Kwas hialuronowy to jeden z ulubionych preparatów zarówno Lekarzy Medycyny Estetycznej jaki i Kosmetologów. Jedną z największych zalet produktu jest fakt, że występuje on naturalnie w naszym ciele. Kwas hialuronowy, wbrew powszechnym przekonaniom, odpowiada nie tylko za wypełnianie zmarszczek. Preparat ma silne działanie nawilżające skórę, od środka. Wraz z kolagenem i elastyną zbawiennie wpływa na jędrność i napięcie skóry. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bardzo popularne – pozwalają na eliminację pierwszych oznak starości. Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kosmetyków do samodzielnej pielęgnacji domowej. W najlepszych gabinetach kwas hialuronowy służy do powiększania lub nawilżania ust,modelowania twarz. Skutecznie eliminuje niedoskonałości takie jak wystająca kość na nosie na nosie lub asymetryczny podbródek. Odkryj wszystkie właściwości kwasu hialuronowego i sprawdź dlaczego zabiegi z jego użyciem są uwielbiane przez miliony osób na całym świecie.
Czym właściwie jest kwas hialuronowy?
W branży beauty – kwas hialuronowy określany jest mianem eliksiru młodości. Dlaczego? Występuje on naturalnie w naszym organizmie, a dokładniej w tkance skórnej. Jego zadaniami są optymalne nawilżanie i ujędrnianie. Główną funkcją kwasu hialuronowego w organizmie jest wiązanie wody, niestety wraz z wiekiem proces produkcji kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się. Brak jego odpowiedniej dawki w organizmie prowadzi do zwiotczenia skóry, zmarszczek, ogólnej degeneracji tkanek. Producenci najróżniejszych preparatów oraz kosmetyków posiadają w swojej ofercie kwas hialuronowy w postaci żelu, kremu, tabletek oraz najbardziej skoncentrowanej formule tj. zastrzyków.
Kwas hialuronowy posiada swoje zastosowanie w kosmetologii np. przy zabiegach mezoterapii igłowej (obecny w koktajlach witaminowych). Aplikacją preparatu w celu wypełnienia zmarszczek czy powiększania ust powinien zajmować się wyłącznie doświadczony lekarz Medycyny Estetycznej.
Różnica między kwasem hialuronowym a botoksem
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w przeważającej części opierają się na działaniu dwóch preparatów: kwasu hialuronowego oraz botoksu. Znaczny procent ludzkości uważa, że działanie wspomnianych substancji jest identyczne. Tak naprawdę efekty w zabiegach biorąc pod uwagę przebieg procedury, działanie, trwałość) różnią się diametralnie.
Kwas hialuronowy jest substancją pochodzenia naturalnego. Zabiegi przeprowadzone w najlepszych gabinetach, pod okiem najlepszych, doświadczonych specjalistów są gwarancją bezpieczeństwa oraz idealnych rezultatów. Zabiegi z kwasem hialuronowym służą przede wszystkim wypełnieniu głębokich zmarszczek, modelowaniu twarzy, powiększaniu ust a także nawilżaniu skóry. Botoks – inaczej nazywany też ‘jadem kiełbasianym’ jest toksyną, dlatego też botoks stosowany jest w innym celu niż kwas hialuronowy.
W zakresie medycyny estetycznej stosowany jest przede wszystkim w celu minimalizowania zmarszczek mimicznych. Aplikacja powinna odbywać się w renomowanym gabinecie – nadmiar wstrzykniętego botoksu sprawi, że twarz będzie wyglądać nienaturalnie. Efekty jego działania są tymczasowe, w zależności od rodzaju botoksu, ilości zaaplikowanych jednostek oraz indywidualnych tendencji pacjenta -napiętą skórą można cieszyć się od 3 – 6 miesięcy. Botoks działa na zasadzie miejscowego paraliżu mięśni. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nadpotliwością czy zgrzytaniem zębami. Zarówno botoks jak i kwas hialuronowy posiadają grono zwolenników jak i przeciwników. Jeśli chcesz rozpocząć walkę z pierwszymi zmarszczkami i wahasz się która metoda jest bardziej odpowiednia w Twoim przypadku – specjalista w trakcie konsultacji zaproponuje najdogodniejszą możliwość.
Kwas hialuronowy – zabiegi
Głównym aspektem zabiegów z kwasem hialuronowym jest odbudowa przestrzeni międzykomórkowej. W praktyce oznacza to stan poprawy nawilżenia oraz ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek, odżywienia skóry. Najczęściej wykorzystywaną formą iniekcji kwasu jest mezoterapia (zarówno igłowa jak i mikroigłowa). Procedura polega na iniekcjach skoncentrowanego kwasu hialuronowego (lub tzw. koktajlu witaminowego który w swoim składzie dodatkowo zawiera m.in witaminy, aminokwasy, minerały) w poszczególne fragmenty skóry.
Zabiegi z kwasem hialuronowym dają naturalny efekt (bez syndromu miejscowego paraliżu), ale tak jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych – efekt niestety nie utrzymuje się całe życie. Po mniej więcej 6 – 12 miesiącach (kiedy rezultat zabiegu nie będzie już zadowalający) należy go powtórzyć.
Z zabiegów medycyny estetycznej nie mogą korzystać m.in. kobiety w ciąży, osoby z aktywną opryszczką czy stanem zapalnym skóry.
Chcesz skorzystać z konsultacji, a może od razu umówić zabieg? Skorzystaj z formularza internetowego!