Starzenie się skóry u osób dorosłych rozpoczyna się zazwyczaj pomiędzy 25. a 30. rokiem życia. Jest to zjawisko naturalne, będące konsekwencją nie tylko upływającego czasu. Jest to następstwo zachodzących w skórze procesów fizjologicznych, mających miejsce już na jej poziomie komórkowym. Metaboliczny spadek aktywności tkanek skórnych przyczynia się do tego, iż komórki te posiadają niskie możliwości regeneracyjne. Aby opóźnić proces starzenia się skóry najlepsze są skuteczne laserowe zabiegi.

Tempo, w jakim skóra ulega starzeniu jest stopniowe i zależne od wielu czynników.

Zarówno tych o charakterze wewnętrznym (np. predyspozycje genetyczne, różnego rodzaju schorzenia i choroby), jak i zewnętrznym. Podatne na zjawisko szybszego starzenia się skóry są przede wszystkim osoby uzależnione od nikotyny. Również te które nadmiernie eksponują skórę na niekorzystne działanie promieni UV (np. w solariach). dodatkowym czynnikiem jest nieodpowiednia, niezdrowa dieta.

Wiele kobiet marzy o tym, by móc przywrócić swojej skórze młodzieńczy wygląd. Dobrze odżywiona, nawilżona i zadbana skóra odmładza, poprawia samopoczucie i własną samoocenę, ponadto sprawia, że wiek przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. By osiągnąć powyższe rezultaty, warto już dziś zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry ciała i twarzy. W poniższym poradniku podpowiadamy, jakie działania dadzą najszybsze i najlepsze rezultaty. Co ważne, przedstawione metody odmładzające nie wymagają jakichkolwiek ingerencji chirurgicznych, stosowanych powszechnie w klinikach na poziomie operacyjnym, a ich wykonanie nie wiąże się z koniecznością odbycia dłuższej rekonwalescencji. Proponowane rozwiązania – tj. ClearLiftDye-VLiPIXEL oraz laser frakcyjny Emerge – należą do szerokiej grupy zabiegów laserowych, stosowanych m.in. w celu niwelowania i wygładzenia zmarszczek pojawiających się w problematycznych miejscach, korekty i poprawienia elastyczności skóry, pielęgnacji cery naczyniowej czy usunięcia przebarwień i różnego typu blizn. Omówione przykłady laseroterapii są w pełni bezpieczne dla organizmu i rekomendowane przez najlepszych kosmetologów w dziedzinie medycyny estetycznej.

laserowe zabiegi

Laserowe zabiegi

Pierwszy z polecanych zabiegów – ClearLift – to jedna z najnowocześniejszych form laseroterapii. Choć technologię tą stosuje się od niedawna, dzięki wykorzystaniu pierwszego nieablacyjnego lasera frakcyjnego, staje się ona fenomenem na rynku kosmetologii. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, przeznaczony do liftingu skóry wymagającej ujędrnienia i regeneracji. ClearLift za pomocą punktowych wiązek lasera o dużej mocy w sposób kontrolowany – a przede wszystkim bezpieczny – uszkadza komórki skóry. Co za tym idzie – stymuluje jej głębokie warstwy do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Są to tzw budulce tkanki, które odpowiadają za jej elastyczność i młodzieńczy wygląd. Oczekiwane rezultaty gwarantuje seria 4-6 zabiegów powtarzana co 2-3 tygodnie. ClearLift można połączyć z także z innym rodzajem pielęgnacji, np. z antyoksydacyjnym zabiegiem Mediderma z kwasem ferulowym i witaminą C. Co ważne, zabieg nie powoduje żadnych ran wymagających gojenia się (prawdopodobne jest natomiast lekkie zaczerwienie skóry), nie wyklucza więc pacjenta z życia społecznego czy zawodowego.

Częstym problem, z jakim borykają się kobiety po 30. roku życia, są – oprócz zmarszczek czy bruzd – występujące na skórze przebarwienia, defekty naczyniowe, rumień oraz trądzik różowaty.

Zmianom tym towarzyszy także niekorzystne zjawisko tzw. fotostarzenia się skóry. Wskutek nadmiernego działania promieni UV skóra staje się przesuszona, mało elastyczna i wykazuje niejednokrotnie zaburzenia związane z obecnością barwnika, tj. melaniny. Skutecznym sposobem walki z objawami fotostarzenia się jest zabieg DyeVL. Na przebarwienia nakierowuje się w tym wypadku wiązka absorbowanego przez nie światła, która powoduje ich wchłonięcie i zanik. Terapia stosowana 4-6 razy (co 2-3 tygodnie) pozwala na całkowitą eliminację powstałych zmian barwnikowych. Laserowe zabiegi charakteryzują się wysoką skutecznością.

Laserowe zabiegi iPIXEL.

Polega on na precyzyjnym skierowaniu kilkudziesięciu mikrowiązek laserowych w głąb naskórka i warstwę właściwą skóry. Matryca urządzenia tworzy pojedyncze mikrourazy termalne (wielkości piksela – stąd nazwa), które następnie stymulują właściwości regeneracyjne sąsiadujących z nimi zdrowych tkanek. Zalecana przez kosmetologów seria 4-6 zabiegów powtarzanych w cyklu co 4-6 tygodni działa wielowymiarowo. iPIXEL złuszcza naskórek, reguluje wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych, zmniejsza widoczność bruzd i blizn, a także wpływa korzystanie na keratynizację (rogowacenie) skóry.

laserowe zabiegi

Powyższe zabiegi ze względu na swoją specyfikę i stopień technologicznego zaawansowania poleca się osobom po 30. roku życia. Jako że wówczas pierwszym z objawów starzenia się skóry są przede wszystkim drobne zmarszczki na twarzy – np. w okolicach oczu czy czoła – „przygodę” z osiągnięciami medycyny estetycznej warto rozpocząć od prostego, nieinwazyjnego zabiegu laserem frakcyjnym Emerge. Praca lasera powoduje podgrzanie włókien kolagenowych, odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry. Komórki te pod wpływem wyższej temperatury obkurczają się i napinają. Jednoczesne, delikatne nakłuwanie tkanki wyzwala w niej właściwości regeneracyjne, nie powodując uszkodzeń naskórka. Jest to zabieg bezpieczny i  rekomendowany osobom, które z tego typu usług wcześniej nie korzystały lub wykonują je po dłuższej przerwie od ostatniego zabiegu.

Jeśli jesteś osobą po 30. roku życia i chcesz zastosować którykolwiek z opisanych powyżej zabiegów laserowych, skonsultuj się z warszawskim salonem J’adore Instytut (www.jadoreinstytut.com). Dokonaj rezerwacji na laserowe zabiegi.