Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest w stanie zaoferować prawie każdy salon kosmetyczny w Warszawie. Jednym z nich na pewno będzie J’adore Instytut, w którym przeprowadzane są zabiegi przy użyciu ultradźwięków. Jest to coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny w dość niskiej cenie. W zabiegu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, która jest szybką przemianą z fazy ciekłej w gazową poprzez obniżenie ciśnienia. W czasie zabiegu skóra musi być wilgotna, gdyż tylko wtedy odpowiednio zadziałają ultradźwięki. Podczas zabiegu na skórze tworzą się mikroskopijne pęcherzyki, które pod wpływem rozpadu rozbijają martwe komórki naskórka. Jak sama nazwa wskazuje peeling kawitacyjny złuszcza martwy naskórek pozostawiając skórę gładką, odżywioną i z rozjaśnionymi przebarwieniami. Nie ważne jaki mamy problem ze skórą, zabieg ten będzie odpowiedni, ponieważ jest uniwersalny. Peeling kawitacyjny w Warszawie cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu, że jest mało inwazyjny i bezbolesny.

Peeling kawitacyjny w Warszawie

Przebieg zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

Zabieg najczęściej jest wykorzystywany na twarz, ale można go zastosować również na szyję i dekolt. Średni czas trwania zabiegu to od 10 do 20 minut, tyle powinno wystarczyć aby przeprowadzić zabieg na całej twarzy wraz z problematycznymi miejscami wymagającymi większej precyzji. Po nawilżeniu skóry wodą, żelem do USG lub wodną ampułką, jest ona poddawana falom ultradźwiękowym przy użyciu szpatuły zwanej peletą. Tworzeniu się pęcherzyków może towarzyszyć uczucie łaskotania, a w ustach może być wyczuwalny metaliczny posmak. Kosmetyczka przechodzi przez wszystkie partie skóry, na końcu skupiając się na tych problematycznych miejscach.

Cały zabieg jest bardzo przyjemny i bezbolesny, a efekty widać już po jego zakończeniu co jest dużym plusem. Peeling kawitacyjny w Warszawie jest wykorzystywany w każdym rodzaju cery zwłaszcza tych wrażliwych i suchych, pomaga nie tylko pozbyć się martwego naskórka, ale również uporać się z problemami skórnymi nawet przy skórze tłustej i mieszanej. Zabieg ten najlepiej jest wykonywać od końca września do początku kwietnia tak aby nie eksponować skóry po zabiegu na silne słońce. Zabieg możemy powtarzać co 7-10 dni tak, aby skóra miała czas na regenerację.

Dlaczego warto wykonać zabieg?

Peeling kawitacyjny nie tylko złuszcza naskórek, ale też oczyszcza pory, redukuje nadmiar sebum oraz pomaga w walce z zaskórnikami i przebarwieniami. Po zakończeniu peelingu można przeprowadzić kolejny zabieg na przykład sonoforeze, która będzie świetnym uzupełnieniem lub możemy zakończyć zabieg nakładając maseczkę nawilżającą przemasowując ją delikatnie na twarzy. Możemy również wykonać pełny masaż dla lepszego efektu zabiegu oraz szybszej regeneracji skóry. Składniki aktywne zastosowanej w masce, którą nałożymy na koniec lepiej wnikną i odżywią skórę po zabiegu. Peeling sprzyja pobudzeniu krążenia krwi, dotlenieniu skóry oraz wzmaga produkcję kolagenu, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza wągry i poprawia gospodarkę wodną skóry. Zabieg nadaje się do każdego typu cery. Ze wskazaniami dla skóry łuszczącej się, ze zmarszczkami przebarwieniami i bliznami oraz z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Peeling kawitacyjny w Warszawie jest łatwo dostępny i przystępny cenowo co powoduje, że jest on coraz popularniejszy.

Peeling kawitacyjny w Warszawie

Przeciwwskazania do zabiegu.

Ponieważ w zabiegu wykorzystuje się ultradźwięki, nie każda osoba może się poddać peelingowi. Zapisując się na zabieg trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach i być przygotowanym, że salon kosmetyczny przeprowadzi wywiad przed przystąpieniem do zabiegu. Z zabiegu nie będą mogły skorzystać osoby cierpiące na zakażenie oraz stany zapalne skóry, kobiety w ciąży, chorzy na osteoporozę, choroby nowotworowe oraz padaczkę. Nadciśnienie, niewydolność krążenia oraz zakrzepowe zapalenie żył, nadczynność i niedoczynność tarczycy to również przeciwskazania do tego zabiegu. Problemem mogą również okazać się rozruszniki serca, metalowe implanty oraz aparat ortodontyczny.

Należy również pamiętać aby przed zabiegiem nie zażywać leków na rozrzedzenie krwi, a także aspiryny i polopiryny. Ważne jest, aby podczas wywiadu z kosmetyczką nie zatajać swoich problemów ze zdrowiem i przyjmowanych leków. Można sobie przez to zrobić krzywdę. Zabieg mimo, że delikatny jednak wykorzystuje ultradźwięki co ma znaczny wpływ jeśli mamy problemy z sercem i ciśnieniem. Zapisując się na Peeling kawitacyjny online w Warszawie możemy być spokojne, że wszystko odbędzie się prawidłowo, odpowiednie przygotowanie to podstawa każdego salonu kosmetycznego.