Nie ulega wątpliwości, że cera pozbawiona niedoskonałości, o jednolitym kolorycie prezentuje się wyjątkowo dobrze. Doskonale, jeżeli nadmiernie się nie przetłuszcza. Niestety, nie każda cera jest łatwa w pielęgnacji. Szczególnych problemów pielęgnacyjnych może nastręczać skóra tłusta. Na szczęście, istnieją sposoby, które pomogą utrzymać ją w ryzach. Warto poznać najlepsze zabiegi dla cery tłustej jak i skuteczne metody domowe.

Jak wygląda skóra tłusta?

Jak już wspomniano powyżej, skóra tłusta jest bardzo trudna w pielęgnacji. Warto byłoby więc dowiedzieć się tego, jakie są najlepsze zabiegi dla cery tłustej. Niezmiernie istotne jest także dowiedzenie się tego, jak taka skóra właściwie wygląda. Skórę tłustą można rozpoznać w bardzo łatwy sposób. Jest ona często świecąca, a blask ten nie jest zdrowy. Jeżeli dotkniemy skóry w ciągu dnia, na palcach może pozostać nam tłusty film. Nie sposób zaprzeczyć także i temu, że skóra tłusta to często taka z rozszerzonymi porami. Nierzadko pojawiają się także na niej stany zapalne oraz przebarwienia.

Pielęgnacja skóry tłustej

Pielęgnacja skóry tłustej

Domowa pielęgnacja cery tłustej jest nie mniej istotna od zabiegów specjalistycznych. Pielęgnacja cery tłustej powinna być odpowiednio wyważona. Najważniejszy jest staranny dobór kosmetyków. Warto sięgnąć po łagodny żel oczyszczający skórę z zanieczyszczeń. Ogromnym błędem jest bowiem używanie środków, w których skład wchodzą intensywnie działające detergenty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup naturalnego żelu, który nie tylko oczyści naszą skórę, ale także nawilży ją. Warto zainwestować także w odpowiedni krem o lekkiej konsystencji. Jeżeli mamy problem z samodzielnym doborem pielęgnacji, dobrze byłoby odwiedzić gabinet kosmetyczny. Osoby zamieszkujące stolicę, mogą odwiedzić salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut.

Pielęgnacja skóry tłustej – Czy dieta pomoże?

Sporo mówi się o pozytywnym wpływie odpowiedniej diety na naszą cerę. Nawet najlepsze zabiegi dla cery tłustej nie będą bowiem skuteczne, jeżeli będziemy spożywać niezdrowe posiłki. Koniecznie należałoby zatroszczyć się o właściwą ilość warzyw oraz owoców. Doskonale byłoby przyjrzeć się także produktom z pełnego ziarna. Unikajmy natomiast żywności wysoko przetworzonej, bogatej w rafinowane cukry. Należałoby prowadzić dietę z niskim indeksem glikemicznym.

Pielęgnacja skóry tłustej

Z jakich zabiegów warto skorzystać?

Dieta oraz odpowiednia pielęgnacja domowa są bardzo ważne, ale warto byłoby poznać także najlepsze zabiegi dla cery tłustej. W tym celu warto odwiedzić gabinet kosmetyczny. Wśród najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej na uwagę zasługują:

  • peelingi medyczne, a w szczególności kwas migdałowy i kwas salicylowy
  • PRX T33
  • Pqage
  • estGen
  • DNA Recovery
  • Geneo Balance

Jeżeli chodzi o peelingi medyczne, cerze tłustej najczęściej dedykowane są kwas migdałowy oraz kwas salicylowy. Nie ulega wątpliwości, że dzięki nim skóra stanie się mniej błyszcząca. Praca gruczołów łojowych będzie bowiem uregulowana. Będzie można także zwęzić pory dzięki tym zabiegom. Z kolei dzięki zabiegowi PRX T33 można zarówno ograniczyć przetłuszczanie się cery jak i rozjaśnić ją. Wszystko to dzięki dobroczynnemu działaniu kwasu trójchlorooctowego oraz  nadtlenku wodoru. Kolejnym zabiegiem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest zabieg Pqage. To nic innego jak peeling liftingujący skórę. Daje on efekty zbliżone nieco do mezoterapii. Dzięki niemu skóra staje się więc zdecydowanie mniej tłusta i dobrze nawilżona. EstGen to zaś tak zwana terapia komórkowa. W składzie preparatów wykorzystywanych podczas tego zabiegu znajdują się między innymi substancje bakteriostatyczne, a także liczne witaminy i minerały pozytywnie wpływające na stan skóry.

DNA Recovery to kolejny pomocny skórze tłustej zabieg. Peeling ten pomaga zwiększyć nawilżenie skóry. Sprawia również, że staje się ona zdecydowanie mniej tłusta i zyskuje jednolity koloryt. Dzięki zabiegowi Geneo Balance możliwe będzie zaś złuszczenie martwego naskórka oraz zwiększenie wchłaniania istotnych składników aktywnych. Największy wybór profesjonalnych gabinetów znajdziemy w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Osoby mieszkające w stolicy mogą odwiedzić salon kosmetyczny w Warszawie J’adore Instytut. Ten salon oferuje profesjonalne zabiegi dla cery tłustej. Już teraz zapisz się online na jeden z naszych zabiegów!