Coraz częściej do naszych uszu dobiegają nazwy zawodów, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, bądź też jedynie o nich słyszeliśmy. Bardzo dużo takich zawodów rozwija się w branży beauty, z tego względu, że jest to najprężniej rozwijająca się ostatnimi czasy gałąź rynku usług.

Idąc po ulicach większych miast, coraz częściej zauważamy hasła pt.” Najlepsza linergistka w Warszawie”. Kim jest tak naprawdę linergistka? Czym się zajmuje? W jakim miejscu w Polsce jest tej profesji najwięcej?

Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego o tajnikach zawodu linergistki!

Kwalifikowany specjalista

Linergistka to osoba, która jest przeszkolona w swoim fachu. Jest osobą wykwalifikowaną do wykonywania makijażu permanentnego. Jeśli więc zastanawiasz się nad wykonaniem tego typu zabiegu, szukaj w gabinetach kosmetycznych właśnie takiej osoby! W naszym salonie I’adore Instytut mamy najlepszą linergistkę w Warszawie!

Warto zaznaczyć, że tego typu fach może także wykonywać mężczyzna. Aby móc zostać linergistką, należy mieć ogromne poczucie estetyki, posiadać zdolności manualne i artystyczne oraz przejść szereg szkoleń, które do łatwych nie należą. Kursy odbywają się w licencjonowanych szkołach kosmetycznych, w których szkoleniowcami są prawdziwi eksperci. Po ukończeniu szkolenia trzeba także zdać egzamin, dzięki któremu otrzymujemy certyfikat uprawniający nas do wykonywania makijażu permanentnego. W czasie trwania nauki, kandydatki i kandydaci na linergistki przechodzą oczywiście przez część praktyczną odbywanego kursu. To właśnie wtedy zaczynają swoje pierwsze doświadczenia z tym szczególnym rodzajem makijażu. Podczas zajęć teoretycznych uczą się technik pigmentacji, podstaw wizażu, zdobywają wiedzę o barwnikach, ale także mają zajęcia z anatomii i fizjologii czy zasad i podstaw higieny i bezpieczeństwa w pracy. Bardzo ważny jest fakt, że zawód ten wymaga ciągłego szkolenia się. Zaprzestanie nauki i powiększania swoich umiejętności równa się ze stratą klientów oraz wykonywaniem swojej profesji na słabym poziomie.

Linergistka tajniki zawodu 1 Linergistka   tajniki zawodu

Linergistka – Specjalizacja 

Jak już wiemy, linergistka to wyspecjalizowana osoba, która wykonuje makijaż permanentny. Zabieg ten jest inaczej nazywany makijażem trwałym lub mikropigmentacją. Jest to oczywiście zabieg należący do medycyny estetycznej. Wykonuje się go w celu poprawy swojej urody, podkreślenia jej lub ukrycia niepożądanych mankamentów. Zabieg jest mało inwazyjny, bezpieczny i raczej niebolesny. Dobrze wykonany gwarantuje naturalny wygląd. Podczas zabiegu, przy pomocy specjalnej aparatury linergistka wprowadza do warstwy podstawnej naskórka (ok. 0,28mm) hipoalergiczne pigmenty.

Metody zabiegowe

Makijaż permanentny można wykonać za pomocą dwóch metod. Pierwsza z nich to metoda manualna, która polega właśnie na wykorzystaniu specjalnego penu ze sterylną igłą, która nazywana jest piórkiem. Druga metoda to tzw. metoda kompaktowa, maszynowa, przy której używamy specjalnej maszyny Bioevolution Margo Laser Digital. W naszym salonie masz do wyboru te dwie metody, żadna nie jest Ci narzucana, sama decydujesz, którą wybierzesz. Jeśli będziesz miała problem z wyborem, nasza najlepsza linergistka w Warszawie, na pewno świetnie Ci doradzi, opowie szczegółowo o każdej z metod.

Linergistka tajniki zawodu1 1 Linergistka   tajniki zawodu

Zalety makijażu permanentnego 

Pierwszą zaletą, jest oczywiście oszczędność czasu, który poświęcamy każdego dnia na wykonania makijażu. Jeśli masz problem z cienkimi brwiami, ten zabieg sprawdzi się idealnie. Dzięki niemu możesz pogrubić i wydłużyć swoje brwi, a nawet dokonać ich rekonstrukcji. Kolejne zalety to m.in. optyczne powiększenie ust, jeśli nie chcesz stosować np. botoksu, zagęszczanie linii rzęs, korekcja takich defektów, jak łysienie czy po prostu zmiana kształtu ust na taki, jaki preferujesz. Warto pamiętać, że posiadamy także możliwość korygowania wcześniejszego makijażu permanentnego.

Przed zdecydowaniem się na zabieg makijażu permanentnego warto jednak dowiedzieć się wszystkiego na jego temat. W naszym gabinecie, najlepsza linergistka w Warszawie przeprowadzi konsultację, na której zakwalifikuje Cię do zabiegu lub zaproponuje wybór innego, odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Umów się na wizytę jeszcze dziś! Zapraszamy do J’adore Instytut!