Modelowanie nosa kwasem hialuronowym

W dzisiejszych czasach ogromna większość ludzi nie akceptuje siebie. Każdy z nas ma w sobie coś, co chciałby zmienić lub choćby poprawić. Dodatkowo żyjemy w rzeczywistości, w której niezwykle ważną rolę odgrywają media społecznościowe (takie jak Instagram czy Facebook). Sprawia to, że ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani pozornie doskonałymi ludźmi. Warto być świadomym tego, że zdjęcia, które budzą nasze kompleksy są często wyretuszowane i mają bardzo mało wspólnego z rzeczywistością. Poznaj moc modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Badania statystyczne pokazują, że bardzo często przyczyną kompleksów jest nos. Wynika to z tego, że jest on jedną z najbardziej widocznych części naszych twarzy. Nic więc dziwnego, że tak silnie przyciąga on naszą, a także cudzą uwagę. Wiele części naszego ciała, jesteśmy w stanie przykryć ubraniami, fragmenty twarzy – makijażem… natomiast nos stanowi trudny orzech do zgryzienia.

WSPÓŁCZESNE ROZWIĄZANIE

Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi na przeciw osobom borykającym się z tym problemem i proponuje korektę nosa kwasem hialuronowym. Jest to metoda dużo mniej inwazyjna od pełnej korekty nosa, proponowanej przez chirurgów plastycznych. Zabieg charakteryzuje się krótkim czasem rekonwalescencji, a także małym ryzykiem komplikacji. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to szybki sposób na równy i kształtny nos. Podczas zabiegu specjalista znieczula okolice nosa, następnie przy użyciu specjalnie dedykowanego do tego kwasu hialuronowego usuwa nierówności czy „garba”. Po zabiegu nos jest delikatnie opuchnięty, efekt końcowy widoczny jest po ok. tygodniu po zabiegu. Czasami zabieg warto połączyć również z zabiegiem botoxu na te okolice. Dzięki temu można wizualnie wysmuklić nos.

JAK DZIAŁA KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, naturalnie występujący w ludzkiem organizmie w postaci soli sodowej. Pełni on ogromną ilość funkcji, między innymi:

 • posiada zdolność wiązania wody (a więc bezpośrednio po zabiegu warto pić dużo wody – wtedy efekty będą jeszcze lepsze!);
 • buduje włókna kolagenowe, odpowiadające za jędrność i sprężystość skóry;
 • chroni skórę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Z tych względów jest wykorzystywany w medycynie estetycznej w celu poprawienia wyglądu skóry czy subtelnej zmiany kształtu twarzy.

Dzięki biozgodności, wynikającej z jego naturalnej obecności w skórze, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dają naturalne efekty i przywracają młodzieńczy wygląd.

Kwas hialuronowy wprowadzony w miejscu zmarszczki lub ubytku likwiduje je i napręża skórę, dzięki czemu sprawia, że dane miejsce wygląda na gładsze lub – w przypadku nosa – bardziej wypukłe.

Jest on wykorzystywany w wielu zabiegach medycyny estetycznej, takich jak: korekta nosa, wypełnianie zmarszczek, modelowanie ust, modelowanie twarzy, a także wiele innych.

PODSTAWOWE INFORMACJE O KOREKCIE NOSA KWASEM HIALURONOWYM

Efekty zabiegu są widoczne zaraz po wykonaniu i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od ilości oraz jakości użytego kwasu. Sam zabieg trwa do 30 minut i z reguły jest wykonywany bez znieczulenia, a więc, porównując ją do chirurgii plastycznej, jest to ekspresowa forma.

Gojenie trwa do kilku dni, jednak obrzęk może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni, ze względu na to, że skóra w okolicach nosa jest niezwykle delikatna.

PRZED ZABIEGIEM

Przed wykonaniem zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym lekarz medycyny estetycznej wykonuje analizę twarzy, a następnie przedstawia pacjentowi efekty, które są możliwe do uzyskania. Pamiętaj, że etap ten jest niezwykle istotny i nieobligujący.

modelowanie nosa kwasem hialuronowym

NA CZYM POLEGA ZABIEG KOREKTY NOSA KWASEM HIALURONOWYM?

Korekta nosa kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu od 0,5 do 1 ml kwasu w miejsca, które chcemy uwypuklić. W ten sposób wpływamy na wygląd nosa. Odbywa się to zazwyczaj za pomocą kaniuli – długiego, tępo zakończonego przyrządu, podobnego do igły. Po wprowadzeniu kwasu, lekarz może wykonać delikatny masaż, w celu lepszego rozprowadzenia produktu.

Ważnym faktem jest to, że w ten sposób nie uzyskamy tak spektakularnych efektów, jakie spowodowałaby operacja plastyczna, jednak w wielu sytuacjach, korekta nosa kwasem hialuronowym przyniesie wystarczają efekty. Zanim więc zdecydujesz się na kosztowną i ryzykowną operację plastyczną nosa, warto skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej i przedyskutować efekt, który pragniesz osiągnąć.

KIEDY WYKONUJEMY ZABIEG KOREKTY NOSA KWASEM HIALURONOWYM?

Przede wszystkim w sytuacjach, kiedy nos jest źródłem złego samopoczucia.

Mogą być to:

 • garb,
 • skrzywienie,
 • opadający koniuszek nosa (występuje często u osób starzejących się),
 • zmarszczki nosowe,
 • drobne dysproporcje twarzy
CENA ZABIEGU KOREKTY NOSA KWASEM HIALURONOWYM

Zazwyczaj cena korekty nosa kwasem waha się od 1000 złotych do 1200 złotych.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Jeżeli zabiegu nie wykonuje profesjonalista, może dojść do powikłań, takich jak:

 • ślepota,
 • martwica skóry,
 • alergie – dlatego przed zabiegiem dowiedz się czy nie jesteś uczulony na żaden ze składników!

 

Pamiętaj, że decydując się na zabieg jakim jest modelowanie nosa kwasem hialuronowym warto oddać się w ręce specjalisty.

Korekta nosa usieciowanym kwasem hialuronowym to metoda mało inwazyjna, lecz jest tak jedynie, gdy wykonuje ją doświadczony lekarz, znający anatomię oraz zasady postępowania w przypadku wystąpienia skutków nieporządanych. Przykładowym miejscem, w którym bezpiecznie wykonasz zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest J’adore Instytut z salonami w Krakowie i w Warszawie.

Rezerwacja zabiegów 24/7