Na czym polega zabieg nanoplastii włosów?

Głównym założeniem zabiegu nanoplastii jest wyprostowanie nawet bardzo kręconych włosów, co sprawia, że stanowi on dużą konkurencję dla popularnego od jakiegoś czasu keratynowego prostowania włosów. To kuracja prostująca włosy, która nie zawiera formaldehydu. Mieszanka kwasów zawartych w preparatach wchodzi w reakcję z keratyną znajdującą się naturalnie we włosach. W szczególności wrażliwe na działanie kwasów są aminokwasy zawierające siarkę. W połączeniu dochodzi do rozluźnienia wiązań dwusiarczkowych włosa, które odpowiedzialne są kształt włosów. Ciepło prostownicy powoduje wyrównanie struktury włosa aż do pożądanego kształtu. Nanolpastia zapewnia kontrolę objętości włosów, wyrównanie ich struktury oraz nadaje włosom niesamowitego blasku. Włosy są po zabiegu wyglądają zdrowo, są gładkie i lśniące niczym tafla.

nanoplastia

Nanoplastię wykonuje się za pomocą specjalnego preparatu oraz profesjonalnej prostownicy. Składniki kosmetyków kształtujące włos oraz jego strukturę wnikają wewnątrz włosa dzięki temperaturze. Połączenie kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny, czyli karbocysteina oksoacetamidowa umożliwia zmianę kształtu łodygi włosa. Preparaty do nanoplastii bogate są w składniki odżywcze takie jak: keratyna, kolagen, aminokwasy, proteiny, witaminy oraz nawilżające olejki. Taka mieszanka daje możliwość wyprostowania włosów o dużym skręcie. Efekt zabiegu utrzymuje się do 6 miesięcy.

Jak wygląda zabieg nanoplastii?

Nanoplastia nie wymaga specjalnego przygotowania. Fryzjer nakłada preparat na włosy i pozostawia na 30 do 90 minut w zależności od włosów i pożądanego efektu. Następnie zmywa kosmetyk i dokładnie suszy włosy. Kolejny krok to dokładne wyprostowanie włosów pasmo po paśmie. Cały zabieg może potrwać 3-6 godzin w zależności od długości włosów oraz marki preparatu prostującego. Dokładne parametry takie jak czas aplikacji, zależą od używanego produktu i zaleceń producenta.

Preparaty używane do zabiegu bazują na najnowszych technologiach, dzięki czemu pozwalają wykonać zabieg szybko (już w trzy godziny), skutecznie i bez zmiany koloru włosów.

Jaka jest różnica między nanoplastią a keratynowym prostowaniem włosów?

Keratynowe prostowanie oraz nanoplastia mogą wydawać się bardzo podobne – w przypadku obu zabiegów celem są proste, gładkie i lśniące włosy. Jednak mocno kręcone włosy nie zawsze poddają się keratynowemu prostowaniu. W takim przypadku warto postawić na mocniejszą w efekcie nanoplastię

Różnic pomiędzy keratynowym prostowaniem a nanoplastią jest jednak sporo. Przede wszystkim różni je skład produktów do zabiegu.

W preparatach do keratynowego prostowania włosów zazwyczaj stosowany jest chemiczny formaldehyd. Ten składnik odpowiada za nieprzyjemny, dość intensywny zapach oraz sprawia, że keratynowe prostowanie włosów jest niedozwolone w czasie ciąży. Nanoplastia dzięki organicznemu składowi preparatów jest bezpieczna dla kobiet ciężarnych i matek karmiących.

Czas zabiegu. Zabieg nanoplastii trwa nieco dłużej niż keratynowe prostowanie. Związane jest to z procedurą zabiegową, w przypadku nanoplastii niezbędne jest odczekanie ok. godziny od nałożenia preparatu na włosy aby mógł zadziałać a następnie pasma włosów muszą zostać dokładnie wyprostowane. Czas utrzymania się efektu rekompensuje czas trwania samego zabiegu. Efekt nanoplastii utrzymuje się dwa razy dłużej niż efekt keratynowego prostowania włosów.

Kolejną różnicą jest cena zabiegu. Keartynowe prostowanie zazwyczaj jest tańsze, jednak po nanoplastii włosy od razu po zabiegu mogą być myte, można je spiąć / związać a po kilku dniach nawet farbować. Po keratynowym prostowaniu nie powinno się myć włosów przez 2-3 doby, należy zwracać uwagę na to, czy włosy nie odgniatają się np. po leżeniu na poduszce, nie wolno też ich związywać w kucyk.

Jakie są przeciwskazania do nanoplastii włosów?

W przypadku mocno rozjaśnionych, suchych, kruchych i bardzo zniszczonych włosów nanoplastia nie może zostać wykonana. Przed zabiegiem nanoplastii należy najpierw zadbać o regenerację włosów.

Pielęgnacja włosów po nanoplastii

Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej najlepiej jest stosować kosmetyki do pielęgnacji domowej z serii proponowanej przez producenta preparatów użytych do wykonania zabiegu. Szampony oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji po tego typu zabiegach mają odpowiedni poziom pH, co jest kluczowe do podtrzymania efektu zabiegu. Ponadto należy pamiętać o zapewnieniu włosom substancji odżywczych, co umożliwiają składniki aktywne zawarte w kosmetykach po zabiegowych.

Dla kogo jest zabieg nanoplastii?

Komu dedykowany jest zabieg nanolpastii? Tak naprawdę każdemu, kto chce być posiadaczem idealnie prostych i gładkich włosów bez konieczności używania prostownicy. Dzięki nanoplastii zaoszczędzisz dużo czasu na codziennej stylizacji włosów. Po zabiegu Twoje włosy będą idealnie proste każdego dnia. To sprawdzony sposób na puszenie się włosów – nawet przy dużej wilgotności powietrza czy deszczowej pogody włosy zachowają gładkość.

Jeśli nie wiesz, który zabieg prostowania włosów jest dla Ciebie najlepszy, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji z fryzjerem. W J’adore Instytut w Warszawie gwarantujemy najwyższą jakość usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą usług fryzjerskich w J’adore Instytut Warszawa. Pamiętaj, że wszelkie wątpliwości zawsze należy konsultować ze specjalistą. Na zabieg możesz zapisać się przez nasz formularz online.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami, które znajdują się w Krakowie i Warszawie. J’adore Instytut to miejsce, w którym najlepsi specjaliści wykonują wszystkie wymienione wyżej zabiegi.