Do niedawna laseroterapia używana była jedynie w medycynie. Dziś można z niej skorzystać również w świecie kosmetologii. Nierzadko dzięki zabiegom laserowym udaje się uniknąć konieczności przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Dzięki laserom zwalczyć można oznaki starzenia, trwale usunąć zbędne owłosienie, zwalczyć niedoskonałości takie jak blizny, przebarwienia czy rozstępy. Poznaj szczegóły zabiegu z użyciem lasera.

Niwelowanie blizn – Laseroterapia

Dzisiaj, by zlikwidować różnego rodzaju blizny nie trzeba już poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Bezpieczne usuwanie blizn zarówno świeżych jak i wieloletnich dzięki zabiegom laseroterapii. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy pracy ze świeżymi bliznami, jednak te starsze również można zniwelować.  Zabieg usuwania blizn można przeprowadzać w zasadzie na całym ciele. Jest on w pełni bezpieczny i o ile wykonywany jest w sposób profesjonalny, nie ma możliwości pojawienia się powikłań

Aby pozbyć się blizn za pomocą lasera frakcyjnego należy przeprowadzić co najmniej kilku zabiegów. Każdorazowo zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od rodzaju i wielkości blizny. Im blizna jest płytsza tym szybsze i lepsze jest działanie lasera. 

Niwelowanie BLIZN – KILKA CIEKAWOSTEK DOTYCZĄCYCH PRZEBIEGU LASEROTERAPII

Niwelowanie blizn następuje poprzez wniknięcie wiązki światła laserowego w głębokie warstwy skóry pobudzając naturalne procesy produkcji elastyny, kwasu hialuronowego oraz kolagenu. W ten sposób skóra pobudzana jest do regeneracji. 

Możliwe jest usuwanie blizn powstałych w wyniku urazów mechanicznych, operacji czy oparzeń. Laseroterapia nie może zostać jeśli rana nie zabliźniła się do końca, oraz gdy pacjent stosuje preparaty usuwające blizny. Zazwyczaj są one światłouczulające i mogą doprowadzić do powstania przebarwienia skóry. Aby móc rozpocząć laseroterapię należy odczekać około 3 miesiące po odstawieniu ww. preparatów.

Usuwanie rozstępów laserem 

Dokładnie w ten sposób można pozbyć się rozstępów. Usuwanie rozstępów najlepiej rozpocząć w momencie kiedy są jeszcze czerwone bądź bladoróżowe. Najczęściej realizuje się te zabiegi w okolicach brzucha, ud, pośladkach oraz bioder. 

Doświadczony specjalista decyduje o częstotliwości i ilości wykonywanych zabiegów. Bardzo dużo zależy od stanu skóry, wielkości i ilości rozstępów. Ze względu na zazwyczaj niewielkie rozmiary rozstępów każda sesja zabiegowa trwa zwykle nie dłużej niż kilka minut. 

Ipixel, czyli laser frakcyjny doskonale radzi sonie z odnawianiem skóry, ponieważ wiązka lasera wnika bardzo głęboko i pobudza ją do samoistnej odnowy. Efektem jest skóra bez widocznych rozstępów. W efekcie powstaje nowa tkanka skórna, a rozstępy stają się niewidoczne. 

Niwelowanie BLIZN – KILKA CIEKAWOSTEK DOTYCZĄCYCH PRZEBIEGU LASEROTERAPII

Niwelowanie blizn potrądzikowych 

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest doskonałym sposobem na odświeżenie skóry. Pozwala na pozbycie się przebarwień powstałych w wyniku występowania zmian trądzikowych. Zmiany takie niepotrzebnie postarzają twarz. Przebarwienia potrądzikowe zwykle nie są głębokie i proste do usunięcia. Już po kilku sesjach laserem nie ma po nich śladu. Dodatkową korzyścią jest idealne wygładzenie skóry oraz wyrównanie poziomu nawilżenia. Laseroterapia coraz częściej wykonywana jest w celu walki z trądzikiem i zapobiegania powstawaniu przebarwień. 

Zapraszamy do naszego Instytutu w Warszawie oraz w Krakowie.