Dobrze wykonany makijaż doskonale podkreśla urodę kobiet. Sprawia, że atuty są jeszcze bardziej widoczne. Jednak w dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej pań myśli o wykonaniu makijażu permanentnego. Dzięki temu przedstawicielki płci pięknej mogą czuć się komfortowo niezależnie od okoliczności. Poznaj najważniejsze zalety makijażu permanentnego.

Wszystko, co należy wiedzieć przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego

Najważniejszą kwestią przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego jest dobry stan zdrowia. Przeciwwskazania stanowią przede wszystkim ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, obecność wirusa HIV, HCV, a także nowotwory. W przypadku, gdy wszystko jest w porządku, trzeba odpowiednio przygotować się do tego zabiegu. Tydzień przed wizytą w salonie kosmetycznym koniecznie zrezygnuj z depilacji brwi. Dzięki temu specjalista łatwiej dobierze naturalny kolor i lepiej zaznaczy łuk brwiowy. Co więcej, warto także odpowiednio nawilżyć skórę. Gdy zdecydujesz się na makijaż permanentny ust, na trzy dni przed planowanym zabiegiem musisz przyjąć preparat na opryszczkę. Natomiast w przypadku oczu wyklucza się stosowanie odżywek na porost rzęs na dwa miesiące przed mikropigmentacją medyczną. Na zabieg przyjdź wypoczęta i zregenerowanego. W takiej sytuacji skóra będzie dobrze współpracować i będziesz czerpać radość z lepszych efektów tego działania.

Zalety makijażu permanentnego – Jakie są możliwe metody zabiegowe i czym się różnią?

Wśród metod na wykonanie makijażu permanentnego brwi wymienia się technikę włoskową, piórkową, cieniowania, czyli klasyczną, wypełniania i microblanding. Pierwsza gwarantuje uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu. Polega na delikatnym odwzorowaniu włosków przy pomocy specjalnego urządzenia. Nadaje się do każdego typu cery. Metoda piórkowa jest bardzo podobna do włoskowej, jednak tutaj używa się innego sprzętu. Jest to piórko, które w niezwykle precyzyjnie układa włoski. Co więcej, jest też bardziej inwazyjna. Trzecia technika to naturalne zabarwienie łuku brwiowego. Klientki decydują się na to rozwiązanie w celu zagęszczenia brwi bądź też uzyskania pożądanego kształtu. Ponadto, jest ona najczęściej wybierana przez kobiety decydujące się na ten krok. Natomiast wypełnianie to najtrwalsza ze wszystkich opcji. Z drugiej jednak strony, jeśli liczysz tutaj na naturalny efekt, to musisz wiedzieć, że będzie on dość słaby. Ostatnia alternatywa jest najbardziej innowacyjna. Należy do ręcznych metod pigmentacji. Jest to rysowanie brwi włos po włosie. Dzięki temu decydując się na takie rozwiązanie, będziesz cieszyć się fantastycznym rezultatem naturalnych brwi. W przypadku ust najpopularniejszą metodą jest 3D. Doskonale podkreśla urodę, wyrównuje kształt i nadaje przestrzenny koloryt. W rezultacie wargi będą optycznie powiększone. Co więcej, będą także zwracać uwagę blaskiem i świeżością.

Jakie są zalety mikropigmentacji medycznej?

Zalety mikropigmentacji medycznej to przede wszystkim naturalny wygląd. Panie decydujące się na taki krok oszczędzą także czas na codziennym wykonywaniu makijażu i będą mogły poświęcić go na bardziej kreatywne działania. Pamiętaj także o tym, że wyjątkowe rezultaty zabiegu utrzymują się przez kilka lat. Nie musisz także martwić się o bezpieczeństwo. Barwniki wykorzystywane podczas procedury są naturalne pozbawione szkodliwych substancji. Inwestując w makijaż permanentny, zachwycisz koleżanki z pracy i swoją drugą połówkę wspaniale wyrównanymi konturami brwi i ust. Zalety mikropigmentacji medycznej to także komfort i wygoda. Ponadto to również realne oszczędności. Zapomnisz o wydawaniu pieniędzy na klasyczne kosmetyki kolorowe. Jedyne co będzie Ci potrzebne z tej kategorii to tusz do rzęs. Z uwagi na to, że efekty mogą utrzymać się nawet przez kilka lat korzyści finansowe z tym związane będą niebagatelne, nawet gdy cena zabiegu nie będzie taka niska. To tylko niektóre zalety mikropigmentacji medycznej. Wiele też zależy od konkretnego przypadku i stylu życia. Spój znaleźć swoje plusy przemawiające za skorzystaniem z tego rozwiązania i zapewnij sobie to, co najlepsze już dziś! Sprawdź zabieg makijażu permanentnego w J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie. Zabiegi możesz rezerwować online!