Witamina C ma znakomite działanie na cały nasz organizm, zaczynając od aspektów zewnętrznych oraz wewnętrznych. To naturalny przeciwutleniacz, który wzmacnia funkcjonowanie organizmu, ale i pomaga zwalczać infekcje oraz nieprawidłowości, między innymi skórne. Odpowiednie stosowanie wiąże się nie tylko z jej doustnym zażywaniem, ale i nakładaniem jej w odpowiedni sposób na skórę.

Jako silny antyoksydant wspomaga procesy odnawiania się skóry. Przede wszystkim działa na uszczelnienie naczyń krwionośnych poprzez syntezę kolagenu. Serie kosmetyków, które mają w sobie składniki aktywne i przy okazji witaminę C właśnie, zalecają jej stosowanie przy problemach takich jak: nierówny koloryt skóry, brak promiennego wyglądu, przebarwienia, trądzik różnego rodzaju. Dodatkowymi zaletami stosowania wit. C w pielęgnacji jest jej wpływ na aktywację innych witamin, które mają wpływ na naszą skórę, a między innymi witaminę E.

Wit. C w pielęgnacji a jej właściwości

Warto pamiętać o tym, że ze względu na swoje właściwości, z kosmetyków lub zabiegów, które zawierają w sobie wit. C w pielęgnacji, powinien korzystać każdy. Niezależnie od wieku, płci, kondycji skóry. To jeden z głównych składników, które powodują, że skóra wygląda młodo oraz świeżo. Wspomaga walkę z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za procesy starzenia, które zachodzą w skórze. Napięta, nawilżona oraz wygładzona skóra to inaczej skóra, która jest idealnie przygotowana na pełną pielęgnację i właściwe działanie produktów. Warto wspomnieć o tym, że nawet najlepszy makijaż nie będzie wyglądać właściwie na skórze z problemami, o którą nie dba się w odpowiedni sposób.

Na rynku mamy coraz szerszą ofertę marek, które uwzględniają wśród składników w kosmetykach właśnie witamina C. Powstają całe serie, które gwarantują jej należytą dawkę oraz proste stosowanie w codziennej pielęgnacji. Najczęściej znaleźć można sera oraz kremy. Należy jednak pamiętać, że witamina C w pielęgnacji w kosmetykach wchodzi często w reakcje z promieniami słonecznymi. Z uwagi na to, koniecznym elementem pielęgnacji jest krem SPF, którego powinno się używać niezależnie od pory roku na dzień, bez wyjątków. To połączenie witaminy C razem z kremem SPF zapewni naszej skórze bezpieczeństwo i ochronę przed zmianami pigmentacyjnymi oraz zmarszczkami.

wit. c w pielęgnacji

Zabieg profesjonalne a Witamina C

Ważną kwestią są zabiegi inwazyjne, które docelową mają zapewnić rewitalizujące skutki dla kondycji naszej skóry. Do takich zabiegów możemy zaliczyć lasery czy mezoterapię. Działania lasera będą wskazane przy borykaniu się z rumieniem, widocznymi naczynkami czy bliznami, które pozostały po walce z trądzikiem. Na niektóre zmiany skórne również pomaga działanie lasera. Decydując się jednak na taki zabieg, warto wybrać odpowiednią porę roku, jaką jest okres jesienno-zimowy. Uchroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. To jedna z zasad, do której należy się zastosować.

Jeśli chodzi o mezoterapię igłową, jest to zabieg polegający na wykonywaniu serii nakłuć w odpowiednich odstępach. Na miejsca po przeprowadzonej iniekcji, nakłada się preparat dobrany odpowiednio do kondycji skóry pacjenta oraz jego oczekiwań. Wskazaniem dla tego typu zabiegu są pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dodatkowo brak rozświetlenia, jednolitego kolorytu. Warto przy okazji samego zabiegu, zadbać o stan skóry zaraz po nim. W szybkim dojściu do siebie bezapelacyjnie pomoże serum z witaminą C właśnie, które powinniśmy nakładać na oczyszczoną skórę pod krem SPF.

Warto zwrócić uwagę na poziom stężenia witaminy C w kosmetykach, które mamy dostępne w sklepach. Zazwyczaj to stężenie wynosi od 8 do 20 procent. Takie wartości występują w produktach do twarzy takich jak kremy czy sera. W kosmetykach przeznaczonych do użytku miejscowego np. pod oczy stężenie wynosi od 3 do 5 procent. Najlepsze efekty uzyskamy dzięki produktom od 15 procent zawartego w nim stężenia.

Dlaczego warto?

Wit. C w pielęgnacji to składnik uniwersalny, który ma szerokie spektrum działania. Zachęcamy do wdrożenia jej w swój plan pielęgnacyjny oraz zwrócenie uwagi na zabiegi pielęgnacyjne czy kosmetyczne, które zagwarantują skuteczne działanie. Jako że mamy aktualnie czas jesieni, zachęcamy do szczególnego zwrócenia uwagi na kroki pielęgnacyjne. To idealny czas na to, żeby zadbać o skórę zmęczoną po lecie. Zagwarantują to podstawowe składniki do radzenia sobie z mroźnym powietrzem i zmianą klimatu.

W salonach kosmetycznych znajduje się szeroka oferta zarówno zabiegów, jak i produktów aktywnie działających na naszą skórę. W każdym mieście w Polsce znajdzie się miejsce, w którym można zrobić coś dodatkowego dla siebie i kondycji naszego ciała. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu w Warszawie, w którym dołożymy wszelkich starań do tego, aby doradzić Państwu odpowiedni zabieg oraz pielęgnację.

wit. c w pielęgnacji, salon kosmetyczny warszawa

Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność oraz cierpliwość. Warto myśleć o tym, że skórę mamy jedną i warto dbać o nią zawsze, niezależnie od jej aktualnego stanu. Znacznie lepiej jest zapobiegać niżeli leczyć. Promienna i zdrowa skóra zaprocentuje w przyszłości, będąc dłużej rozświetloną i po prostu świeżą.

Umów się na wizytę w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie