Dowiedz się w kilku krokach jak pielęgnować skórę

Najważniejszą rzeczą w dbaniu o urodę jest profilaktyka. Pielęgnację profilaktyczną możemy zacząć w domu od zaraz. Znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć (więcej o tym poniżej), dlatego nie zwlekaj i już teraz zaopatrz się w potrzebne produkty.

Dlaczego pielęgnacja jest taka ważna?

Domowa pielęgnacja jest bardzo potrzebna, nawet we wczesnej młodości. Najlepiej zacząć dbanie o cerę i dłużej cieszyć się jędrną skórą, niż mieć zmarszczki w młodym wieku. Oczywiście im wcześniej zacznie się dbać o cerę, tym lepiej dla niej, jednak jeśli dotychczas nie przykładałaś dużej uwagi do pielęgnacji, to nic straconego. Na pielęgnację powinno się składać dokładne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem, stosowanie odpowiedniego kremu przeznaczonego do naszego typu cery oraz używanie kremu z filtrem SPF przy każdym wyjściu z domu. Do pielęgnacji dobrymi produktami mogą okazać się te z linii marek DermaquestDermomedica oraz Mediderma.

jak pielęgnować skórę

Zapobieganie, zamiast leczenia

Dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, jest to rzeczą oczywistą. Domowa pielęgnacja może stać się codziennym rytuałem self-care. Jednak, kiedy dostrzeżemy sygnały wysyłane przez skórę, nie wolno ich bagatelizować. Ciężej leczyć przebarwienia, zmarszczki czy teleangiektazję niż im zapobiegać. Pielęgnować skórę i o nią dbać należy zarówno w warunkach domowych jak i gabinetowych.

Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Bardzo istotnymi elementami w porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy jest dokładny demakijaż i dwuetapowe oczyszczanie. Dzięki temu nie pozwalamy zanieczyszczeniom gromadzić się na naszej skórze i unikamy powstawania wągrów czy ropnych krostek. Do oczyszczania dobrym wyborem mogą być produkty firmy Dermaquest. Olejek do mycia twarzy — Universal Cleansing Oil — przeznaczony jest do każdego typu cery, zwłaszcza wrażliwej i bardzo suchej. Można go także stosować w okolicy oczu, ponieważ nie wywołuje podrażnień ani pieczenia.

Zawarte w nim oleje tłoczone na zimno, zapobiegają utracie wody przez skórę. C Infusion Cleanser to wzmacniający żel do mycia z kwasem alfa-liponowym i witaminą C. Produkt ten sprawdzi się przy cerze skłonnej do podrażnień, wrażliwei lub naczynkowej. Żel ten zawiera składniki aktywne, które mogą pomóc z regeneracji skóry. Natomiast Glyco Gel Cleanser to terapeutyczny żel z kwasem glikolowym w stężeniu 15%. Dedykowany jest cerom problematycznym z tendencją do powstawania niedoskonałości. Pielęgnować skórę należy cały czas – niezależnie od sezonu oraz pory roku.

jak pielęgnować skórę

Ochrona przeciwsłoneczna

Kolejną ważną rzeczą jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Skóra, która jest wystawiona na częste promieniowanie UV, starzeje się znacznie szybciej. Dlatego, jeśli chcemy unikać zmarszczek, powinniśmy codziennie stosować kremy z filtrami SPF. Jest to ważne nie tylko latem, ale przez cały rok, a zwłaszcza zimą, kiedy promienie UV mogą odbijać się od śniegu. Kremy z filtrem mogą pomóc w walce z fotostarzeniem się skóry oraz z powstawaniem przebarwień. Przykłądem dobry kremów z filtrem mogą być te z firmy Dermaquest: SunArmor SPF 50 i SheerZinc SPF 30, który łączy w sobie także funkcję kremu BB. Innym przykładem jest przeciwstarzeniowy krem Antioxidant Mineral Cream SPF 30 marki Dermomedica lub też Photoprotection Gel Cream SPF 50 z firmy Mediderma.

Odpowiedni krem

Ostatnią ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego do naszej cery kremu codziennego użytku. Bardzo dobrymi produktami są kremy z Dermaqest — ujędrniający Nousturising Peptide Rich i kojący krem nawilżająco-odżywczy Essential Moisturizer oraz krem Skin Moisturizing Protector marki Sesderma.

W naszym salonie J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie można kupić wszystkie wyżej wymieniane kosmetyki marek DermaquestDermomedica Sesderma oraz Mediderma. Zachęcamy do wizyty.

jak pielęgnować skórę