Nie ulega wątpliwości, że piękne stopy bardzo atrakcyjnie prezentują się w letnich sandałach czy na plaży. Aby jednak stopy charakteryzował ładny i przede wszystkim zdrowy wygląd, należy odpowiednio o nie zadbać. Najważniejsza jest zrównoważona pielęgnacja. Wszelkie produkty kosmetyczne należy dobierać jak najstaranniej, bo w przeciwnym razie mowy o satysfakcjonujących rezultatach być niestety nie może. Sprawdź jakie metody domowe na pielęgnację stóp polecamy!

Nie zapomnij o odpowiednim nawilżaniu.

Domowa pielęgnacja stóp nie może obejść się bez odpowiedniego nawilżania. Warto sięgnąć więc po nawilżające kremy i masła do stóp. Znajdziemy je w każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej jak i internetowej. Nie sposób nie zauważyć, że dobrej jakości kremy znajdują się także w aptekach. Przy wyborze kremów należy brać pod uwagę różne kryteria. Najważniejsze jest to, aby kosmetyki posiadały działanie dostosowane do potrzeb skóry naszych stóp. Jeżeli jest ona bardzo przesuszona i popękana, należy zwrócić szczególną uwagę na kremy intensywnie nawilżające i odżywcze. Zregenerują one skórę oraz wzmocnią jej naturalną barierę ochronną. Dzięki temu będzie ona odporniejsza na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Jeśli jednak nasze stopy nadmiernie się pocą, warto sięgnąć po krem, który nie tylko nawilży skórę, ale zredukuje także nadmierną potliwość naszych stóp. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup kremów o naturalnych składach. Poszukujmy w nich olejów roślinnych, a także wyciągów oraz ekstraktów. Dobrze byłoby co jakiś czas zastosować również maskę intensywnie nawilżającą stopy. Należy aplikować na skórę dość grubą warstwę maski, a następnie założyć specjalne skarpetki, które przyśpieszą wchłanianie kosmetyku. Zabieg trzeba powtarzać systematycznie, przynajmniej raz w tygodniu.

Metody domowe na pielęgnację stóp

Metody domowe na pielęgnację stóp – Regularnie złuszczaj martwy naskórek.

Domowa pielęgnacja stóp nie może obyć się również bez złuszczania martwego naskórka. W tym celu należy wyposażyć się w peeling. Najkorzystniej zadziała ten gruboziarnisty. Dzięki niemu uda nam się pozbyć zrogowaciałego naskórka. Kosmetyk ten jest szczególnie pomocny w przypadku zgrubiałej skóry pięt. Wspaniałym rozwiązaniem będzie zakup peelingów naturalnych. Doskonale byłoby, gdyby w ich skład wchodziły zmielone pestki orzechów oraz pestek. Jak często należy wykonywać peeling? Nie rzadziej niż raz na trzy dni. Jeżeli mamy naprawdę suche i zrogowaciałe pięty przez jakiś czas warto robić ten zabieg każdego dnia. Domowa pielęgnacja stóp w postaci peelingów jest wskazana nawet osobom o względnie gładkich stopach. One powinny wykonywać ten zabieg zdecydowanie rzadziej. Można to robić na przykład raz w tygodniu.

Na jakie problemy dotykające stóp zwracać uwagę?

Jak już wspomniano powyżej, domowa pielęgnacja stóp jest wskazana, jeżeli chcemy zachować je w jak najlepszej kondycji. Zawsze należy być uważnym i zwracać uwagę na wszystkie problemy związane ze skórą stóp. Najczęstszym problemem dotykającym naszych stóp jest oczywiście nadmierna suchość oraz zrogowaciały naskórek, zwłaszcza w okolicy pięt. Bardzo powszechną trudnością, z którą boryka się mnóstwo osób jest także nadmierna potliwość skóry. Powoduje ona bardzo duży dyskomfort osób borykających się z tym trudnym problemem. Nierzadko problemów nastręczać może także nierównomierny koloryt stóp. Często problemem są także wrastające paznokcie. Warto zaznaczyć, że problem ten jest nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. W przypadku tego schorzenia dobrze byłoby udać się do profesjonalnego gabinetu podologicznego lub kosmetycznego.

Metody domowe na pielęgnację stóp

Nie zawsze bowiem domowa pielęgnacja stóp okazuje się wystarczająca. Jeżeli borykamy się z dość poważnymi defektami estetycznymi w tym obszarze, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny. Największa liczba profesjonalnych salonów kosmetycznych działa oczywiście w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach. Osoby mieszkające w stolicy mogą odwiedzić salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. W gabinecie kosmetycznym możliwe będzie poddanie się specjalistycznym zabiegom mającym na celu poprawę wyglądu naskórka w okolicy stóp. Zarezerwuj zabieg online już dziś!