Niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry jest jej nawilżanie. Zadbanie o odpowiednie nawodnienie cery jest niezwykle ważne niezależnie od rodzaju skóry. Bez tego cera staje się poszarzała, pogarsza się jej struktura i wygląd. Problem ten nasila się w okresie zimowym, kiedy codzienna pielęgnacja staje się jeszcze trudniejsza. Zabiegi nawilżające skórę w zimie są szczególnie wymagające. Wiele kobiet wciąż ma trudności z dobraniem odpowiedniej codziennej pielęgnacji i zapewnieniem skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wbrew pozorom, szeroka oferta dostępnych kosmetyków wcale tego nie ułatwia. Jak zatem wybrać najlepszy krem nawilżający?

Jak nawilżać skórę?

O czym warto pamiętać przy planowaniu codziennej pielęgnacji domowej? Pierwszym krokiem, często pomijanym, jest zadbanie o nawodnienie organizmu od wewnątrz. Nie zapominajmy o codziennym piciu wody oraz herbat ziołowych. Bez tego pielęgnacja skóry kosmetykami będzie znacznie bardziej uciążliwa i wymagająca.

Kolejnym ważnym aspektem nawilżania jest oczywiście stosowanie kremów nawilżających. To podstawowy kosmetyk w codziennej pielęgnacji. Jak działa i dlaczego jest taki ważny? Przede wszystkim jego działanie opiera się na zapobieganiu utraty wody z tkanek. I tu wracamy do punktu pierwszego – czyli nawadniania organizmu od wewnątrz. Kosmetyki nie zatrzymają w naszym organizmie wody, jeżeli najpierw nie dostarczymy jej odpowiedniej ilości. Samo nawadnianie od wewnątrz to jednak także za mało, ponieważ woda ucieka z naskórka podczas naturalnego procesu parowania. Kremy nawilżające są niezbędne do zablokowania tego procesu i zatrzymania wody w skórze, dzięki czemu będzie ona wyglądała zdrowo i świeżo.

Najlepszy krem nawilżający – Co powinien zawierać krem nawilżający?

Wybierając krem nawilżający, warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Jakie składniki powinien zawierać dobry kosmetyk o działaniu nawilżającym?

  • Kwas hialuronowy – to substancja, która naturalnie występuje w naszym ciele, jednak wraz z upływem lat stopniowo go ubywa. Wraz z kolagenem i elastyną tworzy strukturę naszej skóry. Cząsteczki kwasu tworzą ochronny filtr na powierzchni naszej skóry, który zapobiega uciekaniu z naskórka wody.
  • Kolagen – podstawowy składnik odpowiadający za nawilżenie skóry, ale także za jej elastyczność i jędrność
  • Gliceryna – stosuje się ją w kosmetyce zarówno jako substancję nawilżającą, jak i emolient. Co ważne, gliceryna nawilża skórę, jeżeli jej zawartość w kosmetyku nie przekracza 25% – paradoksalnie, w większym stężeniu ma działanie wysuszające

Dobry krem nawilżający poza wymienionymi składnikami może zawierać także parafinę, ceramidy, mocznik. Intensywne zabiegi nawilżające skórę w zimie opierają się na kosmetykach o wysokim stężeniu wymienionych substancji.

Pamiętaj o regularności

Codzienna pielęgnacja wymaga od nas często sporej dyscypliny. Nie jest to łatwe, zwłaszcza przy ogromnej liczbie obowiązków i zadań do zrobienia. Nieregularne stosowanie kosmetyków z pewnością nie przyniesie nam tak widocznych efektów, jak codzienny, konsekwentnie stosowany rytuał pielęgnacyjny. Jeżeli jednak brakuje nam czasu i sił na samodzielne zadbanie o stan naszej skóry, możemy wspomóc się usługami profesjonalistów. Salon kosmetyczny w Warszawie zadba o dobór właściwego zabiegu, dzięki czemu od razu dostrzeżesz lepszy stan swojej cery, a przy okazji przeżyjesz chwilę relaksu i odpoczynku. Usługi kosmetyczne są szczególnie potrzebne w chłodniejszych porach roku. Skoki temperatur w pomieszczeniach i na zewnątrz, chłód, wiatr – te wszystkie czynniki nie ułatwiają zadbania o odpowiedni wygląd. Zabiegi nawilżające skórę w zimie pozwolą na to, aby pora roku nie wpłynęła znacząco na stan skóry.

Jak wybrać najlepszy krem nawilżający i co powinien zawierać

Najlepszy krem nawilżający – Szczególne potrzeby skóry

Przy planowaniu codziennej pielęgnacji i doborze kremu nawilżającego warto pamiętać o uwzględnieniu specjalnych potrzeb naszej skóry. Jak już wiemy, nawilżanie jest nieodłącznym elementem pielęgnacji niezależnie od typu cery, jednak aktualny jej stan powinien wyznaczać pewien kierunek w wyborze kosmetyków. Jeżeli mamy trudność z suchością cery, powinniśmy wzmocnić nasze starania o odpowiednie jej nawilżenie. W tym przypadku warto sięgnąć po mocniejszy kosmetyk stosowany na noc, a także wspomóc działanie kremów poprzez maseczki o działaniu nawilżającym. Co więcej, dobór pielęgnacji zależy także od pory roku. Szczególnym okresem jest tutaj zima. Intensywne zabiegi nawilżające skórę w zimie zapobiegają negatywnym skutkom oddziaływania mrozu i wiatru. Suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach to kolejny czynnik istotnie wpływający na stan cery podczas chłodniejszych miesięcy. Nawet najlepiej dobrane kosmetyki w domowej pielęgnacji mogą nie wystarczyć w tym szczególnym okresie roku.

Z pomocą może przyjść gabinet kosmetyczny, który w swojej ofercie ma profesjonalne, intensywne zabiegi nawilżające skórę. J’adore Instytut ocenia stan skóry i dopasowuje zabiegi do jej potrzeb. Efekty utrzymują się przez dłuższy czas, kiedy możemy cieszyć się odpowiednio nawilżoną i piękną cerą. Po wizycie w salonie kosmetycznym możemy dostrzec także efekty w naszej psychice – skorzystanie z takich usług i poddanie się przyjemnym zabiegom wykonywanym przez specjalistów z pewnością poprawia nastrój i zapewnia niezapomniane chwile relaksu.