Trwały makijaż permanentny ust jest rodzajem tatuażu, który polega na płytkim umieszczeniu barwnika pod skórą. Gabinet kosmetyczny J’adore Instytut wykonuje ten zabieg podkreślając w piękny sposób zarysowane usta, które są marzeniem niemal każdej kobiety. Po upływie wielu lat, ponownie wróciła na niego moda. Salon kosmetyczny w Warszawie zapewnia, iż makijaż permanentny ust jest wykonywany przez doświadczone osoby.

Makijaż permanentny ust – jak wygląda zabieg?

Trwały makijaż permanentny ust składa się z przeprowadzenia kilku etapów. Przede wszystkim na samym początku specjalista musi przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentką, aby poznać czy ma ona jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Na konsultacyjnej wizycie musi ona odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące jej stanu zdrowia. To jedna z najważniejszych części. Kolejnym krokiem jest naniesienie na wargi znieczulającej maści, po czym linergistka wykona docelowy rysunek kształtu ust. Na tym etapie można jeszcze korygować wygląd ust – coś poprawić, zmniejszyć itp. Następny przebieg zabiegu to aplikacja barwnika. Makijaż permanentny ust rozpoczyna się od wykonania konturu, przez co wargi wyglądają na jeszcze bardziej pełne. Dopiero później wypełnia się całość barwnikiem. Technika make-upu polega na zastosowaniu jednorazowych oraz sterylnych igieł pozwalających na wprowadzenie pigmentu do skóry.

Średnio przeprowadzenie zabiegu trwa około 2 godziny, jednakże po bliskie 4 tygodniach zaleca się uzupełnienie barwnika. Po upływie kilku dni skóra może zacząć się łuszczyć. Wzmocnienie koloru sprawi, że uzupełnienie makijażu pozwoli na zakrycie wyłuszczonego wcześniej barwnika.

Makijaż permanentny ust. Dlaczego warto go wykonać

Makijaż permanentny ust – jak należy dbać o usta po wykonaniu makijażu?

Po wykonaniu zabiegu, usta będą opuchnięte, co jest naturalnym procesem. Na samym początku kolor będzie najbardziej wyrazisty. Opuchlizna zwykle schodzi po upływie około trzech dni.

Chcąc utrzymać trwały makijaż permanentny ust trzeba stosować kilka istotnych zaleceń. Przede wszystkim należy obchodzić się z ustami delikatniej niż dotychczas. W pierwszym tygodniu warto przyjmować antywirusowe leki, żeby zapobiec powstaniu wirusa opryszczki. Ważne jest, żeby skórę ust nawilżać wyłącznie wodą nawet kilka razy dziennie. Pacjenta musi pamiętać, aby nie moczyć, myć mydłem czy tez peelingować swoich warg po przeprowadzonym zabiegu.

Do kolejnych zaleceń trzeba dołączyć kolejne takie jak m.in. ograniczenie wizyty w solarium czy też na basenie. Dezynfekcja jest niezwykle ważna zarówno przed jak i po spożyciu jedzenia. W tym czasie skóra ust nie może być narażona na działanie bakterii i innych wirusów. Przez okres kilku dni po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego ust powinno się unikać również spożywania gorących i ostrych posiłków, a napoje lepiej pić przez jednorazową słomkę.

Po upływie ochronnego okresu można już ponownie powrócić do swojego normalnego trybu życia, jednakże wciąż zaleca się, żeby chronić wargi przed nadmiernym działaniem na nie promieni słońca, aby nie złuszczyły się. Jeśli do tego dojdzie to barwnik utrzyma się znacznie krócej niż powinien.

Makijaż permanentny ust. Dlaczego warto go wykonać

Makijaż permanentny ust – jak długo utrzymuje się efekt?

Trwały makijaż permanentny ust jest inwestycją na lata, bowiem utrzymuje się nawet od 2 do aż 3 lat, jeśli pacjentka stosuje się do zaleceń, które zostały szczegółowo omówione w salonie kosmetycznym. Przestrzeganie zasad linergistki przyczyni się do pięknego wyglądu ust bez konieczności stosowania szminek czy też błyszczyków przez dłuższy okres czasu.

Makijaż permanentny ust – zalecenia po zabiegu

Po zagojeniu, trwały makijaż permanentny utrzyma się, jeśli pacjentka nie dopuści do nadmiernego wysuszenia się czy też zbyt mocnego opalenia pigmentowanej skóry. Ponadto w miejscu przeprowadzonego zabiegu nie wolno stosować mocnych peelingów. Dopóki nie zejdą wszystkie strupki to powinno unikać się barwiących napojów jak np. czerwone wino, kawa. Chcąc uniknąć ewentualnego zakażenia, warto poza domem stosować jednorazowe kubki. Pamiętaj, że zabieg możesz zarezerwować online!