Blizny potrądzikowe są utrapieniem wielu osób. Nawet wtedy, gdy uda się wyleczyć stan zapalny, nieraz pozostają na skórze charakterystyczne ubytki zwane bliznami, czyli trwałe zmiany powstałe na skutek utraty tkanki. Czasem prowadzą do zmniejszenia elastyczności skóry, a nawet do bolesnych przykurczów. Czy możliwe jest skuteczne ich usunięcie! Jak najbardziej! Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie w naszym gabinecie odbywa się za pomocą zaawansowanego technologicznie lasera Pixel. Uznawany za jedną z najskuteczniejszych niechirurgicznych metod niwelowania blizn różnego pochodzenia, w tym blizn potrądzikowych. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Zabieg laserowy Pixel – na czym polega?

Nasz salon kosmetyczny w Warszawie poleca zabieg laserem Pixel każdemu, kto chce zniwelować niedoskonałości i skazy na swojej skórze. Można zastosować go w leczeniu większości typów blizn. W trakcie zabiegu specjalne urządzenie laserowe wyposażone w głowicę przekazuje energię do komórek skóry. Na powierzchni blizny powstają kontrolowane mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do samoistnej przebudowy i regeneracji. Zdrowe tkanki pozostają nienaruszone, natomiast te uszkodzone są pobudzone do naprawy. Wskutek tego blizna staje się mniej widoczna, a po serii zabiegów może niemal całkowicie zniknąć! Warto zaznaczyć, że udając się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie należy wybrać specjalistyczny gabinet kosmetyczny i medycyny estetycznej. Korzystając z zabiegów w J’adore Instytut możesz mieć pewność, że oddajesz się w ręce profesjonalistów! Zapisz się na zabieg przez nasz formularz online.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - jak się ich skutecznie pozbyć

W trakcie zabiegu odczuwamy pieczenie i kłucie, a czas jego trwania i ilość wymaganych sesji są uzależnione od stopnia zaawansowania problemu skórnego. Zabieg laserowy powoduje dogłębną przebudowę skóry i okazuje się skuteczny zarówno w wypadku świeżych blizn, jak i starszych. Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu, jednak dla osiągnięcia pełnego rezultatu zaleca się serię złożoną z 3 do 5 sesji zabiegowych.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – Zalety i efekty zabiegu Pixel

Innowacyjna technologia lasera Pixel pozwoliła na znaczne skrócenie czasu gojenia się mikrouszkodzeń powstałych w wyniku zabiegu. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że po zabiegu nie wymaga się okresu rekonwalescencji, który w wypadku laserów wcześniejszej generacji trwał nawet tydzień. Kolejną korzyścią lasera Pixel jest skuteczność działania. Wiązki energii nie naruszają zdrowych tkanek skóry, lecz stymulują do odnowy i regeneracji tkanki uszkodzone. Po ustąpieniu podrażnienia i łuszczenia widoczne są pierwsze efekty w postaci ujednoliconego kolorytu skóry i jej napięcia. Wraz z upływem kolejnych tygodni efekty zabiegu jeszcze się pogłębiają. Do rezultatów, które daje usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie, można zaliczyć:

  • redukcję objętości i głębokości blizn,
  • poprawę elastyczności i jędrności skóry,
  • przywrócenie napięcia skóry,
  • zniwelowanie przebarwień,
  • poprawę kolorytu cery.

Efekty zabiegu są uzależnione od głębokości blizn, ilości przeprowadzonych sesji oraz zdolności tkanek pacjenta do samoregeneracji. Płytkie blizny mogą stać się niewidoczne już po pierwszym zabiegu, natomiast głębokie i rozległe blizny wymagają zastosowania całej serii zabiegowej.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - jak się ich skutecznie pozbyć

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Pixel

Zabieg laserem Pixel polecamy przede wszystkim osobom, które zmagają się z bliznami powstałymi w wyniku trądziku lub po operacjach. Jest skuteczny również u osób, które chcą pozbyć się rozstępów z różnych partii ciała, a także walczą z przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami. Zabieg okaże się dla Ciebie dobrym wyborem także wtedy, gdy masz poszarzałą, suchą cerę i chcesz przywrócić skórze gęstość oraz elastyczność. Tak jak to jest w wypadku każdego zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Laser Pixel nie może być używany na kobietach w ciąży ani na osobach chorych na nowotwór i inne schorzenia ogólnoustrojowe. Zabiegu nie wykonuje się również wtedy, gdy na obszarze skóry poddawanemu leczeniu występuje silny stan zapalny, infekcja lub opryszczka.

Zapisz się na usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie w naszym salonie J’adore Instytut i ciesz się nieskazitelną skórą!