Rozstępy to rodzaj wrzecionowatych blizn umiejscowionych równoległe na danym obszarze ciała, które przybierają różne kolory od czerwonego do różowe. Wraz z upływem czasu bledną i stają się białe będąc tym samym mniej widoczne. Rozstępy pojawią się na wskutek nagłego i gwałtownego rozciągnięcia ciała. Mogą więc wystąpić zarówno u nastolatki, u której szybko zaczynają np. rosnąć piersi jak i u sportowców. Którzy intensywnie pracując szybko rozbudowali swoją masę mięśniową, nagłe rozciągnięcie skóry również powoduje ciąża czy gwałtowna zmiana wagi co również powoduje pojawienie się rozstępów. Salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut specjalizuje się w usuwaniu rozstępów w każdym miejscu na ciele, a gabinet kosmetyczny jest odpowiednio przygotowany na laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie. Dowiedz się jak skutecznie usunąć rozstępy!

Rozstępy – skąd się biorą, co pogłębia problem?

Jak to się jednak dzieje, że u niektórych osób rozstępy się tworzą bardzo łatwo, a u niektórych wcale mimo, że skóra się bardzo rozciągnęła? Rozstępy głównie powstają na tych osobach, które mają mniejszą elastyczność skóry i są podatne na uszkodzenia. Wówczas synteza włókien elastynowych i kolagenowych jest obniżona, a predyspozycje do tego procesu wynikają w dużej mierze ze skłonności genetycznych. Kolejnym składowym przyczyniającym się do łatwości występowania rozstępów są zaburzenia hormonalne. Podwyższają one poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu mocno osłabiają włókna kolagenowe i elastynowe. Przez co ciało jest podane na uszkodzenia i tworzenie się rozstępów.

Wpływ na wystąpienie rozstępów może mieć również nieprawidłowa dieta. Uboga w witaminy i minerały ważne, dla procesu wytworzenia się kolagenu i elastyczny w organizmie. W celu utrzymania prawidłowych składników odżywczych, należy się upewnić, że przyjmujemy witaminy: A, C, E, B oraz minerały: krzem, magnez, cynk. A także potrzebne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Jak skutecznie usunąć rozstępy

Rozstępy mogą się również pojawić kiedy skóra jest bardzo wysuszona. Może się stać przez nieprawidłową pielęgnację, chorobę, długotrwałe odwodnienie, lekarstwa/antybiotyki,  poparzenie słoneczne lub inny uraz poważnie uszkadzający skórę. Specjalistyczny gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie wiele zabiegów zapobiegawczych przesuszeniu skóry. Metody odpowiedniej witalizacji oraz laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie.

Jak skutecznie usunąć rozstępy – Laser pixel

Jest wiele sposobów na walkę z rozstępami. Przede wszystkim, należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, oraz odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Ważna jest również odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Salon kosmetyczny w Warszawie pomoże w szybkim i łatwym usunięciu rozstępów, gdyż całkowite ich usunięcie nie jest możliwe, bez zabiegów medycyny estetycznej. Bardzo skutecznym narzędziem do likwidowania rozstępów oraz blizn jest zabieg laserem frakcyjnym pixel. Salon kosmetyczny w Warszawie pomaga pozbyć się rozstępów poprzez złuszczenie naskórka, zredukowanie przebarwień i zmian pigmentacyjnych. Gabinet kosmetyczny dzięki zabiegowi pixel odmłodzi i witalizuje skórę oraz w znaczny sposób poprawi wygląd, oraz kondycję skóry usuwając zmarszczki i wiotkość skóry.

Salon kosmetyczny w Warszawie poleca laser frakcyjny, który jest skutecznym zabiegiem J’adore Instytut, który dostarcza odpowiednich fal radiowych poprzez frakcyjne mikroperdoracje wraz z termicznym uszkodzeniem tkanki. W trakcie zabiegu laser dostaje się głęboko pod skórę. Intensywnie działa na komórki oraz skórę aktywizując ją do regeneracji i odbudowy.

Jak skutecznie usunąć rozstępy

Laserowe usuwanie rozstępów

 Laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym, pacjent odczuwa jedynie delikatne pieczenie lub lekkie ukłucia. Zabieg jest również bardzo szybki,. W zależności od obszaru pokrytego rozstępami i stopniem zaawansowania cały proces leczenia trwa od 15 do 40 min. Skóra po zabiegu również regeneruje się bardzo szybko, w ciągu 48-96 godzin. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów laserem frakcyjnym pixel, należy wykonać od 3 do 5 zabiegów, w ciągu 2-4 tygodni, a końcowy efekt zabiegu widać do trzech miesięcy.

Laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie J’adore Insytut jest nieinwazyjna, więc nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Jednak skóra po zabiegu jest sucha, zaczerwieniona i może piec – jednak te objawy szybko ustępują. Miejsce zabiegu, należy jednak chronić przed promieniowaniem słonecznym oraz salarium. Bardzo ważne jest obfite kremowanie ciała wysokim filtrem UV, by nie doszło do podrażnienia.

Gabinet kosmetyczny J’adore Insytut jest w pełni wyposażony i bezpieczny dla pacjentów. Zabiegi możesz rezerwować online!