Widoczne rozszerzone  naczynka bez wątpienia nie dodają naszej skórze atrakcyjności.  Pękające naczynka należy usuwać również , biorąc pod uwagę  przyczyny zdrowotne. Nie powinniśmy się kierować jedynie względami estetycznymi, decydując się o wykonaniu zabiegu laserowego . Kurację laserową należy rozpocząć najlepiej tuż  po wystąpieniu pierwszych naczynek, teleangiektazji.  Zdecydowanie najczęściej naczynka utworzą się na twarzy,  dekolcie, udach, łydkach. Czynników predysponujących powstanie naczynek jest wiele . Przyczyną powstawania sieci naczynek może być posiadanie cery wrażliwej,  to być po jak również  duża  ekspozycja na słońce, mróz oraz ciąża. Naczynka pękają również z powodu  złego krążenia krwi, jak również przez  zmiany hormonalne.  

JAK ZWALCZAĆ POPĘKANE NACZYNKA LASEREM?

Aktualnie istnieje szereg sposobów  wpływających na redukcję  naczynek. Jedną z metod jest elektrokoagulacja – zabieg wykorzystujący  działanie prądem. Kolejną z metod jest laserowe zamykanie rozszerzonych  naczynek, obecnie zabiegi z zakresu laseroterapii cieszą się największą skutecznością
i popularnością. 

Zabiegi laserowego usuwania naczynek cieszy duża skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegowe. Wiązki światła laserowego przenikają w głąb skóry, prowadząc do zamknięcia naczyń, które uległy rozszerzeniu. Laser  niszczy zmienione komórki, w zamian  zastępuje zdrowe tkanki,  struktura  ulega regeneracji. 

LASEROWE ZAMYKANIE POPĘKANYCH NACZYNEK – OPIS ZABIEGU

Należy zwrócić uwagę aby laserowe zamykanie popękanych naczynek było wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego specjalistę. Pacjent  na początku odbywa  wstępną konsultację, podczas której osoba wykonująca zabieg wyklucza możliwe wystąpienie przeciwwskazań.  W trakcie konsultacji ustalana jest szacowana ilość niezbędnych powtórzeń jak również odstępy między zabiegami. Należy zdawać sobie sprawę , iż w większości przypadkach jeden zabieg laserowego usuwania naczynek nie wystarcza aby w pełni naczynka zniknęły. 

Procedura laserowa trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od powierzchni zabiegowej oraz ilości popękanych naczynek. Zabieg laserowego usuwania naczynek cieszy się dużym zadowoleniem wśród naszych klientów. Odczucia bólu podczas zabiegu są bardzo minimalne, większość klientów traktuje ten zabieg jako dość komfortowy.  W miejscu wykonywanego zabiegu może pojawić się zaczerwienienie jak również uczucie wzmożonego ciepła. W naszym Instytucie wykonujemy zabiegi na platformie laserowej Dy-evl, laser ten charakteryzuje wysoka skuteczność zabiegów oraz bezpieczeństwo. Po wykonanym zabiegu klient może powrócić do swoich codziennych obowiązków, nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja ograniczająca możliwość wykonywania bieżących czynności.   Skóra po zabiegu przez kilka godzin może pozostać czerwona, przy bardzo wrażliwych skórach może pojawić się również delikatny. 

Popękane naczynka?

KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z LASEROWYCH ZABIEGÓW NA POPĘKANE NACZYNKA? 

Zabiegi laserowe to jedna z najbardziej bezpiecznych procedur jakie obecnie są wykorzystywane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej  jak również  kosmetologii.  Kuracje laserowe  cechuje wysoka skuteczność jak również bezpieczeństwo. Zabiegi muszą być przeprowadzone jedynie przez osoby  z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą.

Podczas wstępnej konsultacji specjalista określa czy są ewentualne przeciwwskazania do wykonania procedury laserowej. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża,  okres karmienia, choroby krwi, bielactwo. Przeciwskazania jest też podrażniona świeżo opalona skóra, choroby nowotworowe. Również zażywane leki (o działaniu światłouczulającym) herbatki ziołowe (dziurawiec, pokrzywa, rumianek) .

Z zabiegu laserowego powinny korzystać osoby, których skóra wzmaga się w widocznymi rozszerzonymi naczynkami. O ile naczynia powstają w mało widocznych miejscach, problem nie jest duży. Zmorą stają się naczynka, które pojawiają się na twarzy, dekolcie w miejscach gdzie nasza skóra jest odsłoniętą dużą ilość czasu. Popękane naczynka trudno ukryć pod makijażem, nierzadko nie  udaje się przykryć pod makijażem widocznych sieci naczyń- co jest niewątpliwą przyczyną wielu kompleksów. 

JAK POSTĘPOWAĆ PO LASEROTERAPII?  

Zabiegi z zakresu  laseroterapii nie wymagają od pacjenta okresy rekonwalescencji.  Po zabiegu można  wrócić do dotychczasowej aktywności. Skóra po wykonanym  zabiegu przeważnie jest lekko zaczerwieniona,  jednak w  przeciągu kilku  godzin  zaczerwienienie powinno ustąpić.

Specjaliści wykonujący zabieg zalecają,  aby 4 tygodnie przed planowaną wizytą jak również po zabiegu nie opalać skóry ani dodatkowo jej nie podrażniać np. stosując  peelingami.  Zaleca się stosowanie po zabiegu laserowych łagodnych kremów o działaniu nawilżającym na bazie naturalnych składników.  Aby w pełni pozbyć się problemu z rozszerzonymi naczynkami, należy zdecydować się na wykonanie serii zabiegowej minimum 4 zabiegów w ustalonych z kosmetologiem odstępach czasowych.

Popękane naczynka?

Umów się na konsultację i dowiedz się więcej o przebiegu laseroterapii. Zapraszamy również na zabiegi laserowego usuwania przebarwień.