Walkę z trądzikiem czy zmianą wagi przechodziła chyba każda z nas. Organizm w czasie dojrzewania potrafi płatać niezłe figle. Niestety, blizny potrądzikowe i rozstępy przez lata przypominają nam burzliwy okres dojrzewania lub gwałtowne przybieranie na wadze. Jednak czy nadal musi tak być? Na szczęście medycyna estetyczna ma na to sprawdzone sposoby, które przy okazji nie zrujnują zawartości naszego portfela. Pomoże nam trwale pozbyć się rozstępów czy blizn.

Zanim rozpoczniesz walkę z bliznami, musisz mieć pewność, że trądzik jest definitywnie wyleczony. Jeśli ten etap masz już za sobą, możesz rozpocząć kuracje. Pozwoli to na pozbycie się blizn i przebarwień pozostałych po zmianach trądzikowych i zapaleniach skóry. Aby rozpocząć leczenie, należy skonsultować się z kosmetologiem. Specjalista dobierze metodę dopasowaną do Twojej skóry.

Koniec z bliznami i rozstępami

Jak pozbyć się rozstępów

Dobre gabinety kosmetyczne mają do zaoferowania szeroki wachlarz skutecznych zabiegów. Do walki z bliznami poleca się  laseroterapię. Długość leczenia i efekt końcowy są zależne od tego, jak wyglądają blizny – podczas wizyty kosmetolog dobierze najlepszą i najbezpieczniejszą metodę dla pacjenta, która będzie dobra na każdą kieszeń. Jeśli zastanawiasz się jak trwale pozbyć się rozstępów czy blizn – powienieneś pomyśleć o tych zabiegach:

Laser frakcyjny Emerge nie tylko odmładza skórę, ale też redukuje zmarszczki, wygładza bruzdy i blizny oraz poprawia koloryt skóry. Wiązki światła powodują uszkodzenia danego obszaru skóry. Rozpoczyna się wtedy proces naturalnego gojenia, podczas którego uszkodzone komórki skóry zastępuje zdrowa tkanka.

Laser Alma Harmony XL Pro daje efekt liftingu, do którego nie trzeba użyć skalpela. Zabieg daje rewelacyjne efekty. Po jego zastosowaniu kondycja skóy poprawia się i nie ma skutków ubocznych. Podczas szybkiego i bezbolesnego zabiegu skóra jest mechanicznie uszkadzana. Dzięki temu w skórze właściwej dochodzi do mikrouszkodzeń, które w naturalny sposób zaczynają się goić.

Mezoterapia mikroigłowa jest kolejnym świetnym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych.Dobór odpowiedniego koktajlu do zabiegu pozwala poprawić strukturę skóry i zredukować blizny. Zabieg działa także na problem przebarwień.

Mezoterapia i karboksyterapia

Zabieg mezoterapii Estgen wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry. Produkt to naturalny, bioaktywny żel, który działa na poziomie komórkowym oraz DNA, powodując wzrost tkanek i komórek. Nakłuwane i uszkadzane fragmenty skóry pobudzane są do regeneracji, dzięki której skóra ulega przebudowie. Zabieg przeciwstarzeniowy daje natychmiastowe efekty. Zawarte w żelu Estgen substancje aktywne bezpośrednio trafiają do głębszych warstw skóry.

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w określone fragmenty skóry substancji leczniczych o działaniu anti-aging. Dzięki dobranym substancjom i nakłuciom skóry dochodzi do regeneracji, poprawy mikrokrążenia i tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Proces stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz odżywia głębokie warstwy skóry, poprawiając jej napięcie i elastyczność.

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto łączyć ze sobą różne technologie laserowe (np. laser Emerge z laserem Ipixel) oraz wspomóc ich działanie przez karboksyterapię. Dwutlenek węgla wprowadzany w skórę za pomocą cienkiej igły likwiduje cienie pod oczami, redukuje zmarszczki i blizny oraz zwiększa sprężystość skóry.

Jak pozbyć się rozstępów

Pożegnaj się z przebarwieniami 

Do redukcji przebarwień pozapalnych (występujących często w okolicy problemu rozstępów czy blizn) wykorzystuje się kwasy. Dobiera się je w zależności od kondycji skóry. Poleca się skorzystanie z kilku serii zabiegów – specjalista, obserwując zmiany naskórne, aplikuje kolejną dawkę lub modyfikuje ją w zależności od efektów. Poleca się całą serię jednego peelingu lub modyfikujemy kurację obserwując zmian. W naszym salonie wykorzystujemy procedury zabiegowe firmy Mediderma np. Nomelan Cafeico, zabieg TRX lub Retinol Retises CT . Na przebarwienia doskonale sprawdza się zabieg Dye VL.  Podczas światłoterapii dochodzi do uszkodzenia komórek, w których nagromadzony został barwnik. Nieinwazyjny zabieg powoduje szybką redukcję widocznych zmian skórnych.

Zabiegi medycyny estetycznej z pewnością pomogą nam w walce z niedoskonałościami skóry, jeśli wykonywane są w dobrych salonach kosmetycznych. Już wiesz jak pozbyć się rozstępów czy blizn po trądziku. Warto skonsultować swój problem z dobrym specjalistą w tym zakresie!

Jak pozbyć się rozstępów

Artykuł przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.