Jak usunąć cienie pod oczami?
Świeży i młody wygląd twarzy zapewnia dobra kondycja skóry, zwłaszcza tej okolic oczu. Niestety, te fragmenty skóry charakteryzują się niemal zupełnym brakiem tkanki tłuszczowej, co powoduje szybkie pojawianie się zmarszczek. Bardzo nieestetycznie wyglądają także wszelakie sińce czy cienie pod oczami, które dodają lat i sprawiają wrażenie zmęczenia lub smutku.
Warto zająć się odpowiednią pielęgnacją skóry w okolicach oczu nawet już po 20 roku życia, aby cieszyć się dobrze wyglądającą cerą na długo. Wiele salonów kosmetycznych oferuje różnorodne zabiegi medycyny estetycznej, które mogą naprawdę skutecznie usunąć cienie pod oczami.
Karboksyterapia
Karboksyterapia to po prostu leczenie z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Gaz ten występuje w organizmie człowieka jako produkt metabolizmu komórkowego, jest zatem całkowicie naturalny.
Dwutlenek węgla jest podawany ze specjalnej butli, która dostarczają jedynie specjalnie uprawnieni do tego producenci. Ilość gazu jest dokładnie odmierzana i podawana podskórnie albo śródskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły. Powoduje to gwałtowne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i tym samym zwiększenie przepływu krwi. Poprawia się wtedy mikrokrążenie oraz odnowa komórek. Na ten stan organizm reaguje reakcję zapalną, co z kolei doprowadza do pobudzenie produkcji kolagenu (białka skóry).
Karboksyterapia pomoże w zlikwidowaniu cieni pod oczami, a także zmarszczek mimicznych, blizn i rozstępów. W trakcie zabiegu możliwe jest rozbijanie grup tłuszczu, zatem jest to dobry sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zmiany po zabiegu widoczne są od razu, jest wyraźne poprawienie elastyczności skóry.
Zaleca się przeprowadzenie serii minimum 10 zabiegów, powtarzanych co dwa tygodnie.
Uwaga! Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z niewydolnościami nerek, płuc czy serca oraz osoby gorączkujące nie powinny poddawać się zabiegowi karboksyterapii!
Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry aktywnych składników. Wykonanie mikronakłuć powoduje powstanie kontrolowanych stanów zapalnych. Dodatkowo iniekcje poprawiają metabolizm komórkowych i mikrokrążenie. Preparat, który jest aplikowany przez nakłucia składa się z kilku składników aktywnych wybieranych w zależności od potrzeb pacjenta. Substancje te stymulują metabolizm komórek oraz pobudzają produkcję elastyny i kolagenu.
Mezoterapia jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się pozbyć drobnych zmarszczek lub zmagających się z utratą jędrności skóry. Po zabiegu widocznie poprawia się nawilżenie i napięcie skóry. Skóra jest bardziej rozświetlona, drobne zmarszczki mimiczne wygładzone, cienie pod oczami znikają.
Zaleca się przeprowadzenie serii od 4 do 6 zabiegów, powtarzanych co trzy tygodnie.
Uwaga! Przeciwwskazaniami do mezoterapii jest alergia na składniki, ciąża lub karmienie piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, opryszczka i inne choroby wirusowe, choroby bakteryjne skóry oraz stanu zapalne skóry.
Peelingi chemiczne Mediderma
Peelingi chemiczne Mediderma to seria zabiegów, które wykorzystują różne rodzaje peelingów, dostosowanych do każdego problemu skóry.
Zabieg polega na nałożeniu odpowiedniej liczby warstw preparatu, zależnie od potrzeb skóry.
Po zabiegu skóra jest nawilżona i odświeżona, napięcie skóry jest znacznie poprawione, a cienie pod oczami znikają. Zdarza się, że po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie skóry, jednak zanika ono w ciągu najbliższych kilkunastu minut.
Zaleca się przeprowadzenie serii od 4 do 6 zabiegów, powtarzanych co dwa lub trzy tygodnie.
Uwaga! Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, korzystanie z solarium, opryszczka oraz leczenie pochodnymi witaminy A.
Aby młody wygląd skóry okolic oczu utrzymać na dłużej należy przestrzegać zasad pielęgnacji oraz zdrowego trybu życia.
Ważny jest uważne oraz dokładne usuwanie makijażu, chronienie skóry oczu przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Profilaktycznie można też stosować specjalnie dobrane kremy pod oczy. Powinny mieć one lekką konsystencję, ważne jest też żeby zawierały witaminę E i C, koenzym Q10 oraz substancję o działaniu chłodzącym np. D-panthenol.
Krótkie podsumowanie – Jak często wykonywać zabiegi, aby usunąć cienie pod oczami?
- karboksyterapia (wprowadzenie medycznego dwutlenku węgla CO2, dotlenienie, odżywienie, poprawienie krążenia); (minimum 10 zabiegów, co 2 tygodnie)
- mezoterapia igłowa (wprowadzenie substancji aktywnych za pomocą kontrolowanego nakłuwania) – rozświetlenie, odżywienie, redukcja zmarszczek mimicznych, silne nawilżenie skóry); 4-6 zabiegów co 3 tygodnie
- peelingi chemiczne Mediderma – stymulacja powstawania nowych komórek naskórka, nawilżenie, rozjaśnienie, napięcie skóry; (seria 4-6 zabiegów, co 2-3 tygodnie)
Wszystkie te zabiegi można wykonać w naszych salonach w Warszawie i Krakowie – J’adore Instytut. Oferujemy najwyższej jakości usługi z zakresu kosmetyki, medycyny estetycznej, laseroterapii i fryzjerstwa.
Umów się na wizytę w naszym Instytucie za pomocą formularza internetowego!