Jak skutecznie i szybko zniwelować cellulit?

Cellulit jest zmorą wielu kobiet. Problem ten pojawia się u wielu pań i dotyczy zarówno młodych i szczupłych, jak również kobiet dojrzałych, mających nadwagę. Jest to rodzaj zmian zwyrodnieniowych tkanki podskórnej, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które najczęściej pojawia się na brzuchu, pośladkach, udach, przedramionach oraz biodrach. Słowem – w partiach ciała, w których gromadzi się najwięcej tłuszczu. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają skutecznie pozbyć się cellulitu. Jakie? Sprawdź!

Rodzaje cellulitu

Wyróżniany kilka rodzaju cellulitu. Przede wszystkim jest to cellulit twardy (pojawiający się u osób młodych i aktywnych), miękki (dotyczy mało aktywnych fizycznie), obrzękowy, wodny oraz tłuszczowy. Oprócz tego, do cellulitu zalicza się skórę materacową, czyli nierówną strukturę, dość dobrze widoczną.

Ocenę stopnia nasilenia problemu związanego z cellulitem dokonuje kosmetolog po konsultacji z pacjentką, a następnie decyduje, jaki zabieg będzie najlepszy w celu likwidacji problemu.

 

zniwelować cellulit
Rodzaje zabiegów, które pomogą zniwelować cellulit

Zabiegi polecane na zmniejszenie skórki pomarańczowej to między innymi: karboksyterapia, mezoterapia igłowa, oraz endermologia. Najbardziej rekomendowane są zabiegi przeprowadzane z użyciem różnych technik.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, który stosuje w celach leczniczych dwutlenek węgla. W walce z cellulitem dokonuje się ostrzykiwania wybranych partii ciała dwutlenkiem węgla (CO2). Do tego celu wykorzystuje się specjalny sprzęt o nazwie Relogy. Zabiegi tego typu poprawiają mikrokrążenie, a dzięki temu stymulują odnowę komórkową i usprawniają cyrkulację chłonki. W wyniku zabiegu, dwutlenek węgla pobudza angiogenezę, dzięki czemu poprawia się ukrwienie tkanek, rozluźnienie zrostów oraz stymulację kolagenu.

Główną zaletą karboksyterapii jest destrukcja komórek tłuszczowych, które są przyczyną cellulitu. Zalecana jest seria 10 zabiegów w odstępie co 2-3 dni.

Endermologia

Endermologia jest formą masażu podciśnieniowego. Pobudza on tkankę łączną skóry i równocześnie odchudza, a także skutecznie pozbywa się cellulitu. Dzięki endermologii, możemy doskonale wymodelować swoją sylwetkę i poprawić kontury zarówno ciała, jak i twarzy. Metoda ta posiada działanie odchudzające, odmładzające, terapeutyczne, a także oczyszczające. Zabieg pomaga rozbić komórki tłuszczowe i zniwelować cellulit. Jest również pewnego rodzaju relaksem dla ciała i duszy.

Dla możliwie jak najlepszych efektów, zaleca się serię 10 zabiegów co 2-3 dni.

zniwelować cellulit

Zabieg Storz Medical

Zabieg Storz Medical to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod na cellulit. Wykorzystuje on specjalistyczne urządzenie działające na podstawie fal uderzeniowych, to jest fal akustycznych o wysokiej energii. W ten sposób redukowana jest tkanka tłuszczowa na głębokości nawet do 5 centymetrów. Fale uderzeniowe stosuje się między innymi na uda, pośladki, ramiona, a także brzuch.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Co więcej, również i bezbolesny.  Efekty jednak można zauważyć po około 2-3 miesiącach od poddania się sesji. Jedna wizyta trwa do około 1 godziny.

Zabieg Accent

Zabieg Accent to inaczej radiofrekwencja, która szybko usunie cellulit i doskonale modeluje sylwetkę. Wszystko dzięki specjalistycznym urządzeniom przeznaczonym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, w tym także drugiego podbródka. Metoda ta pozwala na usuwanie między innymi tłuszczu z brzucha, pośladków, okolic kolan, ud oraz ramion, a także likwidowanie wiotkości skóry, głównie po porodzie i dużych wahaniach wagi.

Zabieg jest w pełni bezbolesny i daje trwałe efekty. Pozwala na skuteczne zlikwidowanie problemu w postaci cellulitu i nie tylko.

Maximus TriLipo

Maximus TriLipo to metoda oparta na trzybiegunowej technologii fal radiowych. System działa nieinwazyjnie i jest przeznaczony do poprawy kondycji skóry i jej wyglądu. Skutecznie pozwala na usunięcie cellulitu i nieestetycznej wiotkości skóry.

Bandaże Arosha

Bandaże Arosha to świetna metoda, która wykorzystuje innowacyjną metodą do redukcji cellulitu. Wspomniane bandaże stosuje się do owijania ciała. Są one wyprodukowane z bawełny i nasączone aktywnymi składnikami. Ciało otulone nimi znacznie lepiej wchłania specjalne mieszanki, które wpływają następnie na eliminację cellulitu i przyczynia się do modelowania sylwetki.

zniwelować cellulit

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to nic innego, jak ostrzykiwanie skóry koktajlem. Jego celem jest rozbicie zrazików tłuszczowych, usprawnienie krążenia krwi i limfy. Zabieg poprawia gęstość skóry i pomoże zniwelować cellulit .

Mezoterapia jest w pełni bezpieczna i bezbolesna. To zabieg, który w ostatnich latach zyskał sporą popularność przede wszystkim na widoczne rezultaty, jakie można zauważyć niedługo po odbyciu serii wizyt. Zaleca się wykonanie 4 do 6 zabiegów co 4 tygodnie, aby uzyskać możliwie jak najlepsze efekty.

Artykuł przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Umów się na wizytę.