Depilacja pośladków jeszcze do niedawna była tematem tabu. Obecnie jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą poczuć się komfortowo. Owłosione pośladki wyglądają nie tylko mało estetycznie, ale także utrudniają codzienną higienę. Jest ważna także dla mężczyzn aktywnie zajmujących się sportem. Jaką metodę depilacji wybrać, żeby pozbyć się tego problemu już na zawsze?

Depilacja pośladków – dostępne metody

Owłosienie w okolicach miejsc intymnych jest dość uciążliwe i może przeszkadzać, szczególnie w czasie letnich miesięcy. Wysoka temperatura sprzyja intensywniejszej pracy gruczołów łojowych, w efekcie czego włosy na pośladkach są stale pokryte potem. Jest to niehigieniczne, jak też może być niewygodne – włosy często przyklejają się do bielizny oraz przez nią prześwitują. Dlatego coraz więcej mężczyzn decyduje się zapewnić sobie jak największy komfort i szuka skutecznych metod na usunięcie włosów z pośladków. Jakie sposoby mamy do wyboru? Maszynka do golenia odpada ze względu na konieczność jej częstego powtarzania. Może ona pobudzić jeszcze szybszy wzrost włosów (jest to więc rozwiązanie naprawdę chwilowe). Inne sposoby takie jak depilacja w kremie lub przy pomocy wosku mogą być zbyt agresywne dla delikatnej skóry pośladków (i również muszą być powtarzane regularnie). Jakie więc jest najlepsze rozwiązanie tego problemu? Depilacja pośladków w Warszawie przy zastosowaniu najnowocześniejszego urządzenia, jakim jest laser diodowy.

Depilacja pośladków - jak pozbyć się włosków

Soprano Ice – rewolucja w laserowej depilacji

Decydując się na zabieg usuwania owłosienia z takiej części ciała jak pośladki, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj urządzenia, którym będzie przeprowadzana depilacja. W przypadku lasera, najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest laser diodowy, który charakteryzuje się wysoką skutecznością, precyzją i bezpieczeństwem.

Depilacja pośladków w Warszawie jest możliwa do wykonania przy zastosowaniu wprost rewolucyjnego lasera diodowego, jakim jest Soprano Ice. Czym różni się on od innych sprzętów wykorzystywanych do depilacji laserowej? Jest bezbolesny. Chłodząca głowica lasera niemal całkowicie likwiduje jakikolwiek dyskomfort, dzięki czemu nie musisz obawiać się o to, że w trakcie zabiegu będziesz odczuwać ból. Nie bez znaczenia jest też jego skuteczność – wiązka lasera, którą emituje trafia dokładnie do cebulki włosa, gdzie bezpowrotnie ją niszczy. Oznacza to, że po kilku sesjach zabiegowych, włoski przestaną odrastać, a Ty pozbędziesz się uciążliwego owłosienia. Laser ten cechuje się też maksymalnym bezpieczeństwem – nie uszkadza w żaden sposób sąsiadujących tkanek. Gabinet kosmetyczny, który posiada go w swojej ofercie, to J’adore Instytut

Przygotowanie do zabiegu oraz jego przebieg

Salon kosmetyczny w Warszawie, który wybierzesz, powinien oferować konsultację przed zabiegiem. Jest to niezwykle ważne dla jego skuteczności oraz bezpieczeństwa. W czasie takiej konsultacji dowiesz się o tym, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Są to głównie choroby dermatologiczne, stany zapalne oraz uwaga – świeża opalenizna.

Nie wszyscy wiedzą np. że skóra powinna w momencie zabiegu posiadać swój naturalny odcień, ponieważ opalenizna może zaburzać efektywność procesu depilacji. Dlatego niewskazane jest wystawianie danej części ciała na działanie promieniowania słonecznego (dotyczy to także solarium) na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Należy także odstawić wszelkie kosmetyki zawierające w swoim składzie retinoidy oraz składniki światłoczułe, które są obecne również w wielu ziołowych herbatkach i naparach. Przygotowanie do zabiegu w dniu depilacji polega zaś na ogoleniu danego miejsca zwykłą maszynką. O szczegółach powinieneś dowiedzieć się w miejscu, gdzie będzie przeprowadzana depilacja pośladków w Warszawie.

Depilacja pośladków - jak pozbyć się włosków

Efekty – kiedy włoski przestaną odrastać?

Na jakie efekty można liczyć decydując się na depilację laserową? Przede wszystkim będą one trwałe, co oznacza że włoski nie odrosną już nigdy. Jedwabiście gładka skóra, bez śladu jakichkolwiek włosów jest możliwa do osiągnięcia po przeprowadzeniu kilku sesji zabiegowych. O tym, ile dokładnie będzie ich potrzebnych, zadecyduje kosmetolog przeprowadzający zabieg. Najczęściej – w przypadku lasera Soprano Ice – wystarczy od 4 do 8 zabiegów przeprowadzanych co 1 lub 2 miesiące. Dobrze też wiedzieć, że inne urządzenia, które są popularne w salonach kosmetycznych (jak np. słynne IPL) wymagają aż kilkunastu powtórzeń. Depilacja pośladków w Warszawie przy użyciu Soprano Ice jest więc najlepszym możliwym wyborem. Umów się na konsultację w J’adore Instytut i dowiedz się na ten temat więcej. Na zabiegi możesz zapisywać się także online!