Skóra człowieka stworzona jest z kilku warstw. Jednym z najważniejszych elementów jest warstwa rogowa naskórka – można porównać ją do tarczy, której zadaniem jest ochrona skóry oraz tkanek podskórnych przed czynnikami które  mogą je naruszyć a nawet uszkodzić. 

 Duża ilość zrogowaciałego naskórka znacznie utrudnia wchłanianie preparatów kosmetycznych, które stosujemy np. w trakcie domowej pielęgnacji. Nadmiar zrogowaciałego naskórka sprawia, że skóra nabiera szarej barwy a jej faktura jest nierównomierna. Cera wygląda na zmęczoną, a makijaż nie prezentuje się korzystnie. 

 Systematyczne złuszczanie naskórka zarówno  w domowym zaciszu jak i  w gabinecie kosmetycznym oczyszcza skórę. Peelingi pomagają w pozbyciu się niedoskonałości, zrogowaciałych komórek. Po kuracjach oczyszczających – koloryt skóry jest ujednolicony, stosowane w pielęgnacji kremy oraz inne preparaty zawierające składniki czynne wchłaniają się łatwiej oraz skuteczniej. Istnieje wiele kuracji mających na celu efektywne złuszczanie tzw. martwego naskórka. Mikrodermabrazja to jedna z najpopularniejszych metod gabinetowych.

 

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to profesjonalny zabieg wykonywany przez doświadczonego kosmetologa. Procedura polega na mechanicznym ścieraniu warstwy naskórka, przy pomocy specjalnej głowicy, która  podpięta jest do maszyny. Głowicę zawsze umieszcza się pod kątem prostym w stosunku do powierzchni skóry. Szczegóły takie jak: Ilość przejść, czas trwania zabiegu, stopień podciśnienia, dodatkowe preparaty – dopasowuje się do potrzeb klienta, indywidualnie w trakcie konsultacji. 

Istnieją trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa oraz wodno-tlenowa.Diamentowy zabieg. Mikrodermabrazja

Różnica między nimi polega przede wszystkim na technice oraz rodzaju materiału ściernego. Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj mikrodermabrazji wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Martwy naskórek złuszczany jest za pomocą głowicy z diamentową końcówką. Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej dochodzi do zassania martwego naskórka. W trakcie przejść głowicy po skórze – dochodzi do delikatnego mikromasażu, który jest dodatkową zaletą usługi. Po zakończonej procedurze, narzędzia które miały styczność z naskórkiem są dezynfekowane oraz sterylizowane, z zachowaniem najwyższej dbałości o higieniczny przebieg zabiegu. Przestrzeganie norm dezynfekcji i sterylizacji umożliwia wielokrotne oraz bezpieczne wykonywanie zabiegu mikrodermabrazji. W naszym Instytucie oferujemy zabieg mikrodermabrazji diamentowej na okolicę twarzy i ciała.

Mikrodermabrazja należy do mechanicznych zabiegów oczyszczających skórę. W kontrolowany sposób  złuszcza kolejne warstwy naskórka.

Zabieg idealny dla osób niecierpliwych – efekty zauważalne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. W przeciwieństwie do innych procedur, np. peelingów chemicznych, gdzie finalny rezultat zauważalny jest nawet po kilku dniach. W trakcie eksfoliacji nie dochodzi do wtłaczania energii oraz dodatkowych substancji chemicznych w miejscu zabiegu. Co to oznacza w praktyce? Mikrodermabrazja to tak na prawdę jeden z niewielu zabiegów, które bezpiecznie można wykonać kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Inną zaletą jest fakt, że mikrodermabrazja jest bezbolesna. Skóra po zabiegu staje się odczuwalnie gładsza, miękka, drobne zmarszczki i zaskórniki są zredukowane. Mikrodermabrazja sama w sobie jest wystarczającym zabiegiem oczyszczającym. Dla skóry bardziej wymagającej – może stanowić zaledwie wstęp do innych procedur, złuszczenie naskórka pozwoli innym preparatom działać skuteczniej. Złuszczanie diamentowymi głowicami można zastosować np. przed oczyszczaniem manualnym, peelingami chemicznymi. Może też stanowić bazę przed zabiegiem typowo pielęgnacyjnym (np.SKEYNDOR).

Diamentowy zabieg. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg uniwersalnym a co za tym idzie, popularny. Tak jak każdy zabieg kosmetyczny, mikrodermabrazja posiada przeciwwskazania, które uniemożliwią skorzystanie z zabiegu. Należą do nich:

-infekcje skórne w miejscu wykonywania zabiegu 

-rany, świeże blizny,

-operacje chirurgiczne (do trzech miesięcy przed zabiegiem),

-zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (ok 28 dni przed zabiegiem),

– stosowanie doustnych pochodnych witaminy A -np. preparatu Izotek (do 6 miesięcy wcześniej),

-łuszczyca, trądzik różowaty, naczyniaki.

Z procedury nie mogą skorzystać również osoby skarżące się na zaburzenia gojenia się skóry oraz klienci z tendencją do powstawania bliznowców,

Mikrodermabrazji nie zaleca się w przypadku depilacji woskiem bądź innym chemicznym produktem do depilacji, jeśli depilacja została wykonana do sześciu dni wcześniej. 

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji, w niektórych przypadkach skóra może być nieznacznie zaczerwieniona. Nadwrażliwość szybko mija (zaczerwienienie utrzymuje się maksymalnie do 24h), po zabiegu można powrócić do normalnych, codziennych aktywności. Jedyne obostrzenia dotyczą rezygnacji z siłowni oraz kąpieli w chlorowanej wodzie przez 3 dni od wykonania zabiegu. Mikrodermabrazję można wykonywać przez cały rok, zarówno  w trakcie lata jak i zimy. Tuż po procedurze zaleca się stosowanie fotoprotekcji oraz zrezygnowanie z opalania obszaru, który poddawany był działaniu tzw.” diamentowego zabiegu”.

Uniwersalność, szybki efekt oraz możliwość łączenia z innymi procedurami to bezsprzeczne zalety mikrodermabrazji. Zabieg jest idealną propozycją dla osób, które zaobserwowały szary koloryt skóry oraz brak skuteczności stosowanych produktów pielęgnacyjnych. Po złuszczeniu naskórka preparaty lepiej się wchłaniają, a makijaż wygląda nieskazitelnie. Cera wygląda młodo oraz świeżo. Co więcej, z diamentowego złuszczania naskórka można skorzystać również na obszarze dekoltu czy pleców. Każdy zabieg rozpoczyna wnikliwa konsultacja z Kosmetologiem. Jeśli w trakcie wywiadu okaże się, że przeciwwskazania wykluczają wykonanie zabiegu mikrodermabrazji, specjalistka zaproponuje inne dostępne możliwości. 

J’adore Instytut – rezerwacja 24/7