będzie konsultacja z osobą przeprowadzającą depilację, podczas której dowiesz się o tym, jak się do niej przygotować (np. skóra nie może być opalona) oraz jak następnie należy pielęgnować skórę nóg.

Zalet depilacji laserowej jest tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie wymienić. Ale wyobraź sobie tylko, że nie musisz już kontrolować długości włosków na nogach, wyrzucasz do śmieci maszynki do golenia i na zawsze cieszysz się gładką, piękną skórą. Kusząca perspektywa, prawda?

Depilacja laserowa łydek - sposób na skuteczne pozbycie się owłosienia

Kiedy zobaczysz efekty depilacji?

Trwałe pozbycie się owłosienia z łydek jest możliwe po przeprowadzeniu odpowiedniej ilości zabiegów. W przypadku lasera Soprano Ice jest to najczęściej od 6 do 8 sesji, które wykonuje się w odstępach od 4 do 8 tygodni. I należy tu podkreślić, że jest to znacznie mniej niż podczas depilacji IPL. Przy takiej depilacji niezbędne jest przeprowadzenie kilkunastu zabiegów, a każdy z nich trwa też o wiele dłużej. Odstępy między zabiegami oraz dokładna ich ilość jest zależna od rodzaju owłosienia oraz osobistych predyspozycji. Opracowaniem harmonogramu depilacji zajmie się kosmetolog, który wie jak najefektywniej rozplanować zabiegi. Depilacja laserowa łydek przy wykorzystaniu Soprano Ice jest możliwa do wykonania w J’adore Instytut. Umów się na konsultację i przekonaj jak wiele pewności siebie możesz zyskać dzięki gładkim, zadbanym nogom.