Zastanawiasz się jaki zabieg odmładzający wybrać? Przeglądasz oferty gabinetów kosmetycznych i nie wiesz na co się zdecydować? Chciałabyś dowiedzieć się co to jest zabieg fotoodmładzania skóry i szyi? Jesteś w odpowiednim miejscu! Zapraszamy do przeczytania artykułu i wybrania profesjonalnego zabiegu jakim jest fotoodmładzanie w J’adore Instytut!

Nasza skóra każdego dnia traci swoją jędrność i blask. Codziennie jest coraz mniej elastyczna. Co chwilę działa na nią ogromna ilość czynników powodująca jej starzenie się. Wstajemy rano i mamy wrażenie, że w ciągu nocy przybyło nam kilka zmarszczek. Ciągłe nowe przebarwienia powstające każdego dnia… Salony kosmetyczne w Warszawie i innych miejscach Polski kuszą coraz to nowszymi metodami pozbywania się zmarszczek. A gdyby tak wybrać coś mało inwazyjnego, a zarazem skutecznego?

Istnieje szereg zabiegów odmładzających skórę oraz takich, które opóźniają proces jej starzenia się. Wśród nich wiodącym jest właśnie fotoodmładzanie skóry i szyi! Jest to nowoczesna metoda oparta na nowatorskim wykorzystaniu światła do regeneracji komórek skóry. Jest to wspaniały zabieg, który wpływa nie tylko na zmniejszenie ilości zmarszczek, ale także daje pozytywne efekty w przypadku rozszerzonych porów, pękniętych naczynek, przebarwień, a nawet piegów!

Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Na czym polega zabieg fotoodmładzania skóry? 

Zabieg jest bardzo mało inwazyjny i to jest jego duża zaleta. Podobnie, jak w przypadku depilacji laserowej, skórę „bombardujemy” serią świetlnych strzałów przy pomocy specjalnej głowicy. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra oczywiście jest dokładnie oczyszczana za pomocą profesjonalnych produktów. Wiązki światła mają swoją określoną długość fali oraz rozchodzą się we wszystkich kierunkach, a tym samym działają pozytywnie na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. To właśnie te dwie substancje są odpowiedzialne za napięcie naszej skóry, jej elastyczność. Działamy na pobudzenie ich produkcji, ponieważ z każdym dniem nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny.

Zabieg trwa średnio około 1 godziny, a jego efekty są widoczne już po pierwszym spotkaniu!

Warto pamiętać, że po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Jest to naturalny stan i nie jest powodem do niepokoju. Po kilku dniach skóra powinna zacząć się złuszczać i wrócić do swojego naturalnego wyglądu.

Po zabiegu powinnaś stosować kremy z filtrami, najlepiej +50 SPF przez około 4 tygodnie. Nie opalaj miejsc po zabiegu, nie korzystaj z solarium, nie używaj samoopalaczy. Chroń swoją skórę i pielęgnuj ją delikatnymi kosmetykami, najlepiej takimi, które zaleci Ci kosmetolog po wizycie w gabinecie kosmetycznym.

Dla kogo jest dedykowany zabieg fotoodmładzania?

Dla każdego kto chce opóźnić procesy starzenia się skóry! Poza tym, warto pójść do odpowiedniego salonu kosmetycznego, kiedy mamy problemy ze zmianami naczynkowymi lub trądzikowymi, czy też posiadamy niechciane przebarwienia słoneczne. Warto zastanowić się, który salon kosmetyczny wybierzemy, aby mieć pewność, że nasza skóra dostanie to, czego potrzebuje od profesjonalistów w swoim fachu.

Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwskazania

Zabieg fotoodmładzania skóry jest zalecany w większości przypadków każdej osobie. Istnieje jednak kilka przeciwskazań. Pierwszym z nich jest oczywiście kuracja retinoidami i nowotwory skóry, ale są to także stosowane leki światłouczulające, stany zapalne w obrębie skóry, świeża opalenizna, cukrzyca, ciąża, czy obniżenie odporności organizmu. Zanim wybierzesz miejsce, w którym chcesz wykonać fotoodmładzanie, znajdź informacje o danym salonie i czy pracuje w nim wykwalifikowana kadra. Dodatkowo pamiętaj! Nim kosmetolog przystąpi do zabiegu powinien przeprowadzić z Tobą wyczerpującą rozmowę, podczas której dowiesz się czy ten zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni i czy nie istnieją przeciwskazania do jego wykonania na Twojej skórze. Jest to bardzo ważny element, który nie może być pominięty!

Czy zabieg należy powtarzać?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecany powtarzanine fotoodmładzania skóry około 3-5 razy w miesięcznych odstępach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do salonu kosmetycznego w Warszawie J’adore Instytut! Umów się na wizytę online!