Jak usunąć cienie pod oczami?

Świeży i młody wygląd twarzy zapewnia dobra kondycja skóry, zwłaszcza tej okolic oczu. Niestety, te fragmenty skóry charakteryzują się niemal zupełnym brakiem tkanki tłuszczowej, co powoduje szybkie pojawianie się zmarszczek. Bardzo nieestetycznie wyglądają także wszelakie sińce czy cienie pod oczami, które dodają lat i sprawiają wrażenie zmęczenia lub smutku.

Warto zająć się odpowiednią pielęgnacją skóry w okolicach oczu nawet już po 20 roku życia, aby cieszyć się dobrze wyglądającą cerą na długo. Wiele salonów kosmetycznych oferuje różnorodne zabiegi medycyny estetycznej, które mogą naprawdę skutecznie usunąć cienie pod oczami.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to po prostu leczenie z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Gaz ten występuje w organizmie człowieka jako produkt metabolizmu komórkowego, jest zatem całkowicie naturalny.

Dwutlenek węgla jest podawany ze specjalnej butli, która dostarczają jedynie specjalnie uprawnieni do tego producenci. Ilość gazu jest dokładnie odmierzana i podawana podskórnie albo śródskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły. Powoduje to gwałtowne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i tym samym zwiększenie przepływu krwi. Poprawia się wtedy mikrokrążenie oraz odnowa komórek. Na ten stan organizm reaguje reakcję zapalną, co z kolei doprowadza do pobudzenie produkcji kolagenu (białka skóry).

Karboksyterapia pomoże w zlikwidowaniu cieni pod oczami, a także zmarszczek mimicznych, blizn i rozstępów. W trakcie zabiegu możliwe jest rozbijanie grup tłuszczu, zatem jest to dobry sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zmiany po zabiegu widoczne są od razu, jest wyraźne poprawienie elastyczności skóry.

Zaleca się przeprowadzenie serii minimum 10 zabiegów, powtarzanych co dwa tygodnie.

Uwaga! Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z niewydolnościami nerek, płuc czy serca oraz osoby gorączkujące nie powinny poddawać się zabiegowi karboksyterapii!

cienie pod oczami

Wszystkie te zabiegi można wykonać w naszych salonach w Warszawie i Krakowie – J’adore Instytut. Oferujemy najwyższej jakości usługi z zakresu kosmetyki, medycyny estetycznej, laseroterapii i fryzjerstwa.

Umów się na wizytę w naszym Instytucie za pomocą formularza internetowego!