Widoczne cienie i worki wokół dolnej części oka w ocenie kobiet dodają lat, a twarz wygląda na zmęczona i smutną. Na szczęście w gabinetach kosmetycznych dostępne są rozwiązania, które skutecznie pomagają rozwiązać ten problem. Zabiegi niwelujące problemy ze zmęczonymi oczami to np. wypełnienie doliny łez naturalnym kwasem hialuronowym czy mezoterapia igłowa okolic oczu. Czasami warto jednak dokładnie poznać podłoże problemu, aby przekonać się, czy nasze ciało nie wysyła nam dodatkowych sygnałów. Jak skutecznie walczyć z podkrążonymi oczami?

Co wywołuje worki i cienie pod oczami?

Skóra wokół oczu jest jedną wyjątkowo delikatna. Dlatego łatwo ulega uszkodzeniom, naciąganiu i szybko tworzą się na niej zmarszczki mimiczne. Niejednokrotnie w dolnej części oka mogą pojawić się worki i cienie pod oczami.

Chociaż często występują one jednocześnie, to ich przyczyny są całkiem różne. Cienie to przede wszystkim efekt niejednorodnej pigmentacji skóry w okolicach oczu. Zazwyczaj występują, gdy skóra jest cienka, a naczynka krwionośne bardziej widoczne. Z kolei opuchlizna pod oczami, potocznie zwana „workami”, może być spowodowana dziedzictwem genowym albo trybem życia. Często wygląd skóry pod oczami zdradza zbyt małą ilość snu, zmęczenie, nieprawidłową, np. zbyt słoną dietę, skłonność do używek, zbyt intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych i solarium, a także coraz częściej siedzący tryb życia.

Czy cienie pod oczami mogą zwiastować problemy ze zdrowiem?

Worki i cienie pod oczami to najczęściej problem kosmetyczny. Jednak zdarzają się sytuacje, w których zwiastują one problemy ze zdrowiem. Zwłaszcza podpuchnięte dolne powieki mogą świadczyć o chorobach serca, układu krążenia, tarczycy i problemach z nerkami, które często wywołują zatrzymywanie się wody w organizmie. Czasami opuchlizna może wynikać z alergii. Dlatego jeśli problem utrzymuje się długo, a nawet towarzyszy mu świąd i podrażnienie, warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

Jak skutecznie walczyć z podkrążonymi oczami

Jak skutecznie walczyć z podkrążonymi oczami – Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym – efekt, który utrzymuje się nawet 1,5 roku.

W walce o piękny wygląd skóry wokół oczu warto sięgnąć po sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej i skorzystać z usług sprawdzonego salonu kosmetycznego w Warszawie. Jednym z zabiegów sprawdzających się w walce z podkrążonymi oczami jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Dolina łez powstaje w wyniku zaniknięcia tkanki tłuszczowej w miejscu od policzka do dolnej powieki. W związku z tym uzupełnia się te miejsce kwasem hialuronowym, który jest naturalną substancją nawilżającą. Kwas hialuronowy stymuluje komórki do produkcji kolagenu i fibroblastówJest całkowicie bezpieczny, ponieważ działa tak samo, jak ten produkowany przez naszą skórę.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne zaraz po jego zakończeniu. Ostateczny wygląd skóry jest widoczny po około 3-4 tygodniach. Czasami konieczne jest trzykrotne powtórzenie zabiegu, aby uzyskać pożądany wygląd skóry pod dolną powieką.

Zabieg na dolinę łez należy powtarzać co 12-18 miesięcy, a ten okres zależy od poziomu ubytków w skórze, jej stanu oraz innych czynników.

Jak skutecznie walczyć z podkrążonymi oczami

Jak skutecznie walczyć z podkrążonymi oczami – Mezoterapia igłowa okolice oczu – dlaczego warto skorzystać i ile należy zrobić powtórzeń?

Kolejnym zabiegiem przynoszącym świetne rezultaty w walce z opuchlizną i cieniami w okolicach oczu jest mezoterapia igłowa. W trakcie zabiegu wywoływane są w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstają wtedy kanaliki, które ułatwiają wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi.

J’adore Instytut w Warszawie zabieg ten wykonywany jest z wykorzystaniem innowacyjnego preparatu Sunekos. W preparacie połączono kwas hialuronowy z sześcioma aminokwasami z grupy PCT/IB2015. Dzięki temu stymulowana jest macierz pozakomórkowa, co poprawia zachodzące w niej procesy regeneracji.

Mezoterapia igłowa okolic oczu w Warszawie zapewnia przede wszystkim nawilżenie głębokich i wierzchnich warstw skóry. Dzięki czemu dochodzi do wygładzenia, a nawet eliminacji zmarszczek, jak również poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Już po pierwszym zabiegu skóra jest w znacznie lepszej kondycji, ale żeby uzyskać trwałe efekty – warto go powtórzyć. W przypadku mezoterapii pod oczy najlepsze efekty daje wykonanie minimum trzech zabiegów w około dwutygodniowych odstępach czasu.

Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się niedoskonałości w okolicach dolnej powieki, sprawdź zabiegi wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym i mezoterapię igłową okolic oczu w Warszawie w Instytucie J’adore. Wykwalifikowani specjaliści otoczą Cię opieką już od pierwszych chwil pobytu w Instytucie i przeprowadzą przez cały proces z najwyższą starannością i dbałością o Twoje indywidualne potrzeby. Zarezerwuj wizytę online już dziś!