Przyczyn wypadania włosów może być wiele, dlatego trudno się przed nim ustrzec. Jeśli po czesaniu włosów odkrywasz, że pozostaje ich na szczotce znacznie więcej niż zazwyczaj – musisz działać jak najszybciej. Tylko wielokierunkowe działanie i profesjonalna pomoc są w stanie ustrzec Twoje włosy przed znacznym przerzedzeniem. Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby na problem wypadania włosów.

Wypadanie czy kruszenie?

Szukając sposobu na zagęszczenie włosów, na początku należy dobrze przyjrzeć się temu, co tak naprawdę dzieje się z Twoimi włosami. O wypadaniu włosów mówimy, kiedy włosy, które odnajdujesz w przeróżnych miejscach posiadają cebulki. Oznacza to, że mieszki włosowe zostały uszkodzone bądź nie funkcjonują prawidłowo i włosy wypadają razem ze swoim „korzeniem”. Często zdarza się też, że włosy po prostu łamią się na swojej długości. Ma to zazwyczaj związek z nieprawidłową pielęgnacją, znacznym zniszczeniem włosów przez zabiegi chemiczne i modelowanie oraz ich przesuszenie. Jedna i druga sytuacja jest mało przyjemna i stanowi poważny problem estetyczny, dotyczący zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niepokojące jest szczególnie intensywne wypadanie włosów, które może skutkować łysieniem. Czy można się przed tym ustrzec? Oczywiście, jednak najważniejsze jest jak najszybsze działanie.

Problem wypadania włosów – Znajdź przyczynę – udaj się do trychologa

Samodzielne odnajdywanie przyczyny wypadania włosów może trwać bardzo długo, testowanie różnych metod mających zahamować łysienie będzie też trudne. Najlepiej więc zwrócić się do specjalisty – trychologa, który zajmuje się właśnie skórą głowy oraz włosami. Podczas konsultacji trychologicznej zostanie przeprowadzony dokładny wywiad, a następnie przy pomocy zaawansowanego technologicznie urządzenia (kamery, fachowo nazywanej trichogramem), specjalista sprawdzi wygląd skóry głowy, cebulek i mieszków. Dzięki temu uzyska informację o stanie zdrowia skóry oraz ewentualnych jej uszkodzeniach.

Trycholog z pewnością zleci również wykonanie badań krwi, które pokażą ewentualne niedobory pierwiastków, witamin i składników mineralnych – wypadanie włosów może się wiązać z niewłaściwą dietą i niedoborem choćby biotyny. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań i analizie, trycholog ustali przyczynę i zgodnie z nią przygotuje wielokierunkowy plan działania, który będzie prawdziwym ratunkiem dla Twoich włosów. Najczęściej niezbędne jest wzmocnienie cebulek włosa i poprawa mikrokrążenia, co z kolei stymuluje nowe włosy do wzrostu i poprawia kondycję skóry głowy, czego finalnym efektem będzie znaczne zagęszczenie włosów.

Zabiegi, które pobudzą cebulki do pracy

W przypadku zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu skóry głowy niezbędne będzie wykonanie profesjonalnych zabiegów, które z jednej strony zahamują wypadanie włosów, a z drugiej pobudzą wzrost nowych i zdrowych.

Szczególnie polecanymi zaiegami są m.in. mezoterapia igłowa skóry głowy, mezoterapia frakcyjna lub osoczem bogatopłytkowym. W przypadku pierwszego z nich, przy pomocy mikronakłuć pod skórę wprowadzony jest specjalistyczny koktajl witaminowy Haircare. Regeneruje on i odżywia cebulki włosów oraz wzmacnia mieszki włosowe. Mezoterapia igłowa może pomóc nawet przy zaawansowanym procesie łysienia. Z kolei mezoterapia frakcyjna (skóra jest nakłuwana przy pomocy specjalnego, pulsującego urządzenia), jest mniej bolesna od tradycyjnej igłowej, a przynosi równie spektakularne efekty. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zaś zabiegiem, który można skojarzyć z celebrytami. Tzw. „wampirzy lifting” jest hitem ostatnich lat, jednak jest kojarzony głównie ze swoimi przeciwzmarszczkowymi właściwościami. Okazuje się, że może być skuteczny także w zahamowaniu procesu łysienia. W wyniku zabiegu skóra głowy zostaje zregenerowana i bardzo szybko można liczyć na wysyp tzw. baby hair, czyli nowych włosów.

Nowością, która podbiła gabinety medycyny estetycznej jest też peptydowa terapia przeciw wypadaniu włosów DR. CYJ Hair Filler. Jest to innowacyjny zabieg, który poprawia mikrokrążenie skóry głowy oraz intensywnie rewitalizuje mieszki włosów. Do jego wykonania niezbędne jest wykonanie serii wkłuć w skórę głowy (mniej niż w przypadku mezoterapii). Oraz wprowadzenie unikalnego preparatu, który uwalnia się w sposób stopniowy nawet przed 2 tygodnie. Terapia DR. CYJ jest skuteczna przy każdym rodzaju łysienia, w tym androgenowego oraz spowodowanego złą dietą i stresem.

Problem wypadania włosów - jak go zahamować

Problem wypadania włosów – Odpowiednia pielęgnacja dla zdrowego wzrostu włosa

Uzupełnieniem zaawansowanych zabiegów wykonanych w gabinecie kosmetycznym musi być oczywiście właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy w domu oraz salonie fryzjerskim. Jest to szczególnie istotne w przypadku łamliwości włosów. A także takich problemów jak nadmierne przetłuszczanie się skóry, łojotok, łupież czy przesuszenie kosmyków. Szczególnie polecane są terapie przy wykorzystaniu produktów znanej hiszpańskiej marki DSD. Są to nowoczesne, trychologiczne kosmetyki, które pomagają zlikwidować najczęstsze problemy związane z włosami. Z pewnością warto wpisać w grafik regularne wykonywanie peelingu DSD do skóry głowy. Delikatny masaż z użyciem tego specyfiku dokładnie oczyści skórę głowy, zapewniając włosom dobre warunki do wzrostu, a także poprawi krążenie co dodatkowo wpłynie na jego tempo.

Ampułki DSD na porost włosów, wzmocnią cebulki i mieszki włosowe oraz włosy na całej długości. Efektem będzie ich piękny wygląd i blask, jak też mniej włosów pozostawionych na szczotce. Nie można też zapomnieć o suplementacji od wewnątrz – w przypadku łysienia niezbędne jest często stosowanie specjalnych preparatów witaminowych. Najlepiej jednak, jeśli doradzi nam je specjalista. Gdzie go szukać? Warto zwrócić się do J’adore Intsytute w Warszawie lub Krakowie, gdzie można przeprowadzić też wszystkie wymienione zabiegi.