Nie mamy  wątpliwości, iż występujące  rozstępy nie należą do ozdób  naszego ciała. Mimo starannej pielęgnacji skóry, możemy nie uniknąć pojawienia się rozstępów na naszym ciele. Brzuch, uda, piersi czy pośladki to obszary na których rozstępy występują najczęściej. Rozstępy  powstają w wyniku gwałtownego przyrostu masy ciała. Niestety obecnie nie występuje metoda, która w całkowity sposób usuwa tego rodzaju defekty skórne. Jednakże istnieją techniki zabiegowe, które pozwolą na znaczną redukcję rozstępów- czego w konsekwencji będą one praktycznie niezauważalne.  Do nowoczesnych technik zabiegowych należy technologia laserowa Ipixel. Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu laserowego usuwania rozstępów? – Spłycenie występujących kresek oraz polepszenie naszego wyglądu naszego ciała. 

CZYM SĄ ROZSTĘPY I DLACZEGO POWSTAJĄ?

Rozstępy to jedna  z najpopularniejszych niedoskonałości skóry. Powstają w stosunkowo  szybko,  nie zawsze mamy wpływ na ich powstawanie. Czynnikiem predysponującym do  powstania rozstępów jest szybki przyrost  ciała. Dlatego z tego rodzaju problemem  skóry boryka się taki odsetek  kobiet (ciężarne jak  również osoby, których ciało w okresie dojrzewania zaczęło się szybko rozwijać).  Pojawienie się rozstępów na ciele to nie tylko problem kobiet, u mężczyzn są one równie często spotykane.  Nieestetyczne kreski występujące  na pośladkach,  brzuchu, udach.  W miejscach, gdzie bardzo szybko wystąpił  nagły rozrost mięśni lub  gdzie gromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej. 

Rozstępy – widoczne wgłębienia w formie kresek o różnej grubości. W początkowym etapie  są różowe lub czerwone i to właśnie w tej fazie najlepiej zacząć z nimi walczyć. Przy dobraniu odpowiednich zabiegów można sprawić, że te staną się praktycznie niewidoczne. W późniejszym etapie  niwelowanie zmian nie jest już taka łatwa,  nawet najnowocześniejsze techniki pozwalają jedynie zredukować defekt skórny. Rozstępy w stadium  zaawansowanym są sino-fioletowe, późniejszym czasie zmieniają się w kolor perłowy. Chociaż rozstępy w tym etapie  są mniej widoczne, to nadal są przyczyną wielu kompleksów , jak również zaburzeniem atrakcyjności.

EFEKTY LASEROWEGO USUWANIA ROZSTĘPÓW. JAK WYGLĄDA ZABIEG

WALKA Z ROZSTĘPAMI ZABIEGAMI IPIXEL – EFEKTY LASEROWEGO USUWANIA ROZSTĘPÓW

Z niechcianymi rozstępami możemy skutecznie walczyć. Najskuteczniejszą metodą zwalczania rozstępów są zabiegi laserowe. Tego rodzaju procedura jest w pełni bezpieczna oraz aktualnie jednym
z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach urody. Laseroterapia wiąże się z obowiązkową konsultacją wstępną z osobą wykonującą zabieg. Podczas konsultacji zostanie zdiagnozowany stan skóry, stadium rozwoju rozstępów, jak również indywidualne  dobranie  zabiegów redukujące ilość powstałych rozstępów. Kosmetolog w trakcie pierwszej wizyty ustala z pacjentem przebieg procedury zabiegowej, szacunkowo określa ilość niezbędnych powtórzeń i częstotliwości zabiegowej. Osoba wykonująca zabieg podczas konsultacji ustala również czy występują ewentualne przeciwwskazania do laseroterapii.  Wizyta konsultacyjna oraz zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. W trakcie zabiegu wiązka lasera (światło) wnika w głąb skóry przyczyniając się do pobudzenia i regeneracji tkanki.  Dzięki zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu redukowanie rozstępów stało się możliwe! 

KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z LASEROWYCH ZABIEGÓW NA ROZSTĘPY?

Zabiegi laserowego usuwania rozstępów zalecana są dla kobiet jak również mężczyzn, pragnących pozbyć się defektu skórnego. Mimo iż laseroterapia jest skuteczną i bezpieczną procedurą nie każdy może poddać się zabiegowi. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych są:  ciąża, okres laktacji, bielactwo, łuszczyca , rany, alergie, podrażniona skóra,  przyjmowanie niektórych leków o działaniu światłouczulających, nowotwory. 

EFEKTY LASEROWEGO USUWANIA ROZSTĘPÓW. JAK WYGLĄDA ZABIEG

JAKIE SĄ EFEKTY LASEROWEGO USUWANIA ROZSTĘPÓW? 

Najskuteczniejsze efekty zabiegu laserowego usuwania rozstępów uzyskujemy w początkowej fazie ich tworzenia. Im szybsza będzie nasza reakcja na pojawiające się zmiany tym jest większa szansa na zniwelowanie  zmian. Częstotliwość jak również ilość powtórzeń zabiegów indywidualnie  określana jest przez specjalistę podczas pierwszych wizyt. Średnio szacuje się aby osiągnąć zadowalające rezultaty należy wykonać co najmniej cztery zabiegi. Należy wziąć pod uwagę, jak duża partia ciała ma zostać poddana zabiegowi laserowemu, ilość wymaganych powtórzeń jest kwestią szczególnie indywidualną.  Zdecydowana większość klientów, która poddała się laserowemu usuwania rozstępów, na temat procedury laserowej wypowiada się bardzo pozytywnie. Po wykonaniu kilku zabiegów rozstępy stają się dużo jaśniejsze, ich wielkość się zmniejsza oraz dodatkowo zabiegi laserowe iPixel wpływają również na poprawę struktury skóry, wzmacniają elastyczność i jędrność ciała.  Jeśli posiadasz wątpliwości czy kwalifikujesz się do zabiegu, czy występujący defekt na skórze może zostać usunięty umów się na swobodną niezobowiązującą rozmowę z wykwalifikowanym specjalistą od zabiegów laserowych. 

Chcesz umówić  zabieg o dowolnej porze? Skorzystaj z naszego  formularza  internetowego.