Fotoodmładzanie w Warszawie i nie tylko to metoda bardzo popularna, która polega na – jak sama nazwa wskazuje – odmładzaniu skóry i wygładzaniu zmarszczek. Taki zabieg wykonuje każdy, specjalistyczny gabinet kosmetyczny, w tym między innymi salon kosmetyczny w Warszawie, J’adore Instytut.

Fotoodmładzanie – na czym polega zabieg?

Fotoodmładzanie to zabieg, który polega na naświetlaniu skóry przy użyciu strumienia światła o niskiej gęstości energii. Tkanki rozgrzewają się, dlatego też skóra zostaje poddana intensywnej regeneracji. Światło, które emituje strumień, wnika w głębsze warstwy skóry. Jest ono absorbowane przez melaninę, w związku z czym uruchamiane są liczne procesy przyspieszające odbudową naskórka.

Wbrew pozorom, fotoodmładzanie to metoda nowa, stosunkowo od niedawna używana w medycynie estetycznej. Mimo to, niemal natychmiast zyskała na swojej popularności. Pozwala między innymi na pozbycie się objawów starzenia się skóry, eliminację przebarwień i zaczerwienień oraz wygładzenie zmarszczek.

Jakie są możliwe efekty fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie przede wszystkim daje szybkie i widoczne efekty. Skóra staje się młodsza i lepiej odżywiona, pełna blasku. Zmarszczki, wszelkie nieestetyczne przebarwienia oraz zaczerwienienia znikają, a rozszerzone pory stają się niewidoczne.

Fotoodmładzanie - pomóż swojej skórze dzięki zabiegom fotoodmładzania!

Dla kogo przeznaczony jest zabieg fotoodmładzania?

Wbrew pozorom, zabieg fotoodmładzania nie jest tylko i wyłącznie dla osób starszych. Głównie decydują się na niego kobiety młode, w wieku około trzydziestu lat. Mowa o pacjentkach, które zauważają u siebie oznaki starzenia się skóry, widzą zmarszczki, zaczerwienienia i tym podobne.

Zabieg jest dość popularny również i wśród osób w starszym wieku. Jako że fotoodmładzanie w Warszawie i nie tylko jest stosunkowo tanie, warto wybrać się na wizytę do salonu kosmetycznego na przykład razem z przyjaciółką.

Wskazania do zabiegu

Fotoodmładzanie zaleca się między innymi u osób, u których dochodzi do obniżenia gęstości kolagenu, a skóra utraciła odpowiednią jędrność, elastyczność oraz nawilżenie. Jest szczególnie polecany osobom, które chciałyby spowolnić proces starzenia się własnej skóry, bądź też borykają się z takimi problemami, jak przebarwienia posłoneczne, trądzik różowaty, zmiany naczyniowe, rozszerzone pory, rumień i tym podobne.

Jednym ze wskazań może być również tendencja do nadmiernego wydzielania sebum ciała u osób młodych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Każdy gabinet, który oferuje fotoodmładzanie w Warszawie, jak i w innych miastach w Polsce kategorycznie odmawiają wykonania zabiegu w kilku określonych przypadkach. Przed przystąpieniem do zabiegu warto wspomnieć kosmetologowi o wszelkich alergiach oraz przyjmowanych lekach.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu fotoodmładzania wymienia się cukrzycę, aktywne nowotwory oraz stany zapalne skóry. Oprócz tego, nie jest zalecany kobietom zarówno będącym w ciąży, jak i karmiącym piersią. Jeśli naskórek jest uszkodzony, należy najpierw go wyleczyć, zanim przystąpimy do fotoodmładzania.

Fotoodmładzanie - pomóż swojej skórze dzięki zabiegom fotoodmładzania!

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu fotoodmładzania?

Istnieje kilka zaleceń, do których warto zastosować się po zabiegu. Po pierwsze, nie należy korzystać z sauny po wykonanym fotoodmładzaniu przez co najmniej kilka dni. Warto powstrzymać się ponadto od intensywnych treningów oraz opalania na słońcu. Dla lepszych efektów i lepszej ochrony skóry, warto stosować silne kremy z filtrem. Równocześnie zaleca się zrezygnowanie z kosmetyków, które mają w składzie alkohol – dopóki skóra nie zregeneruje się. Alkohol bowiem może zakłócić proces regeneracji.

Fotoodmładzanie w Warszawie w salonie kosmetycznym J’adore Instytut jest przeprowadzanie przez osoby wykwalifikowane oraz doświadczone w swoim fachu. Dzięki temu, zainteresowane pacjentki mają pewność, że wizyta przebiegnie bez żadnych komplikacji, a efekty będą utrzymywać się przez długi czas. Warto zatem umówić się na wizytę ze specjalistą i dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanego zabiegu fotoodmładzania w warszawskim salonie kosmetycznym. Zabiegi możesz rezerwować online!