Czy trwałe usuwanie włosów laserem wpływa na możliwość zajścia w ciążę?

W kosmetyce zabieg trwałego usuwania włosów laserem jest jednym z najpopularniejszych. Mimo to, w sieci odnaleźć można różne historie związane z jego negatywnym wpływem na organizm człowieka. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, jak ta metoda wpłynie na ich płodność, a u kobiet dodatkowo na ciąże. Czy rzeczywiście jest się czego się obawiać? Sprawdź czy trwałe usuwanie owłosienia laserem wpływa na płodność.

trwałe usuwanie owłosienia laserem

Trwałe usuwanie włosów laserem u kobiet

Ten tajemniczo brzmiący z nazwy zabieg jest w rzeczywistości całkowicie bezpieczny dla kobiet. Wiązka lasera emituje światło działające jedynie na melaninę znajdującą się we włosie i w żaden sposób nie wpływa na otaczające go tkanki. W wyjątkowych przypadkach może dojść do tymczasowego i niegroźnego zwiększenia temperatury, który spowoduje niewielki dyskomfort. Laser do depilacji oddziaływuje na skórę powierzchniowo, wpływając jedynie cebulki włosa, uniemożliwiając ich wzrost. Znaczy to, że wpływ wiązki lasera dochodzi tylko do zewnętrznej powłoki skóry. To  powoduje, że kontakt z narządami produkującymi hormony płciowe nie jest możliwy.

trwałe usuwanie owłosienia laserem

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości czy i zdecydujesz się na zabiegi depilacji laserowej w J’adore Instytut w Warszawie lub Krakowie.

Rezerwacja zabiegów 24/7